Pomoc novom korisniku - vertikalna pomeranja

Odgovori
GradjevinacRC
Postovi: 2
Pridružio se: Pet Avg 31, 2012 2:37 pm

Pomoc novom korisniku - vertikalna pomeranja

Post od GradjevinacRC »

Pozdrav.

Nova sam korisnik Tower programa, na visoj skoli smo poceli da ga koristimo, pa ga izucavam.

Imam problem sa ovim zadatkom:
Slika
Nikako ne uspevam da dobijem vrednost vertikalnog pomeranja u zglobu 3 usled ova 2 slucaja.

Znam da nacrtam nosac, da se u zglobu oslobodim uticaja, da postavim oslonce, takodje i da unesem temperaturne razlike, takodje i da unesem pomeranja oslonca itd...
ali ne znam kako da upisem virtuelnu vertikalnu silu V3, koju upisujem kad ovaj problem radim "rucno"?

Da li mi neko moze pomoci oko ovog zadatka i njegovog nacina izrade u Toweru?
Izvinjenje ako ovakvu vrstu pomoci ne dajete i nije dozvoljena na forumu :)
Neka moderatori onda obrisu temu.

Hvala.

EDIT
Koristim Tower 6 demo verziju
wasp
Postovi: 86
Pridružio se: Sre Jun 08, 2011 8:22 am
Lokacija: Žepče

Re: Pomoc novom korisniku - vertikalna pomeranja

Post od wasp »

Ne treba virtualna vertikalna sila. Kad uneseš nosač, i opterećenja, idi na generiranje MKE, pa onda na proračun. Tower određuje pomake u svim smijerovima za svaku točku nosača i iscrtat će vam dijagram pomaka za bilo koji smijer bilo koje točke nosača u vidu dijagrama pri prikazu rezultata za grede. Kada pokreneš prikaz rezultata za grede, moraš izabrati koje rezultate će prikazati, i tako ćeš izabrati jesu li to vertikalni pomaci (Zp), horizontalni u jednom ili drugom smijeru (Xp,Yp) ili pomaci u smijeru lokalnih osa elemenata konstrukcije (u1,u2,u3).

Napomena: Preuzmite uputstvo za korištenje programa Tower, pa potražite tamo odgovore na ovo i slična pitanja. Uputstvo jest preveliko da bi ga čovjek naučio od korice do korice, ali napravljeno je tako da se može koristiti malo po malo. Npr. kad krenete rješavati ovaj problem, potražite u uputstvu Obrada rezultata proračuna -> Uticaji u gredama , i sve bi vam trebalo biti mnogo jasnije i jednostavnije za shvatiti nego iz ovog mog skraćenog odgovora. U uputstvu za Tower 5, ovo je na stranici 344.
GradjevinacRC
Postovi: 2
Pridružio se: Pet Avg 31, 2012 2:37 pm

Re: Pomoc novom korisniku - vertikalna pomeranja

Post od GradjevinacRC »

Puno Vam hvala pomogli ste mi. :)
Pozdrav.
Odgovori