Seizmika i T6

Odgovori
MJ
Postovi: 66
Pridružio se: Sre Mar 28, 2007 12:06 am

Seizmika i T6

Post od MJ »

Znam da je bilo reci o ovome u sobi za T5 ali evo ja bih zamolio iskusnije kolege da iznesu svoje iskustvo sa seizmikom i dinamikom zgrada.

Super je sto je uvedeno u T6 da se staticki i seizmicki proracun rade u jednom modelu.
Evo ja cu izneti ovde nacin na koji ja radim seizmiku za zgrade a vi me ispravite ukoliko gresim negde.

Dakle, kad imam ramovski sistem sa zidnim platnima jednostavno na krajevima greda (spoj greda i stubova i greda i zidova) postavim granicne uslove ZA SEIZMIKU takve da oslobodim M1, M2 i M3.
Mislim da se ovim dobija to da horiz.uticaje od seizmike primaju samo AB zidna platna. Time ce se dobiti manja armatura u gredama aveca u Zidnim platnima.
Ja sam ovako shvatio ideju radimpex-a o granicnim uslovima za seizmiku i statiku.

Govorim ovo zato sto je u ranijim diskusijama bilo dosta zbunjujucih postova na ovu temu pa evo, sad kad je T6 izasao mozemo ovde da saberemo iskistva i misljenja.
Narocito bih voleo da se razjasne pitanja oko promene normalnih sila odnosno da li se u opste menjaju N sile u stubovima ili AB platnima ukoliko se oslobode momenti na krajevima greda?!
NBM
Postovi: 284
Pridružio se: Sre Jun 07, 2006 7:11 am

Re: Seizmika i T6

Post od NBM »

Pogledaj prvo:

http://www.radimpex.co.yu/forum/viewtop ... hlight=ec8

tacnije ono sto je pisao b.milan.
Odgovori