Vise automatike

Odgovori
Avatar
markom
Postovi: 32
Pridružio se: Uto Avg 08, 2006 12:40 pm
Lokacija: Moskva
Kontakt:

Vise automatike

Post od markom »

Da li je moguce da se u neku od narednih verzija ubaci mogucnost automatskog "refresha" editora hartije nakon novog proracuna?

Konkretno imam spakovan ceo izvestaj, ali se u poslednjem trenutku pojavljuje arhitekta koji unosi malu, ali ne i zanemarljivu, izmenu u konstrukciju. Bilo bi lepo kad bi dijagrami mogli da se automatski obnove. T.j. da izmene svoj sadrzaj ali da zadrze formu. Za pocetak bi mogli da krenete sa statickim uticajima u nivoima i ramovima, da bi posle uz pomoc korisnika obnavljali i usvojenu armaturu.

Znam da ne valja imati previse automatike, ali za ovako male intervencije dobro bi dosla.

Pozdrav timu Radimpex-a
Astrodome
Postovi: 304
Pridružio se: Sre Maj 31, 2006 7:58 pm
Lokacija: Bačka Topola

Post od Astrodome »

Postovani kolega,

A da mi ne mucimo Radimpex Team sa automatizacijom, nego predlazem da mi naucimo arhitekte da rade u Tower-u i da svate da njihova mala izmena uopste nije samo strech ili delete funkcija.

Ni ja ne volim te sitne izmene koje na kraju projekta se dese a arhitekti i naravno direktori ne svataju kolko je potrebno truda uloziti da se sve to sprovede kroz dokumentaciju.

Ideja nije lose - i meni se svidja, ali mislim da je neizvodljiva ili sa velikim mukama.

Pozdrav,
b.milan
Site Admin
Postovi: 2148
Pridružio se: Čet Jun 01, 2006 5:53 pm
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od b.milan »

Verujte, mi smo jako dugo razmisljali o automatizaciji procesa generisanja izvestaja bas zbog problema o kojem pricate (naknadnih izmena modela) i uveli generator izvestaja za grupe entiteta.

To bi trebalo da pomogne da se veliki broj blokova automatski izgenerise, a da pri tome ipak vi imate kakvu takvu kontrolu u pogledu izbora elemenata konstrukcije za koje zelite da se izgenerisu blokovi i po pitanju sadrzaja blokova (ali i tekstualnih izvestaja i izvestaja dimenzionisanja)

Takodje, svesni smo toga da u ovoj novoj funkcionalnosti programa Tower postoji jos dosta prostora za unapredjivanje, ali isto tako svesni smo da ovaj sistem predstavlja korak u dobrom pravcu.

Kao i uvek, otvoreni smo za sve predloge i sugestije. Vasa ideja na prvi pogled izgleda preambiciozno, ali moze da posluzi kao inspircija za unapredjenje sistema o kojem sam upravo govorio.
Nenad B.
Postovi: 10
Pridružio se: Uto Nov 14, 2006 3:10 pm
Kontakt:

Post od Nenad B. »

Bez obzira na automatizaciju koja je svakako pozeljna, mada i pomalo opasna, predlazem da se vise poradi na editoru hartije, odnosno da se omoguci korisnicima rad na sto vecem broju entiteta. Ovo se svakako odnosi na mogucnost promene svih tekstova i ispisa, oznaka pozicija i sl. u editoru hartije. Ako su promene male, nakon ponovnog proracuna u modelu mogu da se "laziraju" odredjeni podaci u izvestajima i izbegne pravljenje potpuno novih blokova. Mozda bi lakse bilo napraviti potpuno novi editor blokova jer se u ovom mozda vec udarilo u zid.

Takodje treba promeniti i potpuno zastarelu formu ubacenog bloka (blok koji se ubacuje na pocetku ili kraju poglavlja u samom editoru hartije). Ovaj blok ima ulogu da se omoguci ubacivanje analize opterecenja, skica, raznih komentara i sl. sa copy-paste iz worda ili drugih programa, a koje su deo kompletnog statickog proracuna. Nazalost, sam prozor je premali, lose radi sa unetim elementima iz Word-a i drugih programa, (posebno sa tabelama). I pored toga sto sam u zadnjih gotovo 5 godina uradio brdo statickih proracuna, ni u jednom nisam stampao priloge direktno iz Towera vec sam ih uz silne muke prebacivao u Word.

Cini mi sa da bi, uz do sada izvrsene izmene i uz jos malo truda, editor hartije mogao da postane osnovni modul za kreiranje kompletne dokumentacije koja se predaje Investitoru. Ovako, predstavlja samo medju korak iza koga stoji jos jako puno rada do kompletiranja dokumentacije ukoliko ste pedantni i zelite da dokumentacija izgleda uredno.

I jos jedna sugestija koja se odnosi na ovu temu. Eksport vidljivog dela bloka radi veoma lose. Shift F2 daje deo slike koji nije jasno definisan. Naime, ocekivao sam da ce ova komanda raditi tako da ono sto vidim u aktivnom pogledu bude prebaceno u blok bas tako kao sto je na ekranu. To podrazumeva i srazmeru svih elemenata. Ovako, dobijam i elemente koji se ne vide na ekranu (recimo ose koje nisu vidljive se misteriozno pojavljuju), ispis bloka mi je preko crteza i sl. Na kraju sam odustao od ove opcije i koristim je izuzetno, samo kada bas moram.
Avatar
markom
Postovi: 32
Pridružio se: Uto Avg 08, 2006 12:40 pm
Lokacija: Moskva
Kontakt:

Post od markom »

Ne znam da li smo se razumeli, ideja nije u generisanju, nego u obnavljanju vec "zastarelih" postojecih dijagrama.

Svaki dijagram bi trebalo da sadrzi informaciju o nivou/ramu, broju podela u prikazu i velicinu koju prikazuje. Npr nivo 0.000, 7podela, Mx. I da se doda opcija u padajucem meniju "obnovi". Napraviti i dodatni potprogram za tu komandu i sve je reseno.

A sto se tice generisanja, mislim da je vec na zavidnom nivou i da ga je jako tesko poboljsati. Opet ako se resite za generisanje rezultata statickih uicaja, postoji opasnost da od 100% generisanog, bude iskorisceno 10%

Pozdrav
Nenad B.
Postovi: 10
Pridružio se: Uto Nov 14, 2006 3:10 pm
Kontakt:

Post od Nenad B. »

Sasvim smo se razumeli. Ideja je dobra i ja je pozdravljam. Milan (veoma vazan clan tima Radimpexa) je rekao da smatra da je ideja zanimljiva.

Opet, ja nisam komentarisao automatsko generisanje izvestaja.

Staticki proracun mozete da uradite tako sto cete sve analize, tekstove i izvestaje uraditi u Wordu - u tom slucaju morate da stalno prebacujete blokove u rtf format ili sl. i slazete u Word sto uzima dosta vremena. Posebno tabele koje se cudno ponasaju.

Drugi nacin je da sve uradite u Toweru. Ako ste to probali videli ste da ne mozete da uradite analize opterecenja i skice u Toweru - odnosno rad sa ubacenim blokom je izuzetno nepregledan i neuredan.

Treci nacin je da malo radite u Wordu, malo u Toweru pa sve izvestaje da prebacujete u pdf i da onda kombinujete, sto mi se cini kao najgore resenje.

Moja, a verujem i zelja drugih kolega je da se sto je moguce manje zamajavamo oko pisanja, crtanja i prelamanja teksta, a vise bavimo analizama razlicitih statickih sistema i varijantisanjem resenja konstrukcije za sta je Tower odlican. Ekipa Radimpexa se trudi da nam to omoguci stalnim poboljsanjima u editoru hartije, a ja sam iskoristio Vas predlog da dodam jos neke ideje i sugestije. Mozda je moj komentar trebao da bude zasebna tema.
Astrodome
Postovi: 304
Pridružio se: Sre Maj 31, 2006 7:58 pm
Lokacija: Bačka Topola

Post od Astrodome »

Nenad B. wrote:....Ovaj blok ima ulogu da se omoguci ubacivanje analize opterecenja, skica, raznih komentara i sl. sa copy-paste iz worda ili drugih programa, a koje su deo kompletnog statickog proracuna. Nazalost, sam prozor je premali, lose radi sa unetim elementima iz Word-a i drugih programa, (posebno sa tabelama). I pored toga sto sam u zadnjih gotovo 5 godina uradio brdo statickih proracuna, ni u jednom nisam stampao priloge direktno iz Towera vec sam ih uz silne muke prebacivao u Word. ...
Pozdrav,

Niste sami u tome da kompletanu dokumentaciju - staticki proracun radite u MS Word-u. I ja radim na isti nacin. Zamislim kako treba da izgleda proracun nekog objekta, zamislim kako treba da se to rasporedi i tako kreiram blokove u editoru hatrije, zatim Export u RTF. Iz Rtf fajla prebacujem u fajl statickog proracuna i sve imam na jednom mestu i sredjen kako valja: ravnanje paragrafa, tabova i slicno. Narocito ovo je bilo potrebno dok nije se moglo kombinirati fajlovi sa izvestajem koje generise Tower, jer na jednom objektu ima milion stvari koji se ne tretiraju u globalnom modelu nego u izdvojenim.
Nenad B. wrote:....Staticki proracun mozete da uradite tako sto cete sve analize, tekstove i izvestaje uraditi u Wordu - u tom slucaju morate da stalno prebacujete blokove u rtf format ili sl. i slazete u Word sto uzima dosta vremena. Posebno tabele koje se cudno ponasaju. ....
Slazem se da se tabele i jos neke stvari se jako cudno ponasaju kada se iz RTF-a prebaci u Doc fajl. To se javlja na jako puno mesta. Ja mislim da je razlog u tome da se izmedju redova tabela skrivaju se neki po meni nepotrebni Section Break ( Continous) koji posle prebacivanja totalno poremete sve u dokumentu. Evo primer: Imam dokument koji ima okvire 25+5+5+5mm na svakoj stranici. Uzmese neki proracun i kreira se blok seizmickog proracuna - generise se . Ovaj blok eksportujete u RTF i selektujete kompletan deo koji se odnosi na seizmiku i ubacite u DOC file. Nakon ubacivanja na tom delu vise nema okvira na papiru jer se kao nova sekcija se kreira u Word-u bez okvira. Ovo je problem. Za ovo je kriv skriveni Section Break koji sam napomenuo a skriva se izmedju redova tabela. U samom bloku Seizmickog izvestaja se skriva cetri (4) Section break-a. Ako deo po deo kopirate onda se nista ne desava sa osnovnim DOC fajlom.

Mozda je sada prilika da pitam Radimpex, zasto ima tolko srivenih Section Break (Continous) u RTF fajlu kada se eksportuje izvestaj. To jako pogorsava zivot pri prebacivanja u DOC fajl. Dali se moze nekako po meni nepotrebni Section Break-ovi izbeci??

A sada predlog za Editor Hartije:

1. Da se moze definisati okvir na papir - npr. 25-5-5-5mm sto je standard za tehnicke dokumente . Nisam primetio do sada da ima ove opcije.
2. Da se mogu kombinirati A4 i A3 listovi. Ponekad je jako potrebno. Ovo trenutno resavamo tako da odstampamo sve na A4, a delove sa A3 posebno kada namestimo A3 u Editoru.

Pozdrav,
Avatar
markom
Postovi: 32
Pridružio se: Uto Avg 08, 2006 12:40 pm
Lokacija: Moskva
Kontakt:

Post od markom »

Za Section Breaks je kolega Astrodome potpuno u pravu. U kompletnom izlaznom RTFu nastaje lom. Headers i Footers su potpuno razbijeni, tesko se dovodi u red... Mozda je stvar u MS Wordu?

Malo smo skrenuli sa teme koju sam pokusao da nametnem, a nekako ne vidim Milanov odgovor na moja pitanja.
Astrodome
Postovi: 304
Pridružio se: Sre Maj 31, 2006 7:58 pm
Lokacija: Bačka Topola

Post od Astrodome »

markom wrote:Malo smo skrenuli sa teme koju sam pokusao da nametnem, a nekako ne vidim Milanov odgovor na moja pitanja.
Pozdrav Markom,

Radimpex Team je sad na kracem odmoru, sta su i objavili na oovom forumu u nekom postu - da ce biti malo otezana podrska za korisnike. Sacekacemo ponedeljak, sledeci. kada se sve normalizuje.
Odgovori