Resenje problema ako nema ikona ili nema menija

Odgovori
b.milan
Site Admin
Postovi: 2141
Pridružio se: Čet Jun 01, 2006 5:53 pm
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Resenje problema ako nema ikona ili nema menija

Post od b.milan »

Ovo je relativno cest problem koji se javlja kod korisnika ArmCAD-a i posledica je nesavrsenosti sistema i alata za podesavanje okruzenja AutoCAD-a iz programa koji rade pod AutoCAD-om. Sticajem raznih okolnosti ali najcesce nakon instalacije ArmCAD-a na noviju verziju AutoCAD-a koji je izvrsio migraciju profila dolazi do toga da meni ili ikone ne mogu da se postave. Tada je potrebno izvrsiti "popravljanje" profila. To se radi na sledeci nacin:


1. startovati program AutoCAD, u otici u "Tools->Options" i izabrati tab "Profiles".

2. kliknuti misem na profil "<<Unnamed Profile>>" i onda kliknuti na dugme "Set Current".

3. obrisati profil "ARMCAD4" tako sto ce se kliknuti misem na njega da bi se selektovao a onda ga obrisati klikom na dugme "Delete". Izači iz dijaloga na "OK"

4. otici u "Tools->Customize->Interface". U gornjem levom prozoru dijaloga nalazi se razgranata struktura, na samom dnu nalazi se grupa "Partial CUI Files". Otvoriti grupu da bi se video njen sadrzaj klikom misa na znak "+" pored "Partial CUI Files". Ako se tu nalazi stavka "ARMCAD4", desnim klikom misa na nju otvorice se meni u kojem treba izabrati opciju "Unload CUI File". Nakon toga treba izaci iz ovog dijaloga, a potom i iz AutoCAD-a.

4a.(ovaj korak treba uraditi ukoliko je u pitanju Windows 7 ili Windows 8 operativni sistem)
Desnim klikom na ikonu ArmCAD-a, otvorite padajući meni i iz njega izaberite "Properties". Otvoriće se dijalog i u dijalogu idite na tab "Compatibility". U tom dijalogu na UKLJUČENO stanje postavite "Run thos program as an Administrator". Izadjite na "OK" iz dijaloga.

5. startovati ArmCAD preko ikone na desktopu ili preko precice u start meniju (Start->Programs->Radimpex->ArmCAD 2005) i tada bi trebalo da se pojave i ikone ArmCADA i njegov meni. (Prvo pokretanje ArmCAD-a nakon ovog popravljanja profila kao i nakon instalacije treba OBAVEZNO uraditi preko precica iz start menija ili ikone na desktopu ovako a ne otvaranjem nekog "dwg" fajla koji sadrzi ArmCAD-ove entitete.)


U slucaju da se ni sada ne pojave ikone ili meni potrebno je ponoviti sve ovo iz pocetka ali u koraku br. 3 neposredno nakon klika na dugme "Set Current", treba kliknuti i na dugme "Reset", pa tek onda izaci iz dijaloga na "OK"
Zduhac
Postovi: 2
Pridružio se: Čet Okt 27, 2011 7:43 pm

Re: Resenje problema ako nema ikona ili nema menija

Post od Zduhac »

Imam problem sa ucitavanjem menija za armcad2005 kod autocad 2010 32bit.
Trazi mi ekstenziju *.cuix, meni je ponudjena sami *.cui?

Ustvari kad idem u "Partial CUI Files" nema mi ponudjeno "ARMCAD4"
b.milan
Site Admin
Postovi: 2141
Pridružio se: Čet Jun 01, 2006 5:53 pm
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Resenje problema ako nema ikona ili nema menija

Post od b.milan »

b.milan wrote: ...
4. otici u "Tools->Customize->Interface". U gornjem levom prozoru dijaloga nalazi se razgranata struktura, na samom dnu nalazi se grupa "Partial CUI Files". Otvoriti grupu da bi se video njen sadrzaj klikom misa na znak "+" pored "Partial CUI Files". Ako se tu nalazistavka "ARMCAD4", desnim klikom misa na nju otvorice se meni u kojem treba izabrati opciju "Unload CUI File". Nakon toga treba izaci iz ovog dijaloga, a potom i iz AutoCAD-a.
...
Pise "Ako se tu nalazi..." onda treba izabrati opciju Unload.
Podrazumevano je da nista ne treba raditi ako se tu ne nalazi stavka ARMCAD4.

Ako je operativni sistem Windows7 moguce je da iako je postavljeno da je Vaš nalog Administrator, nemate sva prava pristupa koja vam kao Administratoru pripadaju (to je specijalitet Windows-a 7 :?: ). Moguce je da je to uzrok zbog kojeg se ne prikazju meni i ikone. Da bi se problem rešio potrebno je sledeće:

Pre pokretanja programa, desnim klikom na ikonu ArmCAD-a otvorice se padajuci meni, idite na "Properties" i u dijalogu izaberite tab "Compatibility". Polje "Run this program as Administrator" postavite na ukljuceno stanje. Izadjite iz dijaloga na OK i nakon toga opkrenite ArmCAD preko ikone.
RADIMPEX SOFTWARE TEAM
Zduhac
Postovi: 2
Pridružio se: Čet Okt 27, 2011 7:43 pm

Re: Resenje problema ako nema ikona ili nema menija

Post od Zduhac »

Hvala vam puno.

Pozdrav
Odgovori