Greska u modelu. HITNO !!!!!!!!!!!!!!!!

Odgovori
opet_krivi_tip
Postovi: 44
Pridružio se: Ned Apr 28, 2013 6:58 pm

Greska u modelu. HITNO !!!!!!!!!!!!!!!!

Post od opet_krivi_tip »

Hitno mi treba pomoc , javlja mi se greska da mi model ima vise od 300 000 cvorova. Moze li pomoc administratora, imam licenciran softwer?
ivanhoe
Postovi: 14
Pridružio se: Pon Mar 05, 2007 9:50 pm

Re: Greska u modelu. HITNO !!!!!!!!!!!!!!!!

Post od ivanhoe »

Uputstvo za Tower, u delu 4.2 Generisanje mreže konačnih elemenata:

Default vrednosti koje program nudi u edit box-ovima, nalaze se unutar intervala mogućih vrednosti. Do njih je program došao analizom veličine i složenosti modela, kao i na osnovu samog ograničenja programa, po pitanju teorisjkog maskimalnog broja čvorova (300000). Napomenućemo da postavljeno teorijsko ograničenje od 300000 čvorova ne znači i da model sa ovolikim brojem čvorova može biti proračunat. To jednostavno zavisi od složenosti modela i ne može se eskplicitno reći. Pored toga, izgenerisanu mrežu od 300000 čvorova možete opcjom proređenja svesti na drastično manji broj elemenata koji je moguće proračunati.

Nadam se da sam pomogao.
b.milan
Site Admin
Postovi: 2148
Pridružio se: Čet Jun 01, 2006 5:53 pm
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Greska u modelu. HITNO !!!!!!!!!!!!!!!!

Post od b.milan »

opet_krivi_tip wrote:Hitno mi treba pomoc , javlja mi se greska da mi model ima vise od 300 000 cvorova. Moze li pomoc administratora, imam licenciran softwer?
Pokrenite komandu "Kontrola geometrije". Za parametar "Tolerancija rastojanja" postavite 0.1m
Trebalo bi da vidite greske koje bi trebalo ispraviti.
RADIMPEX SOFTWARE TEAM
opet_krivi_tip
Postovi: 44
Pridružio se: Ned Apr 28, 2013 6:58 pm

Re: Greska u modelu. HITNO !!!!!!!!!!!!!!!!

Post od opet_krivi_tip »

Jasno mi je sve , sve sam ja to procitao prije nego sam se Vama obratio. Ja sam dao sve od sebe da pokusam da dovedem model u red. U modelu mi se javlja par crtackih gresaka na tolerancijiciji 0.2, uspio sam bio da odradim model da mi se ne javi ni jedna crtacka greska ali opet kad zelim da pustim model javlja se isti problem. Da li mogu da vam posaljem model da Vi pogledate?Rijec je o objektu slozene geometrije. Ako moze na koji mail da Vam posaljem model? I da se vratim na broj od 300 000, nije mi cilj bio da dostignem taj broj, niti sam to ikad pokusao, gustinu po defaultu on stavlja u vrijednosti koja je tolerantna i prihvatiljiva pa cak i na 1m prihavata gustinu,ali nakon sto kliknem "ok",taj problem mi se javlja. Volio bih da saznam uzrok ili barem savjet kako da izbjegnem ovaj problem. Hvala na brzom odgovoru!

Sutina je da je problem dublje prirode ,da se meni javlja greska pri pokretanju MKE cak i kada model nema crtackih gresaka.
b.milan
Site Admin
Postovi: 2148
Pridružio se: Čet Jun 01, 2006 5:53 pm
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Greska u modelu. HITNO !!!!!!!!!!!!!!!!

Post od b.milan »

Pošaljite nam putem e-maila ulazni fajl (ekstenzija "twp"). Ispitaćemo o čemu se radi.

Naša adresa je info@radimpex.rs
RADIMPEX SOFTWARE TEAM
opet_krivi_tip
Postovi: 44
Pridružio se: Ned Apr 28, 2013 6:58 pm

Re: Greska u modelu. HITNO !!!!!!!!!!!!!!!!

Post od opet_krivi_tip »

Poslao je kolega model na Vas mail. Javio mi je da ste uspjeli da rijesite problem. Nijesam ni sumnjao. Veliko hvalaaaaaaa na brzom odgovoru, jako profesionalno za sve pohvale.
b.milan
Site Admin
Postovi: 2148
Pridružio se: Čet Jun 01, 2006 5:53 pm
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Greska u modelu. HITNO !!!!!!!!!!!!!!!!

Post od b.milan »

Hvala na lepim rečima ali izgleda da je došlo do neke zabune između Vas i Vašeg kolege jer danas nismo dobili ni jedan fajl i nismo rešavali nikakav problem.
RADIMPEX SOFTWARE TEAM
opet_krivi_tip
Postovi: 44
Pridružio se: Ned Apr 28, 2013 6:58 pm

Re: Greska u modelu. HITNO !!!!!!!!!!!!!!!!

Post od opet_krivi_tip »

Postovani moja je greska, kolega je rekao da ce Vam fajl poslati ali problem je rijesec prije nego sto je fajl poslao.
Naime problem se javio jer Tower ne moze da prepozna beskonacno kosu racan (ili tacnije ravan koja izgleda od oka kao da je vertikalna ali malo odstupa od vertikale), iz tog razloga se nije mogla generisata MKE, eto u slucaju da se nekom slican problem desi potrebno je da izbrise taj ram i da ga opet iscrta. Znaci Tower nije prepoznao kao kosu ravan i nije javio da je kosa, jer ocigledno nije mogao da prepozna. Hvala jos jednom kolegama koje kad treba su tu da skoce u pomoc i poseban pozdrav za b.milana
popovic89
Postovi: 1
Pridružio se: Ned Mar 04, 2012 1:39 pm

Re: Greska u modelu. HITNO !!!!!!!!!!!!!!!!

Post od popovic89 »

Pri proracunu mi prijavljuje gresku pri oslobadjanju krajeva greda.
Kako mogu da vidim koji je cvor u pitanju, tj. da li Tower ima opciju da prikaze koordinate cvorova ili da prikaze cvor u kojem je greska?
b.milan
Site Admin
Postovi: 2148
Pridružio se: Čet Jun 01, 2006 5:53 pm
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Greska u modelu. HITNO !!!!!!!!!!!!!!!!

Post od b.milan »

popovic89 wrote:Pri proracunu mi prijavljuje gresku pri oslobadjanju krajeva greda.
Kako mogu da vidim koji je cvor u pitanju, tj. da li Tower ima opciju da prikaze koordinate cvorova ili da prikaze cvor u kojem je greska?
Kada se pojavi poruka sa greskom "Proračun se ne može izvršiti zbog greške u oslobađanju krajeva greda" ispisuje se i "Greda koja pravi problem: [15.61,14.32,0] - [16.89,12,10, 0]"
RADIMPEX SOFTWARE TEAM
Odgovori