Ekscentricnu gredu

Odgovori
Xa0c
Postovi: 16
Pridružio se: Pon Okt 30, 2017 2:48 pm

Ekscentricnu gredu

Post od Xa0c »

Slika

Kao modelirate ekscentricnu gredu (kao na sliku)?
Procitao sam u uputstvo, ali ipak hteo bi procitati komentare.
Rajko
Postovi: 139
Pridružio se: Ned Jan 31, 2010 8:59 pm

Re: Ekscentricnu gredu

Post od Rajko »

Kolega, ako želite da pop. presjek vase grede dovedete u položaj kao na ovoj slici, imate mogućnost kod kreiranja karakteristika grede, opciju "ravnanje" koja vam omogućava (levo, desno, gore, dolje) da položaj vašeg pop presjeka dovedete tako da se u potpunosti poklopi sa predloženim crtežom, ako vam je to zbog nečega bitno!
Xa0c
Postovi: 16
Pridružio se: Pon Okt 30, 2017 2:48 pm

Re: Ekscentricnu gredu

Post od Xa0c »

To mi je jasno, znam kako da uradim to u modelu.
Pitam jer, taj ekscentricitet povecava moment koji prima stub.
I sad me zanima kako vi radite to. Jer ako svaku gredu uradim tako (ekscentricno), onda model postaje nekad i previse komplikovan (previse setova), a to ipak nije velik ekscentricitet, pa hteo sam se konsultirati.

Hvala Vam na Vasem odgovoru.
Rajko
Postovi: 139
Pridružio se: Ned Jan 31, 2010 8:59 pm

Re: Ekscentricnu gredu

Post od Rajko »

Kolega, moj stav je sledeci. Vi trebate modelirati konstrukciju koji predstavla realno stanje, ako su postavljene ekscentricno trebate ih tako i modelirati...ali izbjegavajte to ako bas ne morate...kako zbog uticaja..tako i zbog kasnijeg izvodjenja. Osim toga nije mi jasno zasto moraju biti eksentricne i to tako malo!
Xa0c
Postovi: 16
Pridružio se: Pon Okt 30, 2017 2:48 pm

Re: Ekscentricnu gredu

Post od Xa0c »

Slazem se sa Vama. I ja radim na taj nacin, a kad procenim da mogu izbjeci ekscentricnu gredu - onda to i uradim, ako mogu se dogovoriti sa arhitektom ili ako procjenim da je ekscentricitet mali, pa ga mogu zanemariti.

Hvala Vam na savete!
Odgovori