okviri sa ZP

Odgovori
sonja
Postovi: 129
Pridružio se: Pon Avg 28, 2006 8:52 am
Lokacija: Novi Pazar

okviri sa ZP

Post od sonja »

Može li mi neko reći kako da u Tower-u (bilo kojem) dimenzionisati stubove za 25% seizmičke sile u modelu okvirnih konstrukcija sa AB zidovima? Kako uraditi taj proračun koji je neophodan prema našim propisima, a i prema EC? :?:
ezoranm
Postovi: 82
Pridružio se: Sre Jan 09, 2008 9:23 am
Lokacija: Uzice

Re: okviri sa ZP

Post od ezoranm »

sonja wrote:Može li mi neko reći kako da u Tower-u (bilo kojem) dimenzionisati stubove za 25% seizmičke sile u modelu okvirnih konstrukcija sa AB zidovima? Kako uraditi taj proračun koji je neophodan prema našim propisima, a i prema EC? :?:
Mislim da je nemoguce deo seizmicke sile ciljano "usmeriti" na pojedine elemente konstrukcije. Moze da se smanji krutost AB zidova ali ce takav model biti fleksibilniji pa ce citav model na sebe navuci manju seizmicku silu. A nama u sustini treba da seizmicku silu koju primi model sa punom krutosti svih elemenata ciljano razdvojimo na deo koji ide na ramove i deo na AB zidove.
NBM
Postovi: 284
Pridružio se: Sre Jun 07, 2006 7:11 am

Re: okviri sa ZP

Post od NBM »

sonja wrote:Može li mi neko reći kako da u Tower-u (bilo kojem) dimenzionisati stubove za 25% seizmičke sile u modelu okvirnih konstrukcija sa AB zidovima? Kako uraditi taj proračun koji je neophodan prema našim propisima, a i prema EC? :?:
Mislis na 25%Sz samo za stubove ili na okvire (stubove+rigle)?

Mozes li navesti odredbu EC8?
Odgovori