Centar masa i centar krutosti

Odgovori
opet_krivi_tip
Postovi: 44
Pridružio se: Ned Apr 28, 2013 6:58 pm

Centar masa i centar krutosti

Post od opet_krivi_tip »

Ako moze neko da mi objasni kako se nalazi centar mase i centar krutosti?Citao se nesto u prirucniku za program ali ne znam kako da aktiviram ocije koje bi trebalo da se aktiiviraju kad se strikira opcija "Prikaz - jedan nivo jedna masa (u težištu nivoa)”.Ja to strikiram ali ne znam kako da onda aktiviram sledece opcije koje bi mi dale rezultat tj centar mase i krutosti.
vlades
Postovi: 41
Pridružio se: Pet Jan 20, 2012 10:08 pm

Re: Centar masa i centar krutosti

Post od vlades »

Evo ja cu pokusati da pomognem.... Dakle, mislim da treba da bude uradjena modalna analiza. Kada je uradite pre nego sto predjete u modul za obradu podataka pod modalna analiza izaberite opciju mase a sa komandne linije izaberite "izvestaj" i tu ukljucite "prikaz-jedan nivo jedna masa" pa onda predjete u modul za obradu rezultata. Onda iz menija uticaji izaberite modalnu analizu pa mase pa opet sa komandne linije izvestaj i trebalo bi da sada imate dostupne sve opcije. Ovo je vise po secanju tako da u slucaju da ne uspe javite pa cu probati i javiti vam ako uspem.
opet_krivi_tip
Postovi: 44
Pridružio se: Ned Apr 28, 2013 6:58 pm

Re: Centar masa i centar krutosti

Post od opet_krivi_tip »

Sjecanje te odlicno sluzi :D,hvala ti puno,imam jos jedno pitanje...Kako se zadavaju dijafragme u Tower-u,tj da mi medjuspratna konstrukcija omogucava jednaka pomjeranja svake tacke u ravni ?
vlades
Postovi: 41
Pridružio se: Pet Jan 20, 2012 10:08 pm

Re: Centar masa i centar krutosti

Post od vlades »

to stvarno ne znam... :(
Odgovori