Desni klik

Odgovori
marko
Postovi: 53
Pridružio se: Pon Feb 26, 2007 1:33 pm

Desni klik

Post od marko »

Postovani...

...krenuo sam koristiti T6 i naisao sam na mali "problem". Naime, u T5 je bilo uobicajeno da se desnim klikom misa pokrece zadnja naredba (to je ostalo i u T6) te je po defaultu bilo namjesteno da ponovni desni klik prekida aktivnu naredbu (na komandnoj liniji oznaka <kraj>). U T6 se desava slijedece, ukoliko primjerice nacrtam pravokutnu plocu
(naredba Ploca ->Prav.) te prekinem naredbu i ponovno je pokrenem, program na default stavlja opciju <Prav.>. Da stvar bude jos zanimljivija, program automatski prebacuje opciju <Prav.> i na naredbe Otvor, Greda, Povrsinski lezaj, Linijski lezaj, Linija iako one nisu bile uopce prethodno pokrenute.
Ne znam da li se radi o nekoj gresci ili je to novina u T6?
NBM
Postovi: 284
Pridružio se: Sre Jun 07, 2006 7:11 am

Re: Desni klik

Post od NBM »

Novina je da se nakon desnog klika javlja prethodno koristena podopcija nekih naredbi...ne svih.
E sad nisam siguran da su autori predvidjeli da se u drugim naredbama koje nisu do tada aktivirane javlja pododcija iz druge naredbe...a tako se upravo ponasa kako ste opisali.
b.milan
Site Admin
Postovi: 2148
Pridružio se: Čet Jun 01, 2006 5:53 pm
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od b.milan »

Komanda za definisanje polilinije je jedinstvena univerzalna komanda koja se koristi za definisanje geometrije svih linijskih i povrsinskih entiteta.

Jedina mala novina u njoj je promenljivost "default" potkomande. Jedini negativan efekat ove male promene je da se u slucaju da ako je komanda pokrenuta nepotrebno (tl. zeli se njeno prekidanje pre bilo kakvog njenog konkretnog koriscenja), ne moze se desnim klikom prekinuti. U svakom drugom slucaju ova uvedena promena ne dovodi do ikakvih spoerdnih efekata.

Naravno, potreban je i mali period navikavanja.
marko
Postovi: 53
Pridružio se: Pon Feb 26, 2007 1:33 pm

Post od marko »

E sad nisam siguran da su autori predvidjeli da se u drugim naredbama koje nisu do tada aktivirane javlja pododcija iz druge naredbe...a tako se upravo ponasa kako ste opisali.
Upravo to i mene zanima. Naime, nema logike da promjenom podopcije u naredbi Ploca (nakon koristenja te naredbe) dolazi do promjene podopcije npr. u naredbi Greda ako istu nisam jos niti pokrenuo!
Inace, pretpostavio sam da je uvedena novina koju spominje gosp. b.milan da program "pamti" zadnju koristenu podopciju.

Pozdrav!
Davor
Postovi: 12
Pridružio se: Pon Jan 15, 2007 12:40 pm
Lokacija: Zagreb

Nije bas nastavak teme ali nije ni posve off-topic

Post od Davor »

Čestitam na odličnom novom programu (posebno izvoz grafika u izvještaje, koji je sad 100x bolji).
Imam "kozmetički" prigovor:
Desni klik na ikonu je toggle vidljivosti, a tako i treba biti. Molim da promijenite ovo - kod ploča se ugasi sama ploča a ostane vidljiv njen granični uvjet. Sumnjam da ste tako planirali... [/code]
b.milan
Site Admin
Postovi: 2148
Pridružio se: Čet Jun 01, 2006 5:53 pm
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od b.milan »

Hvala na cestitkama, drago nam je kada pohvale dolaze od korisnika - to nam je pravi pokazatelj da smo na pravom putu.

Sto se tice ove promne vidljivosti ploca na desni klik preko ikone a da pri tome ostaju vidljivi granicni uslovi - tacno je - to nismo zeleli i to nam je promaklo.
Mi smo ovo vec ispravili i to ce biti objavljeno u verziji koja se ocekuje do kraja sledece nedelje.
Davor
Postovi: 12
Pridružio se: Pon Jan 15, 2007 12:40 pm
Lokacija: Zagreb

Novi build ?

Post od Davor »

Pa kad ste stigli ???? Kako vidim stalno ste po prezentacijama i kongresima :wink:
Ma inače nije to bilo skroz loše - to je bio jedini način da se prikažu sami zglobovi ploča, ali to nije baš često potrebno.
Još u vezi vidljivosti. Sakrivanje je znatno bolje, sad kad imate uniju grupa vidljivosti. I "otkriveno sve" kao zasebni button je pametno. Ali, kad selektiram elemente dozvoljava mi da odaberem i opterećenja. Međutim, kasnije opterećenja ostaju vidljiva. To je nedosljedno, iako ne kažem da je neki nedostatak. Nisam naime bio veliki fan sakrivanja opterećenja - zbog potencijalno mnogobrojnih slučajeva opterećenja i činjenice da novi entiteti ulaze u aktivnu grupu vidljivosti (logično) to je dobar način da napraviš kaos u zadavanju opterećenja.
b.milan
Site Admin
Postovi: 2148
Pridružio se: Čet Jun 01, 2006 5:53 pm
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od b.milan »

b.milan wrote: Sto se tice ove promne vidljivosti ploca na desni klik preko ikone a da pri tome ostaju vidljivi granicni uslovi - tacno je - to nismo zeleli i to nam je promaklo.
Mi smo ovo vec ispravili i to ce biti objavljeno u verziji koja se ocekuje do kraja sledece nedelje.
U stvari, potpuno sam pogresio. :oops:

Ja sam znao da smo po pitanju vidljivosti granicnih uslova nedavno nesto menjali, pa sam zato 'napamet' dao ovakav odgovor. Znam da se bas o tome i radilo ali sam zaboravio koje smo resenje na kraju usvojili.

Naime, zamisljeno (i implementirano) ponasanje programa je sledece:
- globalna promena vidljivosti ploca je razdvojena od globalne vidljivosti granicnih uslova.
- globalna vidljivost ploca menja se kroz dijalog za vidljivost i preko desnog klika na ikonu za ploce.
- vidljivost granicnih uslova menja se kroz dijalog za vidljivost ali i preko desnog klika na ikonu za granicne uslove u ploci (koju je moguce postaviti na toolbar, pored ikone za ploce).

Ovo je bilo uradjeno bas iz razloga kojeg ste pomenuli - sto je ranije, visestruko selektovanje samo granicnih uslova bilo izuzetno tesko izvesti. Primer je operacija brisanja svih granicnih uslova sa nekog modela, ali ima jos nekoliko bas nezgodnih problema koji su bili izazvani vezivanjem njihovih vidljiovosti.

Izmedju dva zla, izabrali smo manje - pretpostavljali smo da bi korisniku lakse bilo da jos jednom entitetu menja vidljivost nego ga onemogucavati da radi neku operaciju (koja i nije bas retka).


Sto se tice nesakrivanja opterecenja kod grupa sakrivanja, za tu gresku znamo, potice jos iz prve verzije (Build 1030) ali njenu ispravku namerno nismo unosili u Build 1040 jer smo bili planirali da izvrsimo neku ozbiljniju internu reviziju sakrivanja, otkrivanja, dimovanja, kontrole setova... pa nismo zeleli da isti posao radimo dva puta.
Davor
Postovi: 12
Pridružio se: Pon Jan 15, 2007 12:40 pm
Lokacija: Zagreb

Post od Davor »

Da, ovo je odlično. A zahvaljujući prepisci naučio sam da sad imamo mogućnost uređivanja ikona. Kad se upute za korištenje ne čitaju :oops: :oops: :oops:
Odgovori