precice u t6

Odgovori
majacira
Postovi: 5
Pridružio se: Pet Apr 13, 2007 7:31 am
Lokacija: beograd
Kontakt:

precice u t6

Post od majacira »

Gde mogu da pogledam pregled precica u t6.Zgodne su mi u drugim programima ,pa bi mi znacile i u ovom.Pozdrav!
NBM
Postovi: 284
Pridružio se: Sre Jun 07, 2006 7:11 am

Re: precice u t6

Post od NBM »

majacira wrote:Gde mogu da pogledam pregled precica u t6.Zgodne su mi u drugim programima ,pa bi mi znacile i u ovom.Pozdrav!
Nigdje, jer izuzev naredbi:
"Izbor pogleda" --> Ctrl + W
"Undo" --> Ctrl + Z
"Redo" --> Ctrl + Y

sve je prepusteno zelji korisnika...

"Pomoću naredbe “Prečice”, bilo kojoj naredbi u programu može se dodeliti kombinacija tastera koja će se koristiti za njeno pokretanje."
Astrodome
Postovi: 304
Pridružio se: Sre Maj 31, 2006 7:58 pm
Lokacija: Bačka Topola

Post od Astrodome »

Precice u T6 su jako dobra stvar.

Jedino sto bi se jos moglo korigovati to da se za precicu moze definisati kombinacija slova do max. 3 karaktera kao sto se to moze u Autocadu. (naprimer za kopiranje "cc") Dali je to moguce???
Jeste da to lici na to da uvek ima kao aktivnu komandnu liniju za unos skracene komande. Ovako mi lici na Nemetschek Allplan gde za precice se moze definisati samo jedan karakter a ne grupa. Mozda smo svi mi jako pod uticajem AutoCad-a???.
b.milan
Site Admin
Postovi: 2148
Pridružio se: Čet Jun 01, 2006 5:53 pm
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od b.milan »

Nazalost, ovo sto predlazete veoma odstupa od sistema koji je projektovan jos davno i koji sada funkcionise. Inace ovaj 'jednopotezni' sistem projektovan je jos za prvu verziju programa Tower 5 ali tek sada j dobio interfejs i mogucnost korisnika da sam definise precice.

Pod 'jednopoteznom' precicom mislim na kombinovanje obicnih tastera sa tastature sa 'Shift' i 'Ctrl' tasterima. Takva kombinacija se u Windowsu predstavlja kao pritisak na jedan jedini taster.

Izostavili smo kombinacije sa 'Alt' tasterima zato sto su oni rezervisani (uobicajeni) za standardne precice i Windows-u.
majacira
Postovi: 5
Pridružio se: Pet Apr 13, 2007 7:31 am
Lokacija: beograd
Kontakt:

Post od majacira »

Hvla vam za ovako brze reakcije i pomoc.Ja sam nova u tower-u pa mi je svaka informacija od koristi.pozdrav svima :)
Odgovori