Ploce - usvajanje armature

Odgovori
Avatar
markom
Postovi: 32
Pridružio se: Uto Avg 08, 2006 12:40 pm
Lokacija: Moskva
Kontakt:

Ploce - usvajanje armature

Post od markom »

Postovani,

imam pitanje u vezi prikazane usvojene armature u plocama. Pri razlicitim setovima ploca usvojenu armaturu crta odvojeno - iako je ona u sustini jedna. Primer kapitela - gornja zona je zajednicka i za kapitel i za okolnu plocu, dok tower prikazuje dve odvojene mreze. Da li je moguce ugraditi opciju da armaturu ne deli na dve ploce. Ovo bi omogucilo kvalitetniji prikaz i sto je bitnije efektivniji eksport u ArmCAD.

Pozdrav
b.milan
Site Admin
Postovi: 2148
Pridružio se: Čet Jun 01, 2006 5:53 pm
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od b.milan »

Spajanje oblasti usvojene armature je predvidjeno da se uradi u Tower-u 6 (ovo se nalazi u onom spisku novina koji je odavno objavljen).

U narednih par nedelja nece biti implementirano - ali ce biti implementirano nsto kasnije.

Spajanje oblasti usvojene armature moze biti izvedeno na mestima gde neme skoka u debljini (gde su ploce poravnate).
Avatar
markom
Postovi: 32
Pridružio se: Uto Avg 08, 2006 12:40 pm
Lokacija: Moskva
Kontakt:

Post od markom »

Ovo opet ne resava pitanje kapitela, kako je on deblji od osnovne ploce! :?
b.milan
Site Admin
Postovi: 2148
Pridružio se: Čet Jun 01, 2006 5:53 pm
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od b.milan »

Odnosi se i na kapitele.

Kada sam rekao 'na mestima gde nema skoka u debljini ploce' - mislio sam na slucaj da na toj strani ploce (ili gornja ili donja) nema skoka - odnosno da su povrsine obe ploce koje se na tom mestu spajaju u istoj ravni.

Sto znaci - u slucaju kapitela (njegova gornja povrsina je poravnata sa gornjom povrsinom ploce oko njega i u gornjoj zoni bi se mogle spojiti oblasti armiranja ploce i kapitela).

Ravnanje ploca razlicitih debljina (po gornjoj ili donjoj ivici) moguce je izvesti pomocu zadavanja ekscentriciteta ploce. Iako taj ekscentricitet ne utice na proracun, taj ekscentricitet utice na eksport armature u ArmCAD - pomocu toga se odredjuje iz koje ploce se sipke produzavaju i sidre u onu drugu odnosno kod koje ploce se moraju saviti sipke unazad.
Avatar
markom
Postovi: 32
Pridružio se: Uto Avg 08, 2006 12:40 pm
Lokacija: Moskva
Kontakt:

Post od markom »

Svakog dana, u svakom pogledu, sve vise napredujete!!
:wink:
Odgovori