Zidani sistem

Odgovori
Pokahontes
Postovi: 12
Pridružio se: Sre Jan 21, 2009 12:44 pm

Zidani sistem

Post od Pokahontes »

Da li mozete da mi pomognete zidani sistem je u pitanju i kad crtam kako da tretiram linijski lezaj kad od ponudjenih imam beton,celik i drvo a u pitanju je giter blok?
Rajko
Postovi: 141
Pridružio se: Ned Jan 31, 2010 8:59 pm

Re: Zidani sistem

Post od Rajko »

...Nikako, .. jer je ovo tema za široku raspravu!!
wasp
Postovi: 86
Pridružio se: Sre Jun 08, 2011 8:22 am
Lokacija: Žepče

Re: Zidani sistem

Post od wasp »

Unatoč tome što se ne preporučuje modelirati zidane zidove u Tower-u ili bilo kojem programu...
Možete dodati novi materijal naziva "Giter blok" u biblioteku materijala s karakteristikama zida od giter bloka. Te karakteristike su podatak koji nije najdostupniji, i čini mi se da ih svatko po svome usvaja. Preporučio bih da proučite koje vam karakteristike trebaju, a zatim koje se vrijednosti preporučuju. Nikad nisam koristio giter blok kao nosiv pa vam ne mogu reći koje veličine da uvrstite.
Ako želite koristiti programe za proračun konstrukcija mirne savjesti i poštujući pravila, morat ćete proračunati i izvesti kontrukciju skeletno, a da vam giter blokovi budu nenosiva ispuna izrađena nakon izrade nosivih elemenata, uvrštena u model samo kao linijsko opterećenje.
Jednostavno se zidani zidovi ponašaju prekomplicirano za današnje tehnike proračuna konstrukcija... Ima o tome puno postova već na forumu, kad pretražite doći ćete do zaključka da nitko ne zna što bi radio po tom pitanju. Posebno je zanimljivo pročitati ovo: viewtopic.php?f=9&t=1075&hilit=zidanim
Posebno post od zidar napisan Sre Sep 15, 2010 10:20 pm i dalja tumačenja.
Ni propisi ni metode proračuna "ne vole" zidane konstrukcije i to je to.
Odgovori