AutoCAD 2006 + armcad2005 i tower 2005 problem

Odgovori
milan27
Postovi: 3
Pridružio se: Pon Feb 26, 2007 8:40 am

AutoCAD 2006 + armcad2005 i tower 2005 problem

Post od milan27 »

Pozdrav!!

Problem je sledece prirode....Na poslu je instaliran AutoCAD2006 na svim masinama, imamo 2 HASP-a (2+3 licence), instalirani su fajlovi sa kopiranjem na radnu stanicu u svim slucajevima, i desava se sledece:podigne se armcad, normalno radi par minuta, i pukne sa greskom 512 (ponekad 15 i ume da ih randomizuje).Zakljucio sam (smo) da se to desava kad su svi korisnici aktivni.Npr. kad neko na bilo kom od hasp-ova radi samostalno sve je u redu, ali cim drugi umesa prste, dolazi do pucanja i to se desava veoma cesto...Da li imate neki predlog?

Unapred zahvalan
b.milan
Site Admin
Postovi: 2148
Pridružio se: Čet Jun 01, 2006 5:53 pm
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od b.milan »

Problem je najverovatnije posledica 'sudaranja' mrežnih HASP-ova. Naime, ukoliko se nije vodilo računa o specifičnostima rada sa dva mrežna HASP-a na jednoj mreži i ukoliko su ti HASP-ovi iz iste 'familije' (a jesu jer su oba iz Radimpex-a) onda postoji posebna procedura za obezbeđivanje njihovog nesmetanog zajedničkog rada.

S obzirom da nemam sve podatke na osnovu kojih bi vam ovde izložio način rešavanja ovog problema, možete nam se obratiti na email ili direktno telefonom, pa ćemo ovo rešiti veoma jednostavno. Bitni podaci su oznake (broj) koji piše na tim mrežnim HASP-ovima.

Slobodno se javite.
milan27
Postovi: 3
Pridružio se: Pon Feb 26, 2007 8:40 am

Post od milan27 »

ajde ovako da probamo, poslacu HASP-ove....evo samo da pokupim informacije...pa da probamo...ako ne uspe videcemo drugu metodu...opisi mi postupak resenja problema...unapred zahvalan...


evo:
HASP1 : NH422 (za 2 radna mesta)
HASP2 : NH423 (za 3 radna mesta)
b.milan
Site Admin
Postovi: 2148
Pridružio se: Čet Jun 01, 2006 5:53 pm
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od b.milan »

Od dva ponudjena nacina za resavanje ovog problema izabrali ste treci - koji ce za mene biti najkomplikovaniji. Osim sto resenje problema sadrzi pisano uputstvo (koje mogu da napisem i objavim), ono sadrzi i potrebu za preuzimanjem jednog fajla koji sluzi za razresenje konflikata izmedju mreznih HASP-ova.

Dakle, prvi uslov je da se dva mrezna HASP-a (NetHASP) ne nalaze na istom racunaru.
Drugi uslov je da racunari na kojima su prikljuceni NetHASP-ovi imaju fiksne IP adrese.
Treci uslov je da tacno znate raspored koriscenja licenci - tj. da znate koji korisnici koriste licence sa jednog a koji korisnici koriste licence sa drugog kljuca. To je odredjeno klijentskom instalacijom - sa kojeg servera je izvrsena klijentska instalacija.

Kada je ovo ispunjeno, tada ovaj fajl (NETHASP.INI) kojeg mozete preuzeti odavde, iskopirajte na sve klijentske masine u direktorijume gde se nalaze izvrsni fajlovi programa Tower5, ArmCAD2005 (ako su klijentske instalacije izvrsene SA kopiranjem fajlova) ili iskopirajte na servere u serverske direktorijume (ako su klijentske instalacije izvrsene BEZ kopiranja izvrsnih fajlova) (a mozete uraditi i jedno i drugo).

http://www.radimpex.co.yu/downloads/NETHASP.INI

Bitno je da RUCNO editujete ovaj NETHASP.INI fajl (u obicnom tekst editoru - notepad-u recimo) i da u njemu u predvidjenom mestu upisete IP adresu servera.
Posto imate dva servera imacete dve razlicite verzije NETHASP.INI fajla - u jednoj ce biti upisana adresa jednog a u drugoj adresa drugog servera.
milan27
Postovi: 3
Pridružio se: Pon Feb 26, 2007 8:40 am

Post od milan27 »

sorry...ovako sam uradio, ne znam, mozda da u slucaju da neko pokupi isti problem lako moze da ga nadje i resi..druga stvar, imam visak vremena za ovaj problem, jer smo u velikoj frci (su), pa sam problem resio tako sto sam ih izolovao iz mreze (2 racunara) i povezao direktno...Kada frka prodje, tada cu pokusati ovo i javiti sta sam uradio (ili nisam)...Nadam se da nisam izazvao mnogo problema...velika hvala...
Astrodome
Postovi: 304
Pridružio se: Sre Maj 31, 2006 7:58 pm
Lokacija: Bačka Topola

Post od Astrodome »

mozda ako imate vremena pogledajte i ispod drugih tema ovog foruma

http://www.radimpex.co.yu/forum/viewtopic.php?t=54
Odgovori