Uticaji u ploci u zadatom LKS?

Odgovori
Avatar
007
Postovi: 55
Pridružio se: Pon Jun 12, 2006 10:10 am

Uticaji u ploci u zadatom LKS?

Post od 007 »

Pozdrav,

Pakusavam dobiti uticaje u djelu ploce sa naredbom Uticaji u ploci u zadatom LKS/pOligon! OK, ali odjednom OSNAP ne radi vise...nikako da odaberem tacke zatvorenog poligona! Mozda sam negde pogresio? T6 Build 1315

Regards & Happy New Year
b.milan
Site Admin
Postovi: 2157
Pridružio se: Čet Jun 01, 2006 5:53 pm
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od b.milan »

Podopcija "poligon" u komandi "Uticaji u ploci u zadatom LKS" (poglavlje u uputstvu 6.4) sluzi za selektovanje ploca kojima ce se (nakon zavrsetka selekcije) moci definisati pravci u odnosu na koje ce se preracunati i prikazati uticaji.

Znaci - ova opcija ne sluzi za definisanje osa nego za selekciju - i cini mi se da je to razlog zbog kojeg OSNAP ovde i nije bitan.

Osnap ce biti potreban (i radice) kada se budu definisali pravci osa lokanog koordinatnog sistma.


p.s. malo pricam napamet, jer nemam program pred sobom. Inace, ovih dana (sledece dve nedelje - do ponedeljka, 12 januara) Radimpex ce raditi smanjenim intenzitetom zbog kolektivnog zimskog odmora). Iz tog razloga, podrska korisnicima ce biti usporena i limitirana. Unapred se izvinjavamo zbog toga.


Iskoristio bih priliku da u svoje licno ime kao i u ime svih zaposlenih u Radimpex-u, svim korisnicima pozelim srecnu, zdravu, veselu i uspesnu Novu 2009. godinu.
Avatar
007
Postovi: 55
Pridružio se: Pon Jun 12, 2006 10:10 am

Post od 007 »

Mislim, da Milan nije u pravu, zato ponavljam pitanje:

Pakusavam dobiti uticaje u djelu ploce sa naredbom Uticaji u ploci u zadatom LKS/pOligon! OK, ali odjednom OSNAP ne radi vise...nikako da odaberem tacke zatvorenog poligona zeljenog djela ploce?
b.milan
Site Admin
Postovi: 2157
Pridružio se: Čet Jun 01, 2006 5:53 pm
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od b.milan »

Ne mozete samo za deo ploce zahtevati da se uticaji prikazu za neki izabrani LKS.

LKS za koji ce se prikazivati uticaji se definise na nivou jedne cele ploce.

Komanda zapocinje tako sto se zahteva selekcija ploca za koje ce se definisati LKS. Jedna od opcija za selektovanje je i podopcija poligon - kojom se omogucava selektovanje entiteta koji upadaju u zadati poligon.

Za definisanje poligona kojim se selektuju entiteti OSNAP nije potreban.
Avatar
007
Postovi: 55
Pridružio se: Pon Jun 12, 2006 10:10 am

Post od 007 »

Hvala, sada mi je jasno...
Mislio sam, da naredba uticaji u ploci u zadatom LKS/pOligon radi slicno kao naredba usvajanje armature gdje mozemo dobiti uticaje u djelu ploce!
Zasto ne bi ovaj "tool" ugradili i u uticaje?
b.milan
Site Admin
Postovi: 2157
Pridružio se: Čet Jun 01, 2006 5:53 pm
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od b.milan »

Nazalost to bi bila previse zahtevna operacija u odnosu na povecanje opstosti koje bi se time dobilo. Takodje, i performanse bi se znacajno umanjile jer bi se onda stalno moralo vrsiti proveravanje pripadnosti neke tacke nekoj oblasti a da ne pominjemo slucajeve kada jedna tacka pripada unutrasnjosti ili granicama vise oblasti kada ne bi imali univerzalno resenje.
Odgovori