izrada modela

Ovaj forum otvoren je za sve teme koje doprinose unapredjenju projektovanja, informisanju i usavrsavanju projektanata i najavi dogadjaja (seminari, sajmovi..)
Odgovori
sergio
Postovi: 21
Pridružio se: Pet Feb 17, 2012 10:40 pm

izrada modela

Post od sergio »

pozdrav zanima me koji je najbrži način izrade 3D modela općenito u Toweru znači postoji li neki način prebacivanja iz auto cad-a u tower, znam za foru s dxf-om ali nekako mi nije to to, ili bi bilo dobro prvo napravit žičani model u auto cad-u pa ga prebacit vamo kao pomoć pa da ti štapovi postanu stubovi/grede. Što mislite o ovome?
Rajko
Postovi: 139
Pridružio se: Ned Jan 31, 2010 8:59 pm

Re: izrada modela

Post od Rajko »

Moj vam je predlog da najprije autocad-ove osnove objekta (oslobođene nepotrebnih lajera, kote, šrafure, pomoćne linije i slično) unesete preko dxf-fajla i postavite na određene vertikalne nivoe - nivoe ploča, kakve vam zahtijeva konstrukcija. Nakon toga za svaki nivo posebno iscrtate u Toweru sve konstruktivne elemente, ploče, grede... (posebno za temelje, 1 sprat, 2 sprat i td...). Pritom možete dosta toga kopirati, sa jednog nivoa na drugi i editovati ako se nešto mijenja. Eventualno možete crtati i kose krovne ravni ako ih ima vas objekat. Izvršite generisanja, i dobićete vertikalne entitete, stubove, zidna platna i sl. Potom nanesete sva potrebna opterećenja (stalna, korisna i druga), linijske, površinske ili tačkaste oslonce tla, eventualno oslobodite neke uticaje gdje to smatrate (inženjerski) da treba...i to vam je to. Imate mogućnost kontrole unijetih podataka i kontrolu geometrije, i ako je sve ok ..idete na sledeći modul, a to je generisanje konstrikcije, potom modalnu analizu pa proračun i tako dalje..Mislim da nijesam ništa preskočio!
poz
sergio
Postovi: 21
Pridružio se: Pet Feb 17, 2012 10:40 pm

Re: izrada modela

Post od sergio »

Moj Rajko vi meni odgovoriste koda tek počinjem radit u Toweru ali svejedno hvala ;)
Odgovori