Unhandled Exception!

Odgovori
zoran_gr
Postovi: 19
Pridružio se: Pon Apr 19, 2010 8:42 am
Lokacija: Novo mesto

Unhandled Exception!

Post od zoran_gr »

Pozdrav svima!

Par puta mi se več dogodio ovaj problem, odjednom skoči prozor sa naslovom "Unhandled Exception!"

citiram TOWER:
"Unhandled Exception!"
ExpCode: 0xE06D7363
ExpFlags: 1
ExpAddress: 0x76B7FBAE
Build 1412

Please report!

nakon toga jedino što preostane je da ga zatvorim, a samim time se zatvori i tower. Ponovnim pokretanjem datoteke startam od zadnjeg "save", ako je taj zadnji save bio prije 15ak min. onda je dobro, al znate i sami, ponekad se "zaneseš" pa prođe i sat-dva da ne save-aš, i onda ode tih sat-dva rada u .. honduras..

Navedeno je glavni problem ali ima i još jedan, to mi se više puta dešava ili mogao bi reći učestalo, kad kliknem "save" program zablokira, "not responding" (probao sam ga pustit neko vrijeme ali ništa), kliknem li na ekran sve se zabjeli i moram ga ugasit te ponovno pokrenut, dobra stvar je što je spremljeno sve, odnosno nastavljam s radom od zadnjeg klika na "save"

Radim u Toweru 6 build 1412,

OS: windows vista servis pack 2,
Processor: AMD Turion (tm) 64X2 Mobile Tehnology TL-60 2,00 GHz
RAM: 3,00 GB
System type: 32-bit

Molim Vas možete li Vi kao administrator ili tko drugi ko je uspješno riješio ovakav problem pomoći? Neznam jeli problem u toweru ili u kompjuteru odnosno visti..

Hvala, Zoran
b.milan
Site Admin
Postovi: 2148
Pridružio se: Čet Jun 01, 2006 5:53 pm
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Unhandled Exception!

Post od b.milan »

Kada program u svom radu naiđe na neku nepredviđenu situaciju, program "iskače" i ne može nastaviti svoj rad.
Da bi smo otkrili uzrok i otklonili problem potrebno je da znamo pod kojim okolnostima je do te pojave došlo. To znači da su nam potrebne informacije o tome pri kojoj operaciji je dočlo do problema i sa kakvim podacima se u tom trenutku radilo.
Uzrok može biti i neka specifičnost modela kojeg pravite pa bi nam od koristi bilo da dobijemo model (ulazni fajl) kod kojeg se ta pojava dešava.

Inače, u cilju minimizovanja posledica neočekivanog pucanja programa (koja se mogu javiti iz raznoraznih razloga) program Tower ima ugrađen mehanizam automatskog snimanja. Korisnik može definisati interval automatskog snimanja (inicijalno je postavljen na 15 minuta). Tokom rada u modulu za unos podataka i u modulu za pripremu dokumentacije, program u zadatim intervalima snima ulazni fajl, odnosno fajl sa dokumentacijom.

Ukoliko do neželjenog događaja dođe, povraćaj ovih preventivno snimljenih fajlova je veoma jednostavan (dijalog Funkcionalnost, odeljak Automatsko snimanje)

Što se tiče ovih zaglavljivanja prilikom operacije snimanja - znamo za ovu pojavu, dešava se povremeno u trenutku nakon fizičkog upisa fajla na disk (što je olakšavajuća činjenica=. Problem se ispoljava nepravlino i pod određenim specifičnim uslovima. Za rešenjem za ovaj problem tragamo već duže vremena.
RADIMPEX SOFTWARE TEAM
opet_krivi_tip
Postovi: 44
Pridružio se: Ned Apr 28, 2013 6:58 pm

Re: Unhandled Exception!

Post od opet_krivi_tip »

Vidim da navedeni problem (Unhandled Exception!) nije rijesen.Imam isti problem s' tim sto se meni ovaj problem javlja samo u slucaju kada hocu da prikazem uticaje u gredi,na pr. kada odradim proraun i kaze program da je proracun uspjesno rijesen hocu da mi program prikaze uticaje u gredi (idem na tu opciju) i pojavi se ta greska pod nazivom - Unhandled Exception!nakon sto se pojavi mogu samo da protisnem "ok" i zatvara se sam program :( .Ali kada hocu da vidim reakcije sve radi kako treba,tako da mi to ukazuje (bar ja tako mislim) da je moj model ok odradjen(radio sam par modela ista stvar se ponavlja,cak sam bio prinudjen da na prostoj gredi to sve oprobam).Upitanju je Tower build(1315).Molim Vas pomozite da ovo rijesim!
b.milan
Site Admin
Postovi: 2148
Pridružio se: Čet Jun 01, 2006 5:53 pm
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Unhandled Exception!

Post od b.milan »

opet_krivi_tip wrote:Vidim da navedeni problem (Unhandled Exception!) nije rijesen.
Preuzmite i instalirajte Build 1420 u njoj je ovaj problem resen.
Vidim da koristite veoma staru verziju programa (Build 1315) a primetili ste da problem "i dalje" nije resen.
Problem moze biti resen samo u novijim verzijama od one u kojoj ste problem primetili.
RADIMPEX SOFTWARE TEAM
opet_krivi_tip
Postovi: 44
Pridružio se: Ned Apr 28, 2013 6:58 pm

Re: Unhandled Exception!

Post od opet_krivi_tip »

Hvala!Znaci li to da u ovoj verziji se taj problem ne moze rijesiti i da mogu da izbrisem Tower :? ?
opet_krivi_tip
Postovi: 44
Pridružio se: Ned Apr 28, 2013 6:58 pm

Re: Unhandled Exception!

Post od opet_krivi_tip »

Posto sam uporan da rijesim problem jer znam da za svaki problem ima resenje tako da sam uspio da i ovaj problem rijesim.Vjerovatno ce se jos nekom javiti ovaj problem,pa da krenem...Potebno je da uratide sledece:

1.right click on "my computer" and open properties then click " Advanced System Settings"
2.click on "settings" in pergormance box and then open "Data Execution Prevention"tab
3.click on "Turn On DEP For All Programs And Services Except Those I select" then click add and select "Tower 6"
Ako nesto ne bude jasno pitajte!!!
b.milan
Site Admin
Postovi: 2148
Pridružio se: Čet Jun 01, 2006 5:53 pm
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Unhandled Exception!

Post od b.milan »

opet_krivi_tip wrote:Hvala!Znaci li to da u ovoj verziji se taj problem ne moze rijesiti i da mogu da izbrisem Tower :? ?
Preuzmite program u kome je problem ispravljen i instalirajte ga. Tako funkcionise popravljanje gresaka u svakom softveru.
Ne znam na koji nacin Vi mislite da bi problem trebao biti resen ?
Ono sto treba da preuzmete je novija varijanta (takozvani noviji Build) istog programa koji Vi koristite.
RADIMPEX SOFTWARE TEAM
Odgovori