norme

Odgovori
uroskoto
Postovi: 2
Pridružio se: Pet Feb 10, 2012 12:10 pm

norme

Post od uroskoto »

Interesuje me jedna stvar u izvestaju brsjacka-analiza. U zidarskim radovima u malterisanju, masinsko spravljanje maltera se javlja i u malterisanju i posebno u normi spravljanje maltera .Ako mozete malo da mi pojasnite da li je odradjen dupli posao ili je to uobicajen nacin da se formira takva norma? Slicno se javlja i kod maltera za zidanje .

Unapred hvala...
b.milan
Site Admin
Postovi: 2140
Pridružio se: Čet Jun 01, 2006 5:53 pm
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: norme

Post od b.milan »

Evo odgovora (sa malim zakasnjenjem).

Malter koji se pojavljuje u normativu malterisanje (127041) je iskazan kao resurs ali mu je zadat koeficijent ucesca resursa 0 (nula) jer se zeli kompletna analiza cena za spravljenje tog kompleksnog resursa - maltera - sto je ucinjeno uvodjenjem posebnog normativa za spravljanje maltera (120091).

(u 127041 je ucesce 0 stavljeno i za radnu snagu koja radi na spravljenju maltera)

Zakljucak je da nema dupliranja maltera vec se zelelo ukljucivanje analize cena i u operaciju spravljanja maltera.
RADIMPEX SOFTWARE TEAM
uroskoto
Postovi: 2
Pridružio se: Pet Feb 10, 2012 12:10 pm

Re: norme

Post od uroskoto »

Hvala , u medjuvremenu sam primetio da je u koeficijentima stavljeno 0 . Inace je dobar postupak jer tako u specifikaciji razdvoji cement , pesak i krec dok kod spravljanja u okviru malterisanja (zidanja) daje ukupnu kolicinu maltera koja nije od tolikog znacaja (bar mislim)...
Odgovori