Otklanjanje problema pri instalaciji programa ArmCAD 2005

Odgovori
b.milan
Site Admin
Postovi: 2141
Pridružio se: Čet Jun 01, 2006 5:53 pm
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Otklanjanje problema pri instalaciji programa ArmCAD 2005

Post od b.milan »

Program ArmCAD 2005 se "ugradjuje" u program AutoCAD citajuci i menjajuci (a uglavnom kopirajuci) sadrzaje iz Registry-a. Takodje, program ArmCAD 2005 u AutoCAD-ove toolbar-ove i menije ubacuje svoje ikone i svoj meni sa komandama. I pored toga sto se prilikom instalacije program ArmCAD 2005 "ugradi" u AutoCAD, i dalje je moguce da se program AutoCAD pokrence i bez ArmCAD-a - jednostavno kao i pre instalacije programa ArmCAD 2005, klikom na ikonu programa AutoCAD.

Da bi to bilo moguce, ali i da bi bilo moguce da program ArmCAD 2005 podrzava desetak jezika i pisama, moraju se izvoditi raznovrsne i slozene operacije konfigurisanja AutoCAD-a koje su cesto i nedokumentovane.

Zato se ponekad moze desiti da instalacija programa ArmCAD 2005 ne uspe. Pod uslovom da u pitanju nije neki eventualni problem sa HASP-om, i pod uslovom da je AutoCAD instalisan,resenje problema je u sledecem:

1. deinstalirati program ArmCAD 2005 (ako je vec bio instalisan)
2. startovati program AutoCAD, otici u "Tools->Options" i izabrati tab "Profiles".
3. kliknuti misem na profil "<<Unnamed Profile>>" i onda kliknuti na dugme "Set Current". Ova operacija je kljucna operacija i izazvace obnavljanje i eventualnu popravku ili inicijalizaciju podataka u "Registry"-ju AutoCAD-a
4. izaci iz dijaloga i izaci iz programa AutoCAD
5. instalisati program ArmCAD 2005 i tada ce biti spreman za rad.
8)
Rajko
Postovi: 139
Pridružio se: Ned Jan 31, 2010 8:59 pm

Re: Otklanjanje problema pri instalaciji programa ArmCAD 200

Post od Rajko »

Imam kupljen ArmCad2005 i htio sam (build 1763) da instaliram preko Auto Cad 2008..ali nijesam uspio!! Operativni sistem mi je Windows 10..kaze da nije kompatibilan..jeli u tome problem..na windows XP mi normalno radi! Ima li resanja.?
b.milan
Site Admin
Postovi: 2141
Pridružio se: Čet Jun 01, 2006 5:53 pm
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Otklanjanje problema pri instalaciji programa ArmCAD 200

Post od b.milan »

Rajko wrote:Imam kupljen ArmCad2005 i htio sam (build 1763) da instaliram preko Auto Cad 2008..ali nijesam uspio!! Operativni sistem mi je Windows 10..kaze da nije kompatibilan..jeli u tome problem..na windows XP mi normalno radi! Ima li resanja.?
Na 64-bitnom Windowsu 10, 64-bitni ArmCAD 2005, verzija za AutoCAD 2008 i 2009 ne može raditi.
U slučaju da nemate licencu da koristite ArmCAD 2005 za verzije AutoCAD-a 2010-2014, preostaje Vam jedino da na Windows 10 instalirate AutoCAD 2007 i njemu odgovarajući ArmCAD 2005 UE.
RADIMPEX SOFTWARE TEAM
Odgovori