RUŠENJE TOWERA

Odgovori
thenightrider
Postovi: 161
Pridružio se: Pet Avg 25, 2006 4:39 pm
Lokacija: HRVATSKA

RUŠENJE TOWERA

Post od thenightrider »

Poštovanje!
U uredu posjedujemo Tower 5 i mrežni HASP sa nekoliko licenci (sve je redovno updatano sa Vaših stranica). Računalo na kojem je server se zapravo i ne koristi za posao i nije spojeno na internet (sigurno je čist od virusa i crva). Na svom klijentu (računalo na kojem radim-isto je čisto i nije spojeno na net) imam konstantno problem (prije nisam primjčivao da se to događalo) da se Tower jednostavno sruši ili smrzne gotovo svaki put (9/10 puta će se srušiti za redom) nakon što zadam pokretno opterećenje (pomićno) i kliknem <kraj> za izlazak iz moda za zadavanje pokretnog opterećenja. Kontrola se pokretnog opterećenja može izvesti ali nakon što se stisne <kraj> Tower kolapsira. Računalo nakojem radim je AMD X2 dual core 3600+ na 2MHz, 2GB RAMA...

Drugo pitanje je vezano za kreiranje izvještaja gdje mi jednostavno na mom računalu ne funkcionira gumb "postavi u novom redu" dok "postavi na novoj stranici" funkcionira. Ovaj prvi je jednostavno cijelo vrijeme potamnjen i nije aktivan. Na drugim računalima u uredu taj problem ne postoji.

Vezano za oba problema osobno sam više puta sve preinstalirao, uključujući i promjenu računala na kome je server ali problemi i dalje postoje.

Ako mi možete dati bilo kakav savjet kako da riješim ove probleme bio bih vam zahvalam.
Srdačan pozdrav i unaprijed hvala!
marko
Postovi: 53
Pridružio se: Pon Feb 26, 2007 1:33 pm

Post od marko »

Imao sam isti problem "rušenja" softvera na jednom računalu prilikom kontrole pokretnog opterecenja (neovisno o tome da li kontrolu p. opterecenja prekinem tipkom Esc ili stisnem opciju kraj), dok je na drugom računalu sve bilo uredu!
Isto tako nikada nisam mogao shvatiti kako na istom tom računalu gdje se pojavljuje "rušenje" programa prilikom odabira opcije "Ulazni podaci-Generalni" ili "Ulazni podaci - Lokalni" u programu nudi odabir klase tlacne cvrstoce betona prema EC2 (C25/30,...), dok na drugom racunalu (uz potpuno istu instalaciju - hrvatski jezik) program nudi marku betona (prema PBAB87) - u oba slučaja je model bio sracunat prema PBAB87.

Lijepi pozdrav!
b.milan
Site Admin
Postovi: 2141
Pridružio se: Čet Jun 01, 2006 5:53 pm
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: RUŠENJE TOWERA

Post od b.milan »

thenightrider wrote:... imam konstantno problem (prije nisam primjčivao da se to događalo) da se Tower jednostavno sruši ili smrzne gotovo svaki put (9/10 puta će se srušiti za redom) nakon što zadam pokretno opterećenje (pomićno) i kliknem <kraj> za izlazak iz moda za zadavanje pokretnog opterećenja.

...na mom računalu ne funkcionira gumb "postavi u novom redu" dok "postavi na novoj stranici" funkcionira.

Ispitacemo i pokusacemo da pronadjemo i simuliramo ovakvo ponasanje a onda i da otklonimo uzroke. Za probleme sa pokretnim opterecenjem smo ranije culi, ali to se desava veoma nepredvidljivo a za nas neuhvatljivo - izgleda da brzina racunara i grafike ima kljucni uticaj na to da li ce se ovo javljati ili ne.

Sto se tice problema sa "postavi u novom redu", do sada nismo imali ni jednu prijavu sa ovim u vezi, ali cini mi se da u uputstvu ima nesto o tome kada je ovaj check-box "disable"-ovan - nisam siguran moram da proverim.
thenightrider
Postovi: 161
Pridružio se: Pet Avg 25, 2006 4:39 pm
Lokacija: HRVATSKA

Re: RUŠENJE TOWERA

Post od thenightrider »

b.milan wrote:...izgleda da brzina racunara i grafike ima kljucni uticaj na to da li ce se ovo javljati ili ne.
Sto bi to znacilo, da jača računala sa boljom grafikom imaju takve probleme ili obratno?
b.milan
Site Admin
Postovi: 2141
Pridružio se: Čet Jun 01, 2006 5:53 pm
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od b.milan »

Ne, jedino sto smo zakljucili do sada je da se kod nekih ovo cesto desava. Kod nas, prilikom standardnog testiranja ali i prilikom naknadnog testiranja zbog nekoliko prijava ovog problema, nismo uspeli da izazovemo ovo ponasanje.

Inace, testiranja se obavljaju na racunarima razlicitih generacija i performansi. Znaci, ne mozemo reci da se kod novijih i brzih racunara ovaj problem desava cesce ili redje.
thenightrider
Postovi: 161
Pridružio se: Pet Avg 25, 2006 4:39 pm
Lokacija: HRVATSKA

Post od thenightrider »

POštovanje!

KOd proračunatog drvenog roga u modu za proračun, prilikom pokušaja ulaska u mod za dimenzioniranje drvenih elemenata program blokira uz poruku:
Slika

a nakon što se klikne na 'ok' pojavljuje se slijedeći prozor

Slika

i nakon toga se program sruši.
U čemu je problem i kako ga riješiti?
Unaprijed hvala!


EDIT: Riješio sam u međuvremenu preinstaliravanjem svega i sada sve radi savršeno! Pozdrav
Odgovori