Primedbe uz Armcad 2000

Odgovori
Otis.Driftwood
Postovi: 11
Pridružio se: Pet Mar 19, 2010 1:40 pm

Primedbe uz Armcad 2000

Post od Otis.Driftwood »

Ne znam gde da otvaram ovu temu pa eto moram ovde.

Naleteo sam na 3 velika problema u Armcadu 2000 pa se nadam da ste to promenuli u Armcad 2005 i ako niste da mi to napomenete.

Problem br. 1 )

Postoje samo numericka zadavanja pozicija , tj , ako imam neku armaturu koja se nadovezuje na drugu , tj , da su nekako povezane ne mogu da dam ime pozicije npr Poz 5' ili 5A.

Problem br. 2)

Ako sam uradio 3 oplate , tj , uzmimo kao primer krilo za neki most. On se sastoji iz vishe elemenata kao sto su parapet , konzola , krilo itd , u zavisnosti od tipa mosta. Dakle , u mom slucaju ja sam uradio 3 oplate za to krilo i pozicije koje pripadaju njima smestio sam tamo.
Zamerka mi je ta sto ne postoji opcija gde mogu da vidim posebno kolicinu armature za svaku oplatu , jer u mom slucaju mi to treba ali posto toga nema onda moram sve peske i onda specifikacija Armcada gubi smisao.

Problem br. 3)

Zamena broja pozicije.

Primer : imam poziciju 1,2,3,4 i 5. Shvatio sam da pozicija 5 treba da bude umesto pozicije 2.

Problem : ne mogu jednostavno da zamenim brojeve pozicija ( a pritom ne zelim da primenim njegove karakteristike nego samo brojeve )

Hvala i nadam se da cu dobiti odgovor
b.milan
Site Admin
Postovi: 2148
Pridružio se: Čet Jun 01, 2006 5:53 pm
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od b.milan »

U vezi problema br 1:
Ni u ArmCAd-u 2005 nema mogucnosti za drugacije oznacavanje pozicija osim numericki - arapskim ili rimskim brojevima. nema mogucnosti zadavanja sufiksa ili prefiksa.

U vezi problema br 2:
U ArmCAD-u 2000 mozete izvesti mali trik - dodelite oplatama koje vas ne interesuju kolicinu 0. Tada te oplate nece uci u specifikaciju i mozete dobiti rekapitulaciju za izabrane oplate i nisa ne morate da radite peske.

U programu ArmCAD 2005 postoji komanda za grupisanje oplata sa kojom se mogu praviti specifikacije i rekapiulacije za izabrane oplate.


U vezi problema br 3.
Nisam bas 100% siguran ali cini mi se da ArmCAd 2000 moze da zameni brojeve pozicija. U "Bazi pozicija" postoji "Promeni" sa kojim se menja redni broj neke pozicije - to sigurno postoji u ArmCAd-u 2005 i neverovatno je da to nismo bili predvideli jos u ArmCCAD-u 2000.
RADIMPEX SOFTWARE TEAM
Otis.Driftwood
Postovi: 11
Pridružio se: Pet Mar 19, 2010 1:40 pm

Post od Otis.Driftwood »

Odgovor u vezi problema 3 :

Moze da se vrsi zamena broja pozicija ali on uradi komplet zamenu zajedno sa karaktiristikama te pozicije.

Odgovor u vezi problema 2 :

Juce sam upravo to pokusao , da u opcijama za oplate stavim kolicinu 0 medjutim on mi je uvek davao minimalnu kolicinu a to je 1......

Odgovor u vezi problema 3 :

Eto , sada barem imate sugestiju sta da ubacite u buducoj verziji Autocada.

Hvala
b.milan
Site Admin
Postovi: 2148
Pridružio se: Čet Jun 01, 2006 5:53 pm
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od b.milan »

Odgovor za 3:
Pa da bi ste zamenili redne brojeve zauzetih pozicija 2 <-> 5 morate uraditi sledece: Poziciji broj 2 promenite redni broj u neki slobodan broj (npr 99). tada ce br 2 postati slobodan. Nakon toga poziciji 5 promenite broj u 2 (tada broj 5 postaje slobodan) a onda poziciji br 99 promenite broj u 5.


Inace u armCAD-u 2005 ovo se u Bazi pozicija radi veoma jednostavno uz pomoc dugmadi "gore" i "dole" sa kojima se odredjena pozicija pomera gore ili dole u listi i automatski se menjaju brojevi (samo brojevi)

Odgovor za 2.
Nisam znao za to - davno je bio ArmCAd 2000. Ovo moze u ArmCAD-u 2005 ali i moze da se izvede i grupisanje oplata
RADIMPEX SOFTWARE TEAM
Odgovori