Install Tower 6

GF1984
Postovi: 47
Pridružio se: Sre Okt 10, 2007 9:05 pm
Lokacija: Makedonija

Install Tower 6

Post od GF1984 »

Isto tako i moje cestitke na izlasku Towera 6.

Kada moze da se instalira novi Tower 6 i na koji nacin, za one korisnike koji su uzeli Tower 5 posle 09.2007 godine.

Pozdrav
b.milan
Site Admin
Postovi: 2148
Pridružio se: Čet Jun 01, 2006 5:53 pm
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od b.milan »

Obratite se predstavniku Radimpex-a od koga ste kupili program i on ce vam obezbediti instalacioni broj, sa kojim cete moci da instalirate Tower 6.

Na jednom racunaru moci ce da budu instalirane obe verzije programa Tower

Instalacioni broj koji dobijete za za Tower 6 bice univerzalan instalacioni broj koji ce vaziti za obe verzije programa Tower.
Astrodome
Postovi: 304
Pridružio se: Sre Maj 31, 2006 7:58 pm
Lokacija: Bačka Topola

Post od Astrodome »

Pozdrav,

Imam instaliran Tower 5.5. i Tower 6.0 paralelno. Predlazem neku malu promenu u ponasanju Towera u slucaju da se koristi paralelno i v.5 i v.6:

Kad se pokrene Tower 6 i otvori se neki fajl i radi se nesto onda se u Windows registry-ju se zapamti zadnja koriscena putanja gde se nalazio fajl koji se editovao.
Tower 5.5 kada se sada otvori onda preuzima zadnju putanju od Tower-a 6. Kada se sada zatvori Tower 5.5. i otvara se Tower 6 onda 6-ca opet preuzima zadnju putanju od tower-a 5.5.

Ovo je vrlo interesantno kada imate otvoreno paralelno (radite u obe verzije istovremeno) i T5.5 i T6. Kako se u jednom programu otvori neki fajl onda on prepise zadnju putanju i u drugom programu. Probajte. Ovo je vrlo nezgodno ako imate otvorene modele sa dva razlicita mesta (a da se radi jos preko mreze!!).

Predlog mi jeda nekako ako je moguce onda da uvedete dva odvojena registry kljuca za zadnju putanju odakle je otvoren model posebno za T5.5 i posebno za T6.


Pozdrav!
GF1984
Postovi: 47
Pridružio se: Sre Okt 10, 2007 9:05 pm
Lokacija: Makedonija

Post od GF1984 »

Najpre da pozdravim Radimpex tima i molio bih da sa Vase strane recite kako je najbojle instalirati sve nove verzije ( builde ) Tower 6, dali da se najpre uradi uninstall ili da se odmah instalira NOVI build.
Prilikom posljednjeg instaliranja builda 1112 , kad pokrenem Tower 6 dobijem sledecu poruku :

[Tower.cpp: 727 ]
Unable to load library: C:\Program Files\Radimpex\Tower 6\Results.dll[Err: 14001]

O cemu je rec ?
b.milan
Site Admin
Postovi: 2148
Pridružio se: Čet Jun 01, 2006 5:53 pm
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od b.milan »

GF1984 wrote: [Tower.cpp: 727 ]
Unable to load library: C:\Program Files\Radimpex\Tower 6\Results.dll [Err: 14001]
O cemu je rec ?
Znacenje greske 14001 (iz dokumentacije o greskama pri pozivu Windows funkcija):

"This application has failed to start because the application configuration is incorrect. Reinstalling the application may fix this problem."

Ovo u sustini znaci da jedan DLL (Results.dll) nije mogao da se ucita (poveže sa glavnim programom) zbog toga sto neka komponenta (iz Windows-a) neophodna za njegov rad nedostaje - odnosno nije pravilno konfigurisana.

Prilikom instalacije programa Tower 6, proverava se potreba za instalacijom tih komponenti i u slucaju da je potrebno, te komponente se instaliraju. U vasem slucaju, ocigledno da postoji neki problem.

Rucno instalisanje nedostajucih komponenti uradite tako sto cete pokrenuti program: vcredist_x86.exe koji se nalazi uz instalaciju programa Tower 6. Ako program i posle toga ne radi, onda probati sa ponovnom instalacijom programa Tower 6.

Nasi testovi instalacije programa obuhvataju instalisanje programa Tower 6 na 4 operativna sistema: Windows 2000, Windows XP SP1, Windows XP SP2 i Windows Vista. Testiranje se vrsi na potpuno 'cistim' instalacijama operativnih sistema, odnosno u stanju operativnog sistema neposredno nakon instalacije. Svi testovi instalacija su uspesno izvedeni.


Instalisanje programa Tower 6 moze se raditi sa i bez prethodno izvrsene deinstalacije prethodnog build-a.

S obzirom da Tower 6 Build 1040 i Tower 6 Build 1112 nemaju nikakve razlike po pitanju komponenti koje koriste, izgleda dosta cudno to sto se kod Vas desava. Znaci li to da je kod Vas Build 1040 radio a Build 1112 nakon instalacije nece da radi i prijavljuje gresku koju ste nam poslali ?
b.milan
Site Admin
Postovi: 2148
Pridružio se: Čet Jun 01, 2006 5:53 pm
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od b.milan »

Astrodome wrote:Pozdrav,
Imam instaliran Tower 5.5. i Tower 6.0 paralelno. Predlazem neku malu promenu u ponasanju Towera u slucaju da se koristi paralelno i v.5 i v.6:

Kad se pokrene Tower 6 i otvori se neki fajl i radi se nesto onda se u Windows registry-ju se zapamti zadnja koriscena putanja gde se nalazio fajl koji se editovao.
Tower 5.5 kada se sada otvori onda preuzima zadnju putanju od Tower-a 6. Kada se sada zatvori Tower 5.5. i otvara se Tower 6 onda 6-ca opet preuzima zadnju putanju od tower-a 5.5.

Da ne izgleda da nismo obratili paznju na ovo pitanje, samo zelimo da kazemo da smo ovo poceli da ispitujemo jos prvog dana kada je ovo pitanje postavljeno ali nismo nasli resenje !?

Naime, program Tower (ni 5 ni 6) uopste i ne pisu u registry podatak o tome koji je tekuci direktorijum programa (odnosno koji ce se direktorijum postaviti za tekuci prilikom pozivanja dijaloga za otvaranje fajlova) !!!

Jedino sto smo zakljucili je da s obzirom da ne postoje "pisani tragovi" o tekucem direktorijumu programa Tower, a ni o bilo kojem drugom programu (AutoCAD, MS Word) u registry-ju, to ima veze sa Windows Explorer-om - koji u svojoj memoriji drzi taj podatak. Naravno, svaki put kada se Windows ponovo ukljuci, za direktorijum koji ce se otvoriti u dijalogu za otvaranje fajlova bice "My Documents"

E sad, zasto Explorer tretira kao jedan te isti program Tower 5 i Tower 6 (pa im onda nudi iste direktorijume - odnosno otvaranje fajla iz jednog programa utice na to koji ce se direktorijum otvoriti u drugom) - ne znamo pouzdano. Mozda zbog istog imena izvrsnog programa "TowerPro.exe" (koje uzgred receno ne mozemo da promenimo bas tako lako da bi smo mogli da utvrsimo da je to u pitanju). U svakom slucaju, ispitacemo dalje ovu 'misteriju'.
GF1984
Postovi: 47
Pridružio se: Sre Okt 10, 2007 9:05 pm
Lokacija: Makedonija

Post od GF1984 »

S obzirom da Tower 6 Build 1040 i Tower 6 Build 1112 nemaju nikakve razlike po pitanju komponenti koje koriste, izgleda dosta cudno to sto se kod Vas desava. Znaci li to da je kod Vas Build 1040 radio a Build 1112 nakon instalacije nece da radi i prijavljuje gresku koju ste nam poslali ?
Ponovo sam instalirao Build 1112 i ponovo sam dobio istu poruki ( (Results.dll). Pokrenuo sam program : vcredist_x86.exe koji se nalazi uz instalaciju programa Tower 6, kako ste naveli i sada Tower 6 ( Build 1112 ) radi.
Hocu da napomenem, da bas tako , kako ste i Vi naveli da sam koristio Build 1040 i nije bilo nikakvih problema ni prilikom rada ni prilikom instalacije. Koristim Windows XP SP3 i tada i sada.

U svakom slucaju , Milane hvala.
Astrodome
Postovi: 304
Pridružio se: Sre Maj 31, 2006 7:58 pm
Lokacija: Bačka Topola

Post od Astrodome »

b.milan wrote: U svakom slucaju, ispitacemo dalje ovu 'misteriju'.
Unapred zahvalan! I cekamo resenje.
Mozda je resenje u uvodjenju nekog tower.ini fajla?? Nisam programer ali cisto iz neke logike kao kod Hasp-a.
b.milan
Site Admin
Postovi: 2148
Pridružio se: Čet Jun 01, 2006 5:53 pm
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od b.milan »

GF1984 wrote: Hocu da napomenem, da bas tako , kako ste i Vi naveli da sam koristio Build 1040 i nije bilo nikakvih problema ni prilikom rada ni prilikom instalacije. Koristim Windows XP SP3 i tada i sada.
Testiranja instalacije na Windows-u XP SP3 jos uvek nismo vrsili, ali ocigledno je da cemo morati i to da pocnemo u najskorije vreme.

Verovatno je SP3 'krivac' za takvo ponasanje programa pri instalaciji.

Bilo bi nam od pomoci kada bi ste nam javili da li na tom racunaru postoji nekakav program kojim odrzavate 'higijenu' windows-a - neki cistac registry-ja, neki poseban antivirusni program, firewall program ili neki program koji radi "pametan uninstall" programa.
GF1984
Postovi: 47
Pridružio se: Sre Okt 10, 2007 9:05 pm
Lokacija: Makedonija

Post od GF1984 »

Drago mi je ako ovim mogu nekako da pomognem Vasem tima u testiranju Tower 6 na Windows XP SP3.

Program za odrzavanje systema : System Mechanic 7
Antivirus : BitDefender 2008
Cistac registry-ja : Registry Mechanic.
Neznam dali ce pomoci i ovo: Konfiguracioni fajlovi Tower 6 koje se nalaze u C:\Documents and Settings\....\Application Data\Radimpex\Tower6 , uradio sam backup, zato sto kad System Mechanic radi " deep analysis " neke od ovih fajlova izbrise.

Pozdrav, i cekam neki komentar od Vaseg tima.
b.milan
Site Admin
Postovi: 2148
Pridružio se: Čet Jun 01, 2006 5:53 pm
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od b.milan »

GF1984 wrote:Drago mi je ako ovim mogu nekako da pomognem Vasem tima u testiranju Tower 6 na Windows XP SP3.

Program za odrzavanje systema : System Mechanic 7...

Neznam dali ce pomoci i ovo: Konfiguracioni fajlovi Tower 6 koje se nalaze u C:\Documents and Settings\....\Application Data\Radimpex\Tower6 , uradio sam backup, zato sto kad System Mechanic radi " deep analysis " neke od ovih fajlova izbrise...
Hmmmm... znaci tako...
Znao sam da je neki spoljasnji faktor umesan u ovo. :P

S obzirom da SP3 definitivno nije krivac, vec je to program System Mechanic, nasa odgovornost na ovom mestu prestaje.

Mozda bih bio na pola puta izmedju zbilje i šale kada bih vas uputio na tehnicku podrsku za program System Mechanic da im uputite pitanje : "Zašto mi program Tower prestaje da radi posle pokretanja vaseg programa ? I, zasto brisete konfiguracione fajlove i nekompletno deinstalirate redistributabilne komponente od Microsoft Visual Studio-a 2005 ?" :wink:

Naravno, šalim se. Recimo, AutoCAD takodje kao i Tower prilikom deinstalacije ne brise ni jedan podatak iz svog "C:\Documents and Settings\....\Application Data\Autodesk\..." foldera, omogucavajuci da se podesavanja korisnika mogu sacuvati i upotrebiti za sledeću instalaciju.
To je i bila naša ideja ali taj previše revnosni program to ne dozvoljava.

Slicno je i sa problemom koji se tice uklanjanja redistributabilnih komponenti - koji je izazvao nemogućnost pokretanja programa. Mi smo te komponente jednom instalirali, i da ne bi smo maltretirali korisnika da svaki put mora da ceka na ponovno kompletno instaliranje tih komponenti, mi smo uveli malu prečicu - ne pokrećemo ponovo proceduru za instalaciju redistributabilnih komponenti (vcredist_x86.exe) ako ustanovimo da je ona jednom vec pokrenuta i kompletno izvrsena. Nismo racunali na spoljasnji faktor - pogotovu sto ove redistributabilne komponente koriste i drugi programi napravljni sa MS Visual Studio 2005 SP1.

I da naglasim, da je taj program kompletno uklonio redistributabilne komponente, nasa instalaciona procedura bi ustanovila da je potrebno instalisati te komponente pa probleme ne bi bilo.



U svakom slucaju dobro je da smo se upoznali sa simptomima problema korišćenja programa System Mechanic ali i sa terapijom sa kojom s ovaj problem leči.
NBM
Postovi: 284
Pridružio se: Sre Jun 07, 2006 7:11 am

Post od NBM »

Samo da dopunim... mozda nekom bude od koristi.
Naisao sam na isti problem na XP SP3 a nakon koriscenje programa za ciscenja registry-ja. Korisceni su RegistryFix7 i RegCure tako da nije jasno, nakon instaliranog Tower-a, ko je kriv za poruku:

[.\Tower.cpp: 774]
Unable to load library: C:\Program Files\Radimpex\Tower 6\Results.dll [Err: 14001]

Rucna instalacija nedostajucih komponenti pokretanjem vcredist_x86.exe uz deinstalaciju i instalaciju Tower-a ne pomaze.

Potrebno je prethodno deinstalirati iz Control Panel-a --> Add or Remove Programs --> Microsoft Visual C++ 2005 Redistributable.
Potom startovati vcredist_x86.exe i nakon toga Tower ce proraditi ukoliko je vec bio instaliran...
Fox Mulder
Postovi: 4
Pridružio se: Uto Jan 27, 2009 7:33 am
Lokacija: SRB

Post od Fox Mulder »

NBM wrote:Samo da dopunim... mozda nekom bude od koristi.
Naisao sam na isti problem na XP SP3 a nakon koriscenje programa za ciscenja registry-ja. Korisceni su RegistryFix7 i RegCure tako da nije jasno, nakon instaliranog Tower-a, ko je kriv za poruku:

[.\Tower.cpp: 774]
Unable to load library: C:\Program Files\Radimpex\Tower 6\Results.dll [Err: 14001]

Rucna instalacija nedostajucih komponenti pokretanjem vcredist_x86.exe uz deinstalaciju i instalaciju Tower-a ne pomaze.

Potrebno je prethodno deinstalirati iz Control Panel-a --> Add or Remove Programs --> Microsoft Visual C++ 2005 Redistributable.
Potom startovati vcredist_x86.exe i nakon toga Tower ce proraditi ukoliko je vec bio instaliran...
Kolegi hvala na gore navedene stvari.

Moj stav na ovu temu je sledeci: Solidan racunar star 1-2 sa 2GB RAM-a sasvim lepo radi i bez ikakvih ciscenja u registry-u. Naravno podrazumeva se da na racunar nisu instalirani nikakvi nepotrebni programi. Iz svog iskustva znam da racunaru uredno istaliran sa programima koji su potrebni inzenjerskom radu radi bez problema.

Jedino na sto treba poneka dobratiti paznju na fragmentovanost diska - potrebno ponekad defragmentovati.

Previse brige o cistoci Registry-a samo stvara pobleme. Verovatno ima gresaka u registry-u, i sam sam vec eksperimentisao, ali ako covek pravi neki red na svom stolu gde je hrpa papira sigurno ce se desiti da zagubi neki papir. Isto to se desava i kod ciscenja registry-a i sami sebi stvaramo problem.
***** X-Files******
The truth is out there
And I Want To Believe
imkrs
Postovi: 7
Pridružio se: Pon Jul 09, 2007 12:35 pm
Lokacija: Banja Luka

Post od imkrs »

Pozdrav svima,

Imam jedno pitanje za sve koji mi mogu pomoći: Novi mi računar nema paralelni port da ubodem HASP. Taj port se može dobiti preko USB-a i preko PC kartice. Međutim, hoce li to valjano raditi??? Navodno je bolje kupiti PC karticu, mada meni više odgovara preko USB-a zbog prenošenja.
b.milan
Site Admin
Postovi: 2148
Pridružio se: Čet Jun 01, 2006 5:53 pm
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od b.milan »

Javite se distributeru od kojeg ste kupili program i on ce Vam pomoci.
Odgovori