Eurocod prevedeno na srpski

Ovaj forum otvoren je za sve teme koje doprinose unapredjenju projektovanja, informisanju i usavrsavanju projektanata i najavi dogadjaja (seminari, sajmovi..)
Odgovori
decko_u_usponu
Postovi: 3
Pridružio se: Pon Jul 20, 2009 7:23 am
Lokacija: Kragujevac

Eurocod prevedeno na srpski

Post od decko_u_usponu »

Pozdrav svima, imamjedno pitanje ako neko moze da mi pomogne, video sma da ovde ima linkova gde moze da se nadje eurocod 2.3 , mene zanima da li neko zna dali postoji neki link gde moze da se skine verzija eurocod-a 2,3 ili cak i 1 a da je prevedeno na srpski, hvala unapred ,marko
decko_u_usponu
Postovi: 3
Pridružio se: Pon Jul 20, 2009 7:23 am
Lokacija: Kragujevac

pomoc administratora

Post od decko_u_usponu »

da li bi mozda neko od administratora znao i mogao da mi pomogne... stvarno bih vam bio mnogo zahvalan.
b.milan
Site Admin
Postovi: 2140
Pridružio se: Čet Jun 01, 2006 5:53 pm
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od b.milan »

Siguran sam da knjige Eurocoda prevedenog na srpski nisu besplatne i ne verujem da bi ovo mesto bilo pogodno za objavljivanje takvih linkova, cak i kada bi znali za njih.
RADIMPEX SOFTWARE TEAM
Astrodome
Postovi: 304
Pridružio se: Sre Maj 31, 2006 7:58 pm
Lokacija: Bačka Topola

Post od Astrodome »

ProGuglajte malo - to vam niko ne moze da zabrani!
decko_u_usponu
Postovi: 3
Pridružio se: Pon Jul 20, 2009 7:23 am
Lokacija: Kragujevac

Post od decko_u_usponu »

e pa nema na po netu, veruj mi da sam trazio ali bezuspesno :D :D
Astrodome
Postovi: 304
Pridružio se: Sre Maj 31, 2006 7:58 pm
Lokacija: Bačka Topola

Post od Astrodome »

decko_u_usponu wrote:e pa nema na po netu, veruj mi da sam trazio ali bezuspesno :D :D
Na engleskom jeziku sam za minut pronasao pdf verziju Eurocode 1992:2004 koji se moze skinuti. Da ne bi reklamirali zabranjeno saljem vam link u PM-u samo da Vam dokazem da ste pogresno guglovali. Da budete Decko u usponu.

Na naskem jeziku verovatno jos nema, ali je identican i nas nista se nije promenio - mozda negde umesto 0.5 stoji 0.4 ili slicno ali to je zanemarljivo.
mister K
Postovi: 11
Pridružio se: Pon Okt 20, 2008 11:32 am
Lokacija: Banja Luka

Post od mister K »

Ja imam neke E.C 3 i 4 inesto iz E.C 2 dimenyionisanje i poredenje proracuna po BABA-u iE.C za betonske elemente....ali u svijetu kapitalizma nista nije dzaba ...... sala javi se DECKO U USPONU jai svoj mail i sta ti imas od litereaturepa da se mijenjamo malo....kao slicicie
Pedja L.
Postovi: 27
Pridružio se: Sub Maj 24, 2008 2:19 pm
Lokacija: Beograd

Post od Pedja L. »

drzi se engleske verzije-moze lako da se nadje na netu-ovo sto je prevodjeno kod nas je od strane fakulteta i prevedena su probrana poglavlja...
Odgovori