velika perioda za prizemni objekt

Odgovori
oliver vangelov
Postovi: 84
Pridružio se: Pon Feb 23, 2009 10:16 am
Kontakt:

velika perioda za prizemni objekt

Post od oliver vangelov »

Postovan kolege
Radim prizemni objekt sa armiranibetonskom pokrovnom plocom d=12cm na +3.30,MB30,sa minimalnim rasterom u X pravcu od 2.85m,a maksimalni raspon od 5.4m.U X pravcu ima 7 ramova,a u Y pravcu ima 6 ramova.U Y pravcu najmanji raspon je 1.6m,a najveci 5 m.Objekt u osnovi je 17.25 x 13.32m.Grede i stubove uzimam b/d=25/25 cm.Za tackaste oslonce na ploci koji se potom generisu u stubove uzimam cekirane R1,R2,R3,M1,M2,M3.Na koti 0,0 uzimam liniski oslonac sa cekiranim R2,i iznad oslonce temeljne grede sa dimenzijama 40/40cm,MB 30.Kontrola geometrije i unetih opterecenja prolazi bez greske.Kada se doze do modalne analize dobijam velilke periode osciliranja(mislim da je za jedan prizemni sprat priblizno perioda 0.1n=0.1 x 1=0.1).Perioda kod mene je 2.1 sto potom navlaci velike momente.Gde gresim??Mislim da su dimenzije grede i ploce dobro odabrane.Svaki savet bi mi dobro dosao
Pozdrav
b.milan
Site Admin
Postovi: 2141
Pridružio se: Čet Jun 01, 2006 5:53 pm
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: velika perioda za prizemni objekt

Post od b.milan »

Velike periode označavaju da model nije dovoljno krut ili je čak labilan.
Proverite oblik oscilovanja (pustite animaciju) pa bi trebalo da Vam bude jasnije.
U svakom slučaju možete nam poslati model (ulazni fajl) na email pa ćemo ispitati o čemu se radi.
RADIMPEX SOFTWARE TEAM
Odgovori