Period konstrukcije i velicina konacnih elemenata

Odgovori
marko
Postovi: 53
Pridružio se: Pon Feb 26, 2007 1:33 pm

Period konstrukcije i velicina konacnih elemenata

Post od marko »

Da li mi netko moze objasniti zasto se period konstrukcije mijenja ovisno o velicini konacnih elemenata?

Naime, provodeci modalnu analizu jednoga modela uvidio sam promjene u periodima koji su se kretali od vrijednosti T=0,7 S za velicinu KE 1m do T=1 S za veličinu KE 0,2m!


Hvala!
staticar1
Postovi: 97
Pridružio se: Pet Okt 31, 2008 7:29 pm

Re: Period konstrukcije i velicina konacnih elemenata

Post od staticar1 »

marko wrote:Da li mi netko moze objasniti zasto se period konstrukcije mijenja ovisno o velicini konacnih elemenata?

Naime, provodeci modalnu analizu jednoga modela uvidio sam promjene u periodima koji su se kretali od vrijednosti T=0,7 S za velicinu KE 1m do T=1 S za veličinu KE 0,2m!


Hvala!
Pitanje je isto kao da se postavi zasto se mijenjaju uticaji prilikom
statickog proracuna za razne velicine konačnih elemenata. Odgovor
leži znači u metodi proračuna.

Seizmički proračun je kompleksna stvar i ne treba prepuštati
softweru da sam on to odradi za nas. Očito da niste analizirali
raspored masa koji je ovdje najbitniji.

Pozdrav
b.milan
Site Admin
Postovi: 2159
Pridružio se: Čet Jun 01, 2006 5:53 pm
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Period konstrukcije i velicina konacnih elemenata

Post od b.milan »

marko wrote:Da li mi netko moze objasniti zasto se period konstrukcije mijenja ovisno o velicini konacnih elemenata?

Naime, provodeci modalnu analizu jednoga modela uvidio sam promjene u periodima koji su se kretali od vrijednosti T=0,7 S za velicinu KE 1m do T=1 S za veličinu KE 0,2m!
Hvala!
Da ste za dve razlicite mreze konacnih elemenata, od kojih jedna ima 25 puta vise cvorova od druge, dobili iste periode oscilovanja - to bi bilo cudno i potpuno nelogicno :)
Odgovori