YUAN FAG SOFRWARE PRIPREMA NOVU VERZIJU SA Object Arx-om

Ovaj forum otvoren je za sve teme koje doprinose unapredjenju projektovanja, informisanju i usavrsavanju projektanata i najavi dogadjaja (seminari, sajmovi..)
Odgovori
yuseal
Postovi: 1
Pridružio se: Sub Feb 07, 2009 8:51 am
Lokacija: Krushevac(Крушевац)

YUAN FAG SOFRWARE PRIPREMA NOVU VERZIJU SA Object Arx-om

Post od yuseal »

Postovani kolege,
uskoro cete biti u mogucnosti da koristite ARMCAd bez AUTODESKOVOG punog AUTOCADA
Naime u toku su zavrsne pripreme nove verzije BtoCAD2009Pro koji ce podrzavati ARX, a cena ce biti oko 10 puta niza od autodeska
Vise informacija trazite na mail
b.milan
Site Admin
Postovi: 2141
Pridružio se: Čet Jun 01, 2006 5:53 pm
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od b.milan »

Nisam bas siguran da je ovo najtacnija informacija.

Postoji jos najmanje 15 drugih klonova AutoCAD-a koji su zasnovani na InteliCad platformi. Svi ti programi su AutoCAD kompatibilni - sto znaci da mogu da citaju i snimaju u formatu AutoCAD-a, svi ti programi imaju korisnicki interfejs gotovo identican AutoCAD-ovom, i svi ti programi su oko 7 - 10 puta jeftiniji od AutoCAD-a.

Takodje, svi ti programi u svojoj reklami navode da podrzavaju ARX (programiranje pod AutoCAD-om). To jeste tacno, ali samo delimicno.

Procenat kompatibilnosti AutoCAD-ovog ARX-a i ARX-a ovih klonova krece se od 50-95%. Mi, Radimpex, saradjujemo sa firmom koja je u razvoju ARX funkcionalnosti za svoj program dosla najdalje. (namerno necu navesti o kojem AutoCAD klonu se radi, ne zelimo da im dajemo reklamu pre vremena). Ta firma je dostigla oko 95% originalne ARX kompatibilnosti sto znaci da im predstoji implementacija 5% nedostajucih funkcija (to je otprilike 50-60 funkcija). Tu uglavnom spadaju i najkompleksnije geometrijske funkcije (najteze su ostavili za kraj :wink: ). Prema tempu dosadasnjeg razvoja, mi procenjujemo da to mogu da zavrse za vreme ne krace od 10 meseci. Cak i tada, kada sve to urade, mi moramo da uradimo prilican posao da bi smo osposobili ArmCAD za rad pod tim programom.

Eto to je trenutno stanje stvari.
Odgovori