64 bit

Odgovori
Pokahontes
Postovi: 12
Pridružio se: Sre Jan 21, 2009 12:44 pm

64 bit

Post od Pokahontes »

Da li Tower 6 moze da radi na Visti 64-bit?
Koliko sam videla i prilozenog da nece.
Kako je uopste moguce da se prebaci na 32 jer sam videla na sajtu da Tower radi na Windows Vista (32)?
Pozdrav
Pokahontes
Postovi: 12
Pridružio se: Sre Jan 21, 2009 12:44 pm

Post od Pokahontes »

Ovako da krenem od pocetka!
Instalirali su mi Vistu 64 bit i cim sam uzela da instaliram Tower 5 on mi je rekao da ne moze da radi na Visti, zatim su mi ubacili Microsoft Vurtual PC na kome je odlizcno radila ali taj virtual pc nije dugo trajao i jednostavno pukooo :x!
Sada pokusavam da instaliram tower 6 ali izgleda da nece zbog tih bitova, vec sta!
kada instaliram HASP driver i pokrenem Tower ili ArmCad on mi prijavi sledece " Failed to install the virtual device driver."
Pomagajteee!
Pokahontes
Postovi: 12
Pridružio se: Sre Jan 21, 2009 12:44 pm

Post od Pokahontes »

Ok niko ne moze da pomogne!
Koliko sam videla da ovo cudo na visti 64 bit ne radi!
Hvala
b.milan
Site Admin
Postovi: 2148
Pridružio se: Čet Jun 01, 2006 5:53 pm
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od b.milan »

Za hitne stvari zna se kako mozete da dobijete brz odgovor - obratite nam se direktno na e-mail ili ako Vam je jos hitnije nazovite nas ili naseg zastupnika telefonom.


Na Visti 64-bit rade i Tower 6 i Tower 5.

Nema potrebe da se instalira taj Virtual PC. Sa njim samo moze da bude problema a da ne govorim o usporavanju racunara.

Za Tower 6 proverite koju verziju programa (Build) instalirate, sve nakon 1300 trebalo bi da radi bez ikakvih problema. Najbolje je da sa naseg sajta preuzmete najsvezije verzije programa.

Za osposobljavanje Tower-a 5 da radi pod Vistom 64 treba da se uradi jedna sitnica.
Prethodno, i tu bi trebalo da proverite da li radite sa Build 6126, samo ta verzija, a to je inace i poslednja verzija, moze da radi na Vista 64 operativnom sistemu.
Sitnica koja treba da se uradi je - (nakon instalacije) desni klik na ikonu Tower-a 5, pa "Properties", pa idite na "Compatibility" tab i tu postavite na ukljuceno sledeca dva check-box-a: "Disable desktop composition" i "Disable display scaling on high DPI settings". Nakon toga bi Tower 5 trebao da radi bez problema, jedino ce prilikom pokretanja da se prebacuje na Vista Basic shemu boja, ali to bi trebalo da je podnosljivo.
Pokahontes
Postovi: 12
Pridružio se: Sre Jan 21, 2009 12:44 pm

Post od Pokahontes »

Hvala, na odgovoru mada nisam ni zahtevala da bude brz,mada mozda je tako delovalo.Htela sam samo da vidim posto korisnici radimpexa sigurno koriste Vistu pa da vidim kako su ljudi to resili,posto kao sto zanmo sve vise i vise ce se koristiti 64-bitni programi.
Moj Tower je Tower5.5 build6012, tako da sigurno nece raditi na 64
Hvala unapred na svemu.
b.milan
Site Admin
Postovi: 2148
Pridružio se: Čet Jun 01, 2006 5:53 pm
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od b.milan »

:lol: :lol:
Po tome sto ste postavili 3 posta za manje od 60 minuta, ali i po tome da ste upotrebili prilican broj znakova uzvika, prepostavio sam da vam se izuzetno zuri.
:lol:


Sa naseg sajta pruzmite poslednju verziju programa Tower 5 (Build 6126), evo linka: http://www.radimpex.rs/downloads/tower5.exe

Preuzimanje je potpuno besplatno, a za instalaciju uporebite instalacioni broj koji vec imate. Tako cete moci da radite sa programom Tower 5 na Vista 64 operativnom sistemu ali i da imate noviju verziju progrma Tower 5 koja je znacajno naprednija od one verzije koju Vi imate i koja je izasla jos 30.12.2005.
Pokahontes
Postovi: 12
Pridružio se: Sre Jan 21, 2009 12:44 pm

Post od Pokahontes »

Xaxaxaxax hvala na pracenju :D , ne to je bilo nerviranje prilikom instaliranja koje pokusavam ne znam po koji put, tako da sam postavila tri odgovora jer tokom instalacije sam nailazila na razne probleme.
Hvala punooo!
Odgovori