prednapinjanje po fazama

Odgovori
Dragica
Postovi: 4
Pridružio se: Uto Avg 27, 2013 11:14 pm

prednapinjanje po fazama

Post od Dragica »

Pozdrav!
Ja imam pitanje u vezi prednapinjanja po fazama. Recimo da radim most sa 5 raspona, fazno prednapinjanje. U prvoj fazi (prvi raspon + 1/4 drugog) mi je na početku anker, na kraju unos sile. Sada, kada radim drugu fazu, na mjestu unosa sile mi treba biti nastavak, ali kada to promijenim u drugoj fazi, nastavak mi se promijeni i u prvoj fazi. Ako mi možete pomoći, kako da to riješim? Hvala :)
b.milan
Site Admin
Postovi: 2148
Pridružio se: Čet Jun 01, 2006 5:53 pm
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: prednapinjanje po fazama

Post od b.milan »

To se modelira sa dva kabla - prvi kabl je u prvoj fazi i ima na pocetku anker a na kraju unos sile - kao sto ste i napravili.
Drugi kabl je u drugoj fazi - ima istu geometriju i podatke kao i kabl iz prve faze ali na mestu unosa sile ima nastavak.

Dakle prvi kabl je samo u prvoj fazi.
Drugi kabl nije u prvoj fazi i pocinje da postoji od druge faze.
RADIMPEX SOFTWARE TEAM
Dragica
Postovi: 4
Pridružio se: Uto Avg 27, 2013 11:14 pm

Re: prednapinjanje po fazama

Post od Dragica »

Hvala na odgovoru
Uradila sam to, ali, u fazi broj 5 (imam 5 raspona, 5 kablova), kada pregledam gubitke od sile prednaprezanja, kabel u prvom polju mi ima prevelike gubitke, 40%, pa sam pokušala promijeniti koef trenja na 0, za kablove 1-4, a za zadnji ostaviti 0,2, ali javlja grešku, jer vjerojatno ne mogu biti različite karakteristike kablova?
b.milan
Site Admin
Postovi: 2148
Pridružio se: Čet Jun 01, 2006 5:53 pm
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: prednapinjanje po fazama

Post od b.milan »

Da, kablovi koji se nadovezuju moraju imati iste ulazne podatke.
To je neophodno iz razloga sto se nadovezani kablovi tretiraju kao jedan, jedinstveni kabl sto zapravo i jeste.
RADIMPEX SOFTWARE TEAM
Odgovori