Podešavanja TOWERA i ArmCADa

Odgovori
Andrija K.
Postovi: 4
Pridružio se: Pet Jun 16, 2006 6:29 pm
Lokacija: Beograd

Podešavanja TOWERA i ArmCADa

Post od Andrija K. »

Poštovanje!
Ne znam da li je već neko pisao o ovome, ali mislim da bi bilo jako korisno kada bi neki set podešavanja u TOWERU i ArmCADu mogao da se snimi u obliku posebnog fajla i kao takav učita na drugom računaru. Kakva je sada situacija, praktično je nemoguće da neko napravi svoj set podešavanja za neki projekat i pošalje ga nekom drugom, ko može da ga učita kod sebe i da nastavi da radi, a da pritom ne izgubi sva svoja podešavanja. Ili grešim?
Pozdrav,
AK
Astrodome
Postovi: 304
Pridružio se: Sre Maj 31, 2006 7:58 pm
Lokacija: Bačka Topola

Post od Astrodome »

Pozdrav,

- Podesavanja stilova kotiranja, baze sipki i mreza, podesavanja propisa itd za Armcad se nalaze u instalacionom direktorijumu i imaju ekstenziju *.$+++ gde sa plusevima sam oznacio dodatna slova. Ima ih ukupno 16 fajlova po default instalaciji.

- Podesavanja stilovi izgleda elementata, baze profila sipki, podesavanja hartije itd za Tower se nalaze u instalacionom direktorijumu i imaju ekstenziju *.$+++ gde sa plusevima sam oznacio dodatna slova. Ima ih ukupno 7 fajlova po default instalaciji.

Ove fajlove mozes slobodno da spakujes i da posaljes kolegi ko ako raspakuje i ukopira u instalacioni direktorijum onda ce moci da koristi tvoja podesavanja. Ja isto tako selim podesavanja sa jedne masine na drugu.

Prema mojim iskustvima pozeljno je da podesavanja koji koriste se na istim Build-ovima jer mislim da mi se desilo jednom da nije hteo prihvatiti. Ali dali ima uticaja build na fajlove podesavanja to samo Milan moze da kaze tacno. Isto tako ne znam dali se moze izvrsiti kombinacija nekako npr. podesavanja za hartiju (ovde mislim uvuci nea podesavanja iz drugog fajla). Mislim da u T5.5 nema mogucnosti.

Pozdrav.
Andrija K.
Postovi: 4
Pridružio se: Pet Jun 16, 2006 6:29 pm
Lokacija: Beograd

Post od Andrija K. »

Hvala na brzom odgovoru. Znam kako Radimpexovi programi cuvaju podesavanja i do sada sam razmenu vrsio na opisani nacin. Moja zamerka je bas u tome : Ako neko hoce da koristi tvoja podesavanja, mora svoja da kopira u neki backup folder, prebaci tvoja, i da posle svega vrati svoja. To prakticno znaci, da nikad ne mozes u istim fajlovima da imas setove koje si sam pravio i neke koje je neko drugi pravio, nego uvek moras da pravis neku kombinatoriku. Mislim da bi sve to bilo mnogo lakse kada bi se svaki set podesavanja cuvao kao odvojeni fajl. Pritom sve to mi ne deluje kao narocito komplikovano za implementaciju.
Milane, sledeci build? :)
Pozdrav,
AK
b.milan
Site Admin
Postovi: 2148
Pridružio se: Čet Jun 01, 2006 5:53 pm
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od b.milan »

Nismo bas razmisljali na ovaj nacin ali je ovo sto ste napisali veoma upotrebljivo. U Tower-u 6 smo za sada omogucili da se za neke konfiguracione fajlove (za parametre prikaza i za konfiguraciju u editoru hartije) omoguci pravljenje unije sa proizvoljno izabranim odgovarajucim konfiguracionim fajlom.

Ova dva konfiguraciona fajla su izabrana za pocetak, jer su strukture podataka koje sadrze najslozenije i najteze za 'rucno' prepisivanje. Ostale konfiguracije ce doci na red vrlo brzo.
Odgovori