Offset?

Odgovori
Avatar
007
Postovi: 54
Pridružio se: Pon Jun 12, 2006 10:10 am

Offset?

Post od 007 »

Mislim da komanda offset ne radi u slucaju offsetiranja manjeg od 1?

PS: Zasto se komanda offset ne nalazi u sklopu copy, mirror, erase, strech, extend, trim, rotate, etc. komanda?
b.milan
Site Admin
Postovi: 2148
Pridružio se: Čet Jun 01, 2006 5:53 pm
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od b.milan »

Podkomanda 'Offset' radi i za ofsetovanje koje je manje od 1.

Podkomanda ofset se nalazi u okviru komande za zadavanje polilinije, jer se njome definise neka nova geometija (polilinija) nekog linijskog odnosno povrsinskog entiteta.

Ni jedna od ovih komandi koju ste pomenuli ne moze da u sebi sadrzi podkomandu offset - razlog je u tome sto bi uvodjenje ofseta (za koji je potrebno definisati i stranu ali i velicinu ofseta -> znaci dva razlicita podatka) po nasem misljenju, bilo nelogicno, i nepotrebno bi iskomplikovalo ove komande za manipulaciju.
Avatar
007
Postovi: 54
Pridružio se: Pon Jun 12, 2006 10:10 am

Post od 007 »

Izvinjavam se, offset radi... pod uslovom, da "kucamo" 0.5 in ne .5 sto sam ja radio!

O podkomandi offset se nismo razumjeli. Nisam mislio, da komande koje sam pomenuo u sebi sadrze offset. Mislio sam, da u toolbaru "korekcija" dodate komandu (ikono) offset a podkomandu offset kod zadavanja polilineje brisete. Sto se desava odnosno u cemu ja vidim problem (neefikasnost):
kad je model vec izgracen a potrebne su minimalne korekture na izcrtanim entitetama. Svaki put kad zelimo offsetirati vec izcrtani entitet moramo prvo izabrati komandu za crtanje ovog entiteta (ali on je vec izcrtan) i nakon toga izabrati podkomandu offset. Umjesto jedan klik potrebna su dva. Mozda ce se neko smijati, ali...misli da se komande iz toolbara korekcije upotrebljavaju daleko najvise.
Nadam se, da sam izabro prave rijeci i da je stvar jasna posto mi srbski jezik nije jaka strana:).
b.milan
Site Admin
Postovi: 2148
Pridružio se: Čet Jun 01, 2006 5:53 pm
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od b.milan »

Sada sam potpuno razumeo sta ste predlozili, i mislim da je Vas predlog o postojanju zasebne komande "ofset", koja bi modifikovala geometriju vec postojecih entiteta veoma koristan.

Ipak, podopcija 'ofset' u okviru komandne linije treba da ostane - brojni su primeri - recimo kada zelite da nacrtate gredu uz ivicu ploce, odmaknutu (ofsetovanu). U stvari ima mnogo slucajeva kada je potrebno jedno a takodje ima mnogo slucajeva kada je pogodnija upotreba zasebne komande 'ofset'.
Astrodome
Postovi: 304
Pridružio se: Sre Maj 31, 2006 7:58 pm
Lokacija: Bačka Topola

Post od Astrodome »

007 wrote:Izvinjavam se, offset radi... pod uslovom, da "kucamo" 0.5 in ne .5 sto sam ja radio!
Postovani Radimpex-ovci,

Gore navedeno da program ponekad nece da prima vrednosti manje od nule naprimer koji je i kolega naveo samo kada se kuca sa nulom zajedno. Ima nekog posebnog razloga sto ne prima vrednost 0.5 ili drugu kucano bez nule ispred kao .5???

Pozdrav!
b.milan
Site Admin
Postovi: 2148
Pridružio se: Čet Jun 01, 2006 5:53 pm
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od b.milan »

Ovu stvar smo detaljno ispitali i problem smo otklonili. Mozda ce nekoga interesovati detalji :)

Problem se javljao samo u Tower 6 (release - prava verzija programa), ali se ne javlja ni u Tower 6 Demo verziji a ni u Tower 6 debug (radnoj verziji).
Takodje, isti kod radi godinama bez problema u svim verzijama programa Tower 5.

Jedna nasa prastara greska je 'isplivala' u novom kompajleru koji se koristi za T6 i to samo pri koriscenju odredjenih optimizacija pri kompajliranju.
Tower 6 Demo, se ne kompajlira sa svim ukljucenim optimizacijama kompajliranja i zato se kod njega uprkos istom kompajleru problem ne javlja..
Avatar
007
Postovi: 54
Pridružio se: Pon Jun 12, 2006 10:10 am

Post od 007 »

Mislim, da se nesto slicno događa i kod "komande" Osnap...sad radi, sad ne radi???
Odgovori