Izvoz rezultata potrebne povrsine armature u DXF?

Odgovori
Avatar
007
Postovi: 54
Pridružio se: Pon Jun 12, 2006 10:10 am

Izvoz rezultata potrebne povrsine armature u DXF?

Post od 007 »

Pozdrav,

Gdje mozemo promenuti parametre potrebne povrsine armature za izvoz u DXF, tako da je potrebna povrsina exportirana kao linija i NE kao Solid? Pokusao sam u Setup/Parametri/Rezultati/Dimenzioniranje/Linija=1pt (izvoz-ekran) odnosno Linija=0.1mm (izvoz-stampanje). Kolega koji radi na Build 1225 to moze uraditi a ja sa Build 1315 to ne mogu postici? Da li je to uopste moguce?

Hvala na odgovoru
nenad.t
Site Admin
Postovi: 11
Pridružio se: Pon Jan 12, 2009 9:04 am

Post od nenad.t »

Управо између две верзије које сте поменули дошло је промене у логици експорта. Од build-а 1315 сва арматура се увек експортује као Solid.

Тренутно вршимо ревизију урађених измена након које ћемо одлучити да ли ће се арматура ипак експортовати као линија тако да је право време за изношење предлога :)
Ненад Тешовић
Radimpex Software
Avatar
007
Postovi: 54
Pridružio se: Pon Jun 12, 2006 10:10 am

Post od 007 »

Osobno sam za linije. Zasto? U Acadu imam Rutino sa kojom mozem preracunati ukupno duzino svih selektovanih linija. U Toweru mogu izvoziti sliku proracuna potrebne armature u DXF i nakon sa malo mahinacije izkalkulirati ukupno tezino potrebne armature. Tako mogu vrlo rano procjeniti ukupno potrebno tezino armature na m3.
Zasto pisem sve ovo? Izkoristio bi ovo priliko i iznosio "mali" prijedlog Radimpexu...ugrađenje proracuna tezine ukupne potrebne armature na selektovanim plocama. Ovdje izkljucovo mislim samo na dio armature koji Tower proracuna kao potrebnim i NE osvojenim (neosvojeni dio je na nama). Uvjeren sam, da je 90% za postizanje ovokvog proracuna vec ugrđeno u program i ne bi bilo tezko dodati potrebne stvari a dobijeni podatak bio bi vrlo interesantan za koristike.

Sta mislite o takvom predljogu, koji je mislim da vec pao?
stat1
Postovi: 6
Pridružio se: Sub Dec 29, 2007 6:00 pm

Post od stat1 »

NON SI MUOVE FOGLIA CHE INGEGNER NON VOGLIA!!!
Astrodome
Postovi: 304
Pridružio se: Sre Maj 31, 2006 7:58 pm
Lokacija: Bačka Topola

Post od Astrodome »

stat1 wrote:NON SI MUOVE FOGLIA CHE INGEGNER NON VOGLIA!!!
Vannak dolgok, melyek nem nagyon indítják meg a programozók képzelőerejét. De reméljük ez megindítja. :wink:

Üdv!
stat1
Postovi: 6
Pridružio se: Sub Dec 29, 2007 6:00 pm

Post od stat1 »

Vannak dolgok, melyek nem nagyon indítják meg a programozók képzelőerejét. De reméljük ez megindítja. :wink:

Üdv![/quote]


Di male in peggio, pero avete afferato , bene e tanti sucessi nel vs. lavoro ("l'ingegnere sa quello che fa, e fa quello che sa" (Michele Pagano))
:shock:
b.milan
Site Admin
Postovi: 2148
Pridružio se: Čet Jun 01, 2006 5:53 pm
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od b.milan »

007 wrote:... Izkoristio bi ovo priliko i iznosio "mali" prijedlog Radimpexu...ugrađenje proracuna tezine ukupne potrebne armature na selektovanim plocama. Ovdje izkljucovo mislim samo na dio armature koji Tower proracuna kao potrebnim i NE osvojenim (neosvojeni dio je na nama). Uvjeren sam, da je 90% za postizanje ovokvog proracuna vec ugrđeno u program i ne bi bilo tezko dodati potrebne stvari a dobijeni podatak bio bi vrlo interesantan za koristike.

Sta mislite o takvom predljogu, koji je mislim da vec pao?
Predlog je dobar, pribelezili smo ga i sigurno cemo ga razmotriti.
WD
Postovi: 137
Pridružio se: Uto Jun 06, 2006 8:35 am
Lokacija: Varaždin

Post od WD »

Prijedlog je vrlo dobar, već sam vidio neke programe sa sličnom mogućnošću.
Još jedan prijedlog Radimpexu na razmatranje: uvođenje iskaza količina materijala (predmjer) po pojedinim pozicijama (iz plana pozicija).
b.milan
Site Admin
Postovi: 2148
Pridružio se: Čet Jun 01, 2006 5:53 pm
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od b.milan »

I ovo je dobar predlog, pribelezen je. Hvala.
Odgovori