Problem sa ucitavanjem resursa

Odgovori
hazard
Postovi: 10
Pridružio se: Pon Jun 01, 2009 12:59 pm

Problem sa ucitavanjem resursa

Post od hazard »

Nakon uradjenog bekapa,kad pokusam da udjem u bazu resursa program mi izbaci sledecu poruku:'Konekcija sa bazeom nije uspela.Proverite da li ste zauzeli bazu ili tabelu nekim drugim programom.' Pokusao sam sa ponovnom instalacijom programa medjutim nije pomoglo.Koristim NormaBase plus verziju 3.2.0 build 5113.
b.milan
Site Admin
Postovi: 2141
Pridružio se: Čet Jun 01, 2006 5:53 pm
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od b.milan »

Da li se ista poruka javlja i nakon sto restartujete racunr pa onda pokrenete program ?
Da li mi mozete reci koji antivirusni program koristite ?
Da li mozete da iskljucite funkciju antivirusnog programa koji skenira fajlove "on access" ? - naravno, kod svakog antivirusnog programa se ta funkcija ima drugaciji naziv ali odnosi se na antivirusnu proveru svakog fajla kojem se pristupa (otvara za citanje ili pisanje) tokom rada.
RADIMPEX SOFTWARE TEAM
hazard
Postovi: 10
Pridružio se: Pon Jun 01, 2009 12:59 pm

Post od hazard »

Problem se u medju vremenu sam resio.Ispostavilo se na kraju da je za sve "kriv" Office paket.U trenutku dok se pojavljivala greska nisam imao instaliran office,tek nakon njegove instalacije problem je otklonjen.
Pozdrav
tgr
Postovi: 2
Pridružio se: Čet Maj 17, 2012 9:33 am

Re: Problem sa ucitavanjem resursa

Post od tgr »

Nakon instalacije programa NormaBase Plus 3.2.0 build 5113 i backupa, nije moguce otvoriti bazu resursa. Prilikom pokusaja otvaranja baze resursa pojavljuje se prozorcic s porukom "'Konekcija sa bazom nije uspela.Proverite da li ste zauzeli bazu ili tabelu nekim drugim programom." Instalacija je izvrsena s iskljucenim antivirusnim programom.
P.S. Na racunaru je instaliran OpenOffice i OS Windows 7.
b.milan
Site Admin
Postovi: 2141
Pridružio se: Čet Jun 01, 2006 5:53 pm
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Problem sa ucitavanjem resursa

Post od b.milan »

Ovaj problem izazvan je nedostatkom odredjenih komponenti na operativnom sistemu Windows 7.
Tacnije receno, Microsoftov instalacioni program koji instalira te komponente pri instalaciji programa Normabase Plus, ne funkcionise u potpunosti na operativnom sistemu Windows 7.
Mi smo pronasli nacin da se taj neddostatak ispravi ... Javite nam se putem e-maila kako bi Vam poslali instrukcije.
U najskorijem roku nacin za zaobilazenje ovog problema objavicemo i na ovom forumu.
RADIMPEX SOFTWARE TEAM
b.milan
Site Admin
Postovi: 2141
Pridružio se: Čet Jun 01, 2006 5:53 pm
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Problem sa ucitavanjem resursa

Post od b.milan »

Ovde je resenje ovog problema.
viewtopic.php?f=6&t=1468
RADIMPEX SOFTWARE TEAM
Obama420
Postovi: 1
Pridružio se: Čet Okt 30, 2014 12:30 pm

Re: Problem sa ucitavanjem resursa

Post od Obama420 »

program mi izbaci sledecu poruku:'Konekcija sa bazeom nije uspela.Proverite da li ste zauzeli bazu ili tabelu nekim drugim programom.' Pokusao sam sa ponovnom instalacijom programa medjutim nije pomoglo.Koristim NormaBase plus verziju 3.2.0 build 5113
watson
b.milan
Site Admin
Postovi: 2141
Pridružio se: Čet Jun 01, 2006 5:53 pm
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Problem sa ucitavanjem resursa

Post od b.milan »

Obama420 wrote:program mi izbaci sledecu poruku:'Konekcija sa bazeom nije uspela.Proverite da li ste zauzeli bazu ili tabelu nekim drugim programom.' Pokusao sam sa ponovnom instalacijom programa medjutim nije pomoglo.Koristim NormaBase plus verziju 3.2.0 build 5113
Ovde, u ovom članku sa foruma, imate dato uputsvo za rešavanje problema "Konekcija sa bazom..."
viewtopic.php?f=6&t=1468
RADIMPEX SOFTWARE TEAM
Odgovori