Ungenerisanje

Odgovori
bojanlj
Postovi: 3
Pridružio se: Sre Maj 22, 2013 7:44 am

Ungenerisanje

Post od bojanlj »

Pozdrav.

Kako da genrtisani model "vratim nazad", tj da grede i zidove vratim u tackaste i liniske oslonce radi vrsenja izmena na modelu? To mi treba u slucaju da stavim AB zid kao liniski oslonac pa se ispostavi da mi ne treba jer sam nas`o bolje resenje. Vratim se u mod za unos podataka obrisem nepotrebni zid, izgenerisem ponovo, izvrsim ponovo proracun ali mi se rezultati pojavljuju kao da je zid jos uvek tu.

Malo knfuzno napisano ali se nadam da cete razumeti pitanje.
Rajko
Postovi: 141
Pridružio se: Ned Jan 31, 2010 8:59 pm

Re: Ungenerisanje

Post od Rajko »

Kolega, ako si izgenerisao mrežu, ne možes sve vratiti nazad (jedino naredbom "undo", ako još možeš...). Jer je program već tačkaste i linijske oslonce pretvorio u stubove i zidove. Jedino ti ostaje da još dok ih imaš u setovima, da ih ponovo naneseš..pa da onda nakon toga izbrišeš tev radije izgenerisane stubove i zidove...
bojanlj
Postovi: 3
Pridružio se: Sre Maj 22, 2013 7:44 am

Re: Ungenerisanje

Post od bojanlj »

Hvala na brzom odgovoru.

Nasao sam metodu tako sto svaki sprat eksportujem u drugi fajl pa ih program sam vrati, zatim ih jedan po jedan imporujem u novi. Ali i u ovom slucaju treba da se doradjuje a i nisam siguran da nece negde da okine pa da bude belaja. :(
Mislio sam da mozda ima neka opcija koju ja nemogu da nadjem ali ...

Hvala jos jednom.

P.S. Ako imate vremena probajte ovu metodu pa da razmenimo iskustava
Rajko
Postovi: 141
Pridružio se: Ned Jan 31, 2010 8:59 pm

Re: Ungenerisanje

Post od Rajko »

Imaš mogućnost na Eksport (desni klik na padajući meni 2D prozora)
bojanlj
Postovi: 3
Pridružio se: Sre Maj 22, 2013 7:44 am

Re: Ungenerisanje

Post od bojanlj »

Tako sam uspeo ali nekako mi nekako ne uliva poverenje. Zato sam pitao da neko nezna neki laksi i bezbedniji nacin.
b.milan
Site Admin
Postovi: 2148
Pridružio se: Čet Jun 01, 2006 5:53 pm
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Ungenerisanje

Post od b.milan »

Zasto bi ste svaki put koristili generisanje ?
Kad jednom izgenerišete model, dobijate zidove i stubove. Od tog trenutka sve izmene stubova i zidova radite u ramovima 3D modela.

Generisanje se koristi za inicijalno formiranje 3D modela. Osim u slučaju da se ose zidova i stubova bitno ne menjaju, nema neke preterane potrebe da se model iznova generiše.
RADIMPEX SOFTWARE TEAM
kosta
Postovi: 14
Pridružio se: Sub Jan 13, 2018 2:51 pm

Re: Ungenerisanje

Post od kosta »

U nekim situacijama - ne bih sad elaborisao - negenerisani model dobro dođe.
Čisto kao ideja, onako kako ja radim:
-prvi fajl u kom su sve tavanice smještene na svoje nivoe i imaju tačkaste i linijske oslonce (negenerisan model), snimim kao polazni fajl iz koga se poslije formiraju generisani modeli kao posebni fajlovi.
Odgovori