Most sa 3 gredna nosaca T presjeka

Odgovori
izri
Postovi: 1
Pridružio se: Pet Dec 06, 2013 12:44 pm

Most sa 3 gredna nosaca T presjeka

Post od izri »

Htjela bih napraviti 3D model mosta sa 3 grede T presjeka i na taj model nanijeti V300. Nije mi najjasnije kako da napravim najispravniji model. Ako pravim 3 grede T presjeka, to su mi linijski elementi na koje ne mogu da nanesem povrsinsko opterecenje. Molila bih za neku sugestiju kako to najbolje da rijesim. Svaka sugestija je dobro dosla. Pretpostavljam da mi je za to neophodno da unesem povrsinski element, najbolje kolovoznu plocu stvarnih dimenzija (18cm).
Interesuje me da li je ispravno ako pored postojeceg gornjeg dijela T presjeka imam na istom mjestu i AB plocu? Da li Tower onda uzima u obzir obe sopstvene tezine, i ploce i dijela T grede koja je utopljena u plocu, cime bih dobila duplu tezinu? I da li je krutost na tom mjestu veca?
Da li je mozda dovoljno da stavim da je sopstvena tezina te ploce nula? Time sam rijesila problem tezine, ali sta je sa krutoscu?
Ili je mozda najbolje rjesenje da model napravim tako sto cu grede nacrtati bez gornjeg dijela T presjeka, samo pravougaone grede i gore ploca? Mozda postoji neki treci bolji nacin koji mi nije pao na pamet?
Odgovori