vitke stubove

Odgovori
oliver vangelov
Postovi: 84
Pridružio se: Pon Feb 23, 2009 10:16 am
Kontakt:

vitke stubove

Post od oliver vangelov »

Postovane kolege

Vidio sam primere za odredzivanje duzine izvijanja stuba u X i Y pravcu ,sa jedinacnom silom na ravninske
i prostorne konstrukcije.Kada odredimo vitkost prema PBAB i uslove koje su u njemu propisani u zavisnosti od velicine vitkosti,i ako te uslove diktiraju da je potreban proracun metodom povecanja momenta,onda je po meni najlakse primeniti metodu B.G.Johnston-Mac Gregor,koji je primenjliv za sve vitkosti kod kojih su dopusteni priblizni postupci(vitkost od 25 do 75).
Po teoriji I reda u tower 6 imamo staticke velicine Mx,My i N.Moja konkretna pitanja su dali prilikom proracuna uvecanja momenta u X pravcu uzimamo Mx i N/2,i za proracun uvecanja momenta u Y pravcu My i N/2.Kada odredimo Mu i Nu za jedan i drugi pravac ,onda putem dijagrama interakcija izvrsimo dimenzioniranje.Celi ovaj postupak treba uraditi za sve stubove sto je mukotrpan posao.
Mislim da je u tawer 6 postoji nacin dimenzioniranja preseka sa poznatim statickim velicinama?Kako se toradilo?
Koji je vas postupak ?Koje je vase iskustvo kako sve ovo ubrzati .
Kako proracunati vitkost stuba kada je vitkost veca od 75,I treba da racunamo po teoriji II reda?
Dali kad odredimo uvecane momente,moguce automatsko dimenzioniranje?
U Tower 8 je pronalazenje duzine izvijanja u pravcu ose 2 i ose 3 automatizovano,a samim tim i dimenzioniranje preseka
Pozdrav
Odgovori