kriterijum clana 61

Odgovori
sonja
Postovi: 129
Pridružio se: Pon Avg 28, 2006 8:52 am
Lokacija: Novi Pazar

kriterijum clana 61

Post od sonja »

prakticno pitanje
Da li vam je uvek ispunjen kriterijum clana 61 pravilnika o projektovanju objekata u seizmickim podrucjima
zidar
Postovi: 102
Pridružio se: Ned Mar 21, 2010 7:59 pm

Re: kriterijum clana 61

Post od zidar »

Mogla si da citiraš taj član, biće više odgovora
sonja
Postovi: 129
Pridružio se: Pon Avg 28, 2006 8:52 am
Lokacija: Novi Pazar

Re: kriterijum clana 61

Post od sonja »

G+p<Abxfbx0,35
Za stubove
zidar
Postovi: 102
Pridružio se: Ned Mar 21, 2010 7:59 pm

Re: kriterijum clana 61

Post od zidar »

To obavezno. I da ne treba seizmika, taj član je dobar, jer obavezuje na "dobre" dimenzije stuba
sonja
Postovi: 129
Pridružio se: Pon Avg 28, 2006 8:52 am
Lokacija: Novi Pazar

Re: kriterijum clana 61

Post od sonja »

znam da je dobar, ali nekada ne moze da su uskladi, recimo gledam neke desetospratnice a stub 50x50, prosto ne mogu a verujem da je taj clan zadovoljen
svakako se treba potruditi, ali nekada, bar ja, nisam u stanju da se izborim za dimenzije stuba po tom clanu
A u Toweru taj problem se ne vidi, jer ga tower dimenzionise, a posto je u pitanju pritisak, onda armatura nikada nije problem
Kada se provere naponi u betonu, i ako su prekoraceni, onda taj clan sigurno ne zadovoljava
ljubs
Postovi: 27
Pridružio se: Sre Jun 18, 2008 10:15 am
Lokacija: Banja Luka

Re: kriterijum clana 61

Post od ljubs »

Taj član treba da pomogne vašoj konstrukciji da ne dobije plastični zglob u stubovima već da se oni formiraju u gredi. I evrokodovi propisuju potrebnu površinu betona prema računskoj sili iako propisuju još mnogo toga dodatno čime bi se trebalo onemogućiti stvaranje zglobova u stubovima ( dok stari Jugoslovenski propisi to ne tretiraju ). To što ne poštujete ovaj član znači da ste na dobrom putu da vaša konstruckija nema potrebnu duktilnost.
sonja
Postovi: 129
Pridružio se: Pon Avg 28, 2006 8:52 am
Lokacija: Novi Pazar

Re: kriterijum clana 61

Post od sonja »

Nisam rekla da ne postujem taj clan , na prvom mestu mi je da to prodje taj kriterijum
Samo kada se desi da neko dogradi neki sprat, tada je problem
Odgovori