Prva iskustva sa Tower 6-om

Odgovori
Astrodome
Postovi: 304
Pridružio se: Sre Maj 31, 2006 7:58 pm
Lokacija: Bačka Topola

Prva iskustva sa Tower 6-om

Post od Astrodome »

Postovani,

Verujem da bi bilo potrebno od strane Administratora Foruma da razdvoji pitanja vezano za Tower 5.5 i Tower 6. Ovo moje zapazanje bi vec trebalo da bude svrstam u pitanja vezano za T6.

Prvo sto sam nakon sto sam podesio stilove u parametrima uradio sam jedan prost zadatak. Napravio sam izvestaj u editoru hartije. U editoru hartije svi blokovi su bez okvira.

Pitanja-zapazanja su sledeca:

1. Zasto pri eksportu u *.rtf oko svih objekata pojavljulje okvir mada je to u editoru iskljuceno? U T5.5 je eksportovan bez okvira kao sto je u editoru.

2. Pozdravljam opciju eksporta bloka u Clipboard. Ali imam pitanje: dali se moze nekako izdejstvovati da to bude u vektorskom formatu prebacen u clipboard a ne u *.jpg ili sta vec stvarno je. Ako se ne moze u vektorski format onda barem da se moze podesiti kvalitet - ili vi da kvalitet povecate u samom programskom kodu. Jako je loseg kvaliteta kada se iz Editora preko eksporta u clipboard-a ubacim sliku u MS Word.

3. Ako vam postoji spisak sa skracenicama ili ako postoji nacin dodele shortcut-a pojedinim komandama onda da to objavite negde.

Ako nesto postoji u uputsvu i nisam naisao na to (nije mi jaka strana citanje uputstva) izvinjavam se. Vise volim kada u sam program ugradjen meni tematskog Help-a - uputstva

Pozdrav svima.
b.milan
Site Admin
Postovi: 2148
Pridružio se: Čet Jun 01, 2006 5:53 pm
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od b.milan »

Ovako odmah mogu samo da odgovorim na pitanje br 2 - u vezi eksporta u clipboard. Rezolucija eksporta u klipboard moze se podesiti -> u modulu za obradu rezultata, desni klik na bilo koju ikonu za eksport bloka (moze i na ikonu za eksport bloka u clipboard) - otvorice se dijalog "Karakteristike bloka" i u njemu postoji polje "Rezolucija bitmape". Vrednost za "DPI" (dots-per-inch) odn. tačaka-po-inču, direktno utice na dimenziju odnosno kvalitet bitmape koja se eksportuje. Verovatno je 'default' bio postavljen na nesto manju vrednost (96 DPI) Dimenzija bloka na papiru se sracunava na ili na osnovu velicine bloka ili na osnovu razmere i stvarne dimenzije elemenata na crtezu koji se eksportuje (i jedno i drugo se moze podesiti u istom ovom dijalogu). Dimezije bitmape se direktno stracunavaju na osnovu velicine slike na hartiji (izrazene u inčima) koja se pomnozi sa vrednoscu DPI.

Odgovore na ostala pitanja probacu da dam sto je pre moguce.
Astrodome
Postovi: 304
Pridružio se: Sre Maj 31, 2006 7:58 pm
Lokacija: Bačka Topola

Podesavanja u T6

Post od Astrodome »

Pozdrav!

Hvala na odgovoru!

Ako neko hoce da prebaci svoja podesavanja sa jednog racunara na drugi onda sada mora podesavanja da trazi na malo sakrivenijim :-) mestima Windowsa:

C:\Documents and Settings\User\Application Data\Radimpex\Tower6

Ovede se sada nalaze konfiguracioni fajlovi sa oznakam *.$** koje treba kopirati na isto mesto na drugom racunaru.

Pozdrav
b.milan
Site Admin
Postovi: 2148
Pridružio se: Čet Jun 01, 2006 5:53 pm
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Podesavanja u T6

Post od b.milan »

Odgovor u vezi okvira bloka pri eksportu u RTF - to je sada sređeno.
Odgovor u vezi korisnikove dodele shortcut-a za komande - to još uvek nismo implementirali - to nije ušlo u prioritete. Spisak shortcut-ova nismo sistematizovali - postoje navedeni samo u uputstvu u okviru konteksta u kojem se mogu koristiti.

Astrodome wrote: Ako neko hoce da prebaci svoja podesavanja sa jednog racunara na drugi onda sada mora podesavanja da trazi na malo sakrivenijim :-) mestima Windowsa:
C:\Documents and Settings\User\Application Data\Radimpex\Tower6
Ovede se sada nalaze konfiguracioni fajlovi sa oznakam *.$** koje treba kopirati na isto mesto na drugom racunaru.
Ovo nije bio naš hir ili nešto drugo - jednostavno, to je mesto koje je Windows predvideo za tu namenu. Čuvanje konfiguracionih fajlova programa u "Program Files" direktorijumu se sankcioniše od strane Windows Viste - jednostavno nismo imali nikakvog izbora - uostalom, i AutoCAD na istom mestu čuva svoje konfiguracione fajlove.
Astrodome
Postovi: 304
Pridružio se: Sre Maj 31, 2006 7:58 pm
Lokacija: Bačka Topola

Post od Astrodome »

b.milan wrote:Ovako odmah mogu samo da odgovorim na pitanje br 2 - u vezi eksporta u clipboard. Rezolucija eksporta u klipboard moze se podesiti -> u modulu za obradu rezultata, desni klik na bilo koju ikonu za eksport bloka (moze i na ikonu za eksport bloka u clipboard) - otvorice se dijalog "Karakteristike bloka" i u njemu postoji polje "Rezolucija bitmape". Vrednost za "DPI" (dots-per-inch) odn. tačaka-po-inču, direktno utice na dimenziju odnosno kvalitet bitmape koja se eksportuje. Verovatno je 'default' bio postavljen na nesto manju vrednost (96 DPI) Dimenzija bloka na papiru se sracunava na ili na osnovu velicine bloka ili na osnovu razmere i stvarne dimenzije elemenata na crtezu koji se eksportuje (i jedno i drugo se moze podesiti u istom ovom dijalogu). Dimezije bitmape se direktno stracunavaju na osnovu velicine slike na hartiji (izrazene u inčima) koja se pomnozi sa vrednoscu DPI.
Probao sam desni klikna ikonicu i u prozoru obrade podataka radi ali kad se udje u editor harije i tamo probam isti ne radi desni klik za podesavanje rezolucije. Ako moram da pomerim nesto u editoru bloka da sklonim neku nepotrebnu cifru ili dr. onda vec eksport radi samo sa default 96dpi-om. Dali se moze i u editoru da se namesti rezolucija???
Avatar
007
Postovi: 54
Pridružio se: Pon Jun 12, 2006 10:10 am

Post od 007 »

Sopstveni shorcut-i...svakako!!!
Lp 007
Konstruktivac
Postovi: 59
Pridružio se: Uto Feb 27, 2007 6:56 am
Lokacija: .rs

Post od Konstruktivac »

007 wrote:Sopstveni shorcut-i...svakako!!!
I ja se pridruzujem navijacima za sopstvene shortcut-ove ... nadamo se da cemo dobiti mogucnost - na dobrom su putu Radimpex-ovci.
b.milan
Site Admin
Postovi: 2148
Pridružio se: Čet Jun 01, 2006 5:53 pm
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od b.milan »

Astrodome wrote: Probao sam desni klikna ikonicu i u prozoru obrade podataka radi ali kad se udje u editor harije i tamo probam isti ne radi desni klik za podesavanje rezolucije. Ako moram da pomerim nesto u editoru bloka da sklonim neku nepotrebnu cifru ili dr. onda vec eksport radi samo sa default 96dpi-om. Dali se moze i u editoru da se namesti rezolucija???
U editoru hartije, dijalog za karakteristike bloka poziva se na dva nacina - desnim klikom na blok i desnim klikom na opis bloka u stablu. (ovako se pozivao i u verziji 5) Tu se moze podesiti aktuelna rezolucija za eksport bitmape. Preko selekcije u stavki stablu (koja moze biti masovna selekcija) moguce je podesiti karakteristike vise blokova odjednom.
Astrodome
Postovi: 304
Pridružio se: Sre Maj 31, 2006 7:58 pm
Lokacija: Bačka Topola

Post od Astrodome »

Hvala!

Izvinjavam se zbog moje nepaznje kod pregleda dialogbox-a za karkteristike bloka i da nisam primetio opciju.
misooo
Postovi: 3
Pridružio se: Ned Mar 09, 2008 12:19 pm

Post od misooo »

Postovani,

Imam problema pri import fajlova kreirani u Tower 6(srpska verzija) u Tower 6(makedonska verzija), pakazuje se error 113 .


Srdacne pozdrave iz Makedonije
b.milan
Site Admin
Postovi: 2148
Pridružio se: Čet Jun 01, 2006 5:53 pm
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od b.milan »

misooo wrote:Postovani,

Imam problema pri import fajlova kreirani u Tower 6(srpska verzija) u Tower 6(makedonska verzija), pakazuje se error 113 .

Srdacne pozdrave iz Makedonije
Greska koja se javlja pri ucitavanju fajlova sa tekstom: "Verzija fajla nije u redu." uz koji stoji jedan broj, (u ovom slucaju 113), javlja se u slucaju da spomenuti fajl ima noviji format u odnosu na onaj koji program moze da ucita.

U ovom konkretnom slucaju, fajl je napravljen u novijoj verziji programa Tower 6 (Build 1040) a pokusava se otvoriti u starijoj verziji programa Tower 6 (Build 1030).

Ne donosi svaki novi Build programa Tower novi format fajla, ali u ovoj, jos uvek ranoj fazi eksploatacije programa Tower 6, u kome neke funkcionalnosti koje su ranije predvidjene jos nisu implementirane, dolazice do relativno ucestalijih promena struktura podataka, a to automatski znaci i promenu formata fajla.

Jedno pravilo ce uvek biti ispostovano a to je da novija verzija uvek moze da ucitava fajlove napravljene u bilo kojoj starijoj verziji.

Korisnici koji razmenjuju fajlove medju sobom ili korisnici koji rade na vise mesta odjednom mogu imati problema ukoliko verzije programa Tower 6 nisu usaglasene.

Resenje za ovo uvek ce biti jedno i jedino - instalisanje najnovije verzije programa.
Konstruktivac
Postovi: 59
Pridružio se: Uto Feb 27, 2007 6:56 am
Lokacija: .rs

Post od Konstruktivac »

Opis situacije:

Model koji nije slozen, jednobrodna halica. Krovni nosaci, temeljne grede itd. Proracun i dimenzionisanje uradjeno. Kreiranje izvestaja uradjeno - eksportovanje blokova u editor - sastavljen izvestaj.

Opis problema:

Kada u editoru hartije klikne se na edit bloka, a zatim editovanje (pomeranje) entiteta - naprimer nekih podataka koje se preklapaju i ne vide se dolazim u situaciju da se kod jednostavnijih blokova moze se selektovati bilo koja brojka i pomeriti, a kod slozenijih graf. blokova ne mogu da selektujem neki ili nijedan entitet i pomeriti isti.

Pitanje:

Od cega ovo zavisi i kako resiti ovaj problem? Podaci na crtezu se preklapaju narociti kod anvelopa uticaja na osloncima - reakcije temelja!

P.S.:

Mislim da je vec neko u svom postu pitao ovo vezano za T5. Izgleda da se isto to javlja i u T6 sa odredjivanjem granice entiteta u grafickim blokovima prilikom editovanja blokova.
Odgovori