Usvajanje armature - izvjestaj u T6

Odgovori
marko
Postovi: 53
Pridružio se: Pon Feb 26, 2007 1:33 pm

Usvajanje armature - izvjestaj u T6

Post od marko »

U Tower-u 5 je naredba "Usvajanje armature" imala, koliko se bar ja sjecam, podnaredbu "Izvjestaj". Da li mi itko moze reci gdje se ista nalazi u T6 ili je ona "nestala".

Pozdrav!
b.milan
Site Admin
Postovi: 2148
Pridružio se: Čet Jun 01, 2006 5:53 pm
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od b.milan »

Podopcija izvestaj je izbacena a umesto nje je uvedena zasebna komanda koja se direktno poziva iz menija za dimenzionisanje greda -> 'Izvestaj'.

Ovo pise u uputstvu za Tower 6 (diferencijalno, sazeto uputstvo, u kome su navedene samo razlike u odnosu na Tower 5) - poglavlje 6.11.2.

... ali, ko jos cita uputstvo :wink:
Konstruktivac
Postovi: 59
Pridružio se: Uto Feb 27, 2007 6:56 am
Lokacija: .rs

Post od Konstruktivac »

b.milan wrote:... ali, ko jos cita uputstvo
Nikad nisam voleo citati uputstva za programe, a koristim dosta razlicitih od standardnih MS Office, Corel, Autocad, Photoshop, Dreamwaver itd. Kada bi citao uputstva verujem da nebi vise znao nego ovako po iskustvu.

Ono sto mi jako nedostaje iz Tower-a da ima meni ili ikonicu za Help. Ne treba to bude help kao sto je u napr. MS Office-u sa mogucnoscu pretrage itd, ali barem da se uputstvo integrise u instalaciju Tower-a i da klikom na jednu ikonicu otvori Uputstvo u Pdf formatu koristeci Acrobat.

Verujem da nije velika mudrost ovo implementirati. Malo ce biti glomazniji instalacioni fajl za Tower, ali mislim da je bolje da bude uvek na dohvat ruke Uputstvo. Uputstvo uvek negde izgubim na HD-u. Odstampana verzija je naravno uvek negde zatureno itd.

Razmotrite ovaj predlog!!
b.milan
Site Admin
Postovi: 2148
Pridružio se: Čet Jun 01, 2006 5:53 pm
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od b.milan »

Konstruktivac wrote: Malo ce biti glomazniji instalacioni fajl za Tower, ali mislim da je bolje da bude uvek na dohvat ruke Uputstvo. Uputstvo uvek negde izgubim na HD-u. Odstampana verzija je naravno uvek negde zatureno itd.

Razmotrite ovaj predlog!!
Predlog je sasvim u redu. Jedino ostaje pitanje velicine instalacionog fajla. Potpuno Vas razumem, potrebno je da uputstvo bude na dohvat ruke - jer samo tako ce se i upotrebljavati malo češće, što je bolje i za korisnike ali i za nas, koji odgovaramo na njihova pitanja.
Konstruktivac
Postovi: 59
Pridružio se: Uto Feb 27, 2007 6:56 am
Lokacija: .rs

Post od Konstruktivac »

Malo glomazniji instalacioni fajl - ne bi trebalo da predstavlja nikakav problem sa strane Downloada novijih build-ova. Instalacija Towera je 17.9Mb a parcijalno uputstvo 4.3Mb sto je 22.2Mb. U vreme kada skoro svugde je dostupan Adsl ili neki bolji broadband internet - nista ne znaci download 18 ili 23Mb podataka.
Odgovori