Problem sa exportom u rtf

Odgovori
MJ
Postovi: 66
Pridružio se: Sre Mar 28, 2007 12:06 am

Problem sa exportom u rtf

Post od MJ »

Radim projekat jedne velike zgrade. Statika koju sam spakovao ima oko 550 strana (a4).
Problem je nastao pri exportovanju statike u rtf.
Naime, tower je kreirao rtf fajl od oko 990MB!!!
E sad kad ja pokusam da ga otvorim, Word puca i prijavljuje da je fajl veliki i ne moze da ga otvori!

Pokusao sam da exportujem statiku iz 3 puta od 1-100 strane, 101-200 i 201-500 medjutim u jednom od ova tri podeljena fajla tower je zabrljao.
Progutao je neke stranice i taj fajl kad ga otvorim "izludi" kompjuter. Posle njega moram da restartujem racunar!

Da li je neko imao slicnih problema?

PS. pokusao sam da smaljim kvalitet slika exportovanih iz towera ali nista. :(
GF1984
Postovi: 47
Pridružio se: Sre Okt 10, 2007 9:05 pm
Lokacija: Makedonija

Post od GF1984 »

Zdravo kolega,
Zasto jednostavno ne spakujes kao PDF format i fail dodje mnogo manji.
Nakon toga mozes da ga printas kako hoces.
MJ
Postovi: 66
Pridružio se: Sre Mar 28, 2007 12:06 am

Post od MJ »

To i radim ali prvo moram da ga exportujem u rtf. Tower valjda nema export u pdf...ili gresim?

Sve jedno, imam nesto da dodam i dopisem u tekstu kao i da prekopiram nesto iz eksela tako da moram exportovati u rtf u svakom slucaju!
Astrodome
Postovi: 304
Pridružio se: Sre Maj 31, 2006 7:58 pm
Lokacija: Bačka Topola

Post od Astrodome »

Da - Tower nema mogucnost da odma kreira pdf fajlove. Mora se instalirati neki pdf stampac. Imas besplatnih: Cute pdf i slicnih i mocnijij kao sto su JAws PDF writer and Editor kao i Adobe Acrobat Professional - naravno ovi su skupi programi, ali editovanje ide bez problema - brisanje spajanje ubacivanje rotacija itd. listova.

Pod Vistom 64-bit ne radi Acrobat Professional 8.1. redovno - problem je sa instalacijom viruelnog stampaca. A ranije verzije ne znaju raditi na Visti 64-bit. Dali neko ima resenje za Acrobat Pro 8. ???

Pozdrav!
b.milan
Site Admin
Postovi: 2148
Pridružio se: Čet Jun 01, 2006 5:53 pm
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Problem sa exportom u rtf

Post od b.milan »

MJ wrote: Pokusao sam da exportujem statiku iz 3 puta od 1-100 strane, 101-200 i 201-500 medjutim u jednom od ova tri podeljena fajla tower je zabrljao.
:(
Nismo do sada imali nikakvih iskustava sa problemima zbog velicine fajla - barem do sada nam se niko nije javio zbog toga.
Mi smo se bavili ispitivanjem eksporta velikih izvestaja u RTF ali pri tome nismo imali nekih problema.

Mozda bi ste mogli da nam napravite veliku uslugu i olaksate pronalazenje uzroka ovakvog ponasanja.

Naime, mnogo bi nam znacilo ako bi smo mogli da dodjemo do minimalnog primera koji izaziva 'brljanje' Tower-a.
To mozete da uradite sa nekoliko iteracija 'polovljenja' izvestaja i generisanja RTF fajla od sve manjeg i manjeg izvestaja. Ocigledno je da nam celokupan izvestaj od 550 strana ne mozete poslati email-om

Nisam bas uspeo da shvatim da li to 'brljanje' Tower-a znaci da se pokvario fajl sa izvestajem pa se Tower posle takvog eksporta u RTF rusi ili je nesto drugo u pitanju ?
MJ
Postovi: 66
Pridružio se: Sre Mar 28, 2007 12:06 am

Post od MJ »

Pa neznam sta nije u redu!
Da li Tower brlja pri exportu ili je nesto drugo u pitanju ali u vise iteracija sam dosao do fajla od 50 strana rtf-a koje nisu u redu.

U koliko zelite mogu vam poslati rtf.

Inace pri exportu je par slika presekao na pola i mislim da je tu negde problem!

Posle otvaralja tog exportovanog fajla ne samo da Tower poludi vec i ceo komp.
b.milan
Site Admin
Postovi: 2148
Pridružio se: Čet Jun 01, 2006 5:53 pm
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od b.milan »

Ako sam ja dobro razumeo, znaci RTF fajl koji je Tower napravio zaglavi Word , koji opet zaglavi ceo kompjuter ?

Posto mi ne mozemo da vidimo zbog cega se Word zaglavljuje (mada to ne bi smeo nikako, ni pod kojim uslovima, cak ni ako je u tom RTF fajlu hiljadu gresaka i gluposti), bilo bi nam od koristi da nam posaljete dokument (twp_d fajl) iz Tower-a koji je skracen i koji ima tih 50-tak strana i pri cijem eksportovanju se pravi RTF fajl koji je ubitacan za Word.

Jedino sto mogu jos da primetim, je to da razlicite verzije MS Word-a ponekad pokazuju razlicito ponasanje pri radu sa RTF fajlovima. Mi smo bili prinudjeni da testiranja radimo i na Word-u 6, Word-u 2000, Word XP, Word-u 2003....

I nama je to bilo najblaze receno cudno ali desavalo se svasta (ne u vidu pucanja vec u vidu drugacijeg ponasanja, ispisivanja, grupisanja, paragrafa, podele kolona, nepotpunog iscrtavanja, pogresnog preloma...)

Mozda ce vam zvucati smesno, ali probajte da taj RTF fajl ucitate u Word Pad. :wink:
MJ
Postovi: 66
Pridružio se: Sre Mar 28, 2007 12:06 am

Post od MJ »

Ja koristim Word 2003.
Evo upravo vam saljem fajl.
b.milan
Site Admin
Postovi: 2148
Pridružio se: Čet Jun 01, 2006 5:53 pm
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od b.milan »

Samo bih hteo da objavim epilog ovog slucaja.

Rusio se MS Word. Razlog je sto je objekat - slika (Windows metafajl odnosno wmf fajl) koji je trebao da udje u sastav njegovog dokumenta, a koji je Tower generisao prilikom eksporta u RTF, bio veci od 32 MB.

Znaci, MS Word ne moze u sebi da ima ubacen objekat veci od 32 MB. To je njegovo ogranicenje.

E sad, pitanje je odakle Tower-u objekat veci od 32 MB ?
Radilo se o slici (tacnije o dve slike) koje su prikazivale forme oscilovanja. Na tim slikama prikazana je i mreza konacnih elemenata. Iako model na prvi pogled nije nesto veliki (manje od 20 hiljada cvorova), za iscrtavanje mreze konacnih elemenata potrebno je gotovo 100 hiljada linija.

Glavna stvar je u tome sto zbog ocuvanja kvaliteta slika, slike se iz Tower-a u RTF format eksportuju u vektorskom obliku - u obliku takozvanog metafajla koji je nezavisan od rezolucije uredjaja na kome se prikazuje. Vektorski oblik znaci da se svaka linija predstavlja pomocu relativnih koordinata pocetne i krajnje tacke. To je izazvalo da zbog velikog broja linija, MS Word ne bude u stanju da proguta ovaj objekat.

Mi smo za neku od sledecih verzija predvideli resenje koje ce da otkriva ogromne metafajlove pri eksportu u RTF a onda ce te slike da da ih zameni bitmapom. Tu ce se mozda (dosta) izgubiti na kvalitetu slike ali barem nece biti nesavladivih zalogaja za MS Word.
Odgovori