ArmCad i VPN

Odgovori
Bitanga
Postovi: 9
Pridružio se: Uto Jul 14, 2009 6:45 am

ArmCad i VPN

Post od Bitanga »

Imam problema kod startovanja ArmCad-a sa druge lokacije preko VPN-a. Instalacija ide bez problema, a kad hocu da ga pokrenem, dolazi ova poruka: "No answer from NetHASP License Manager (15)". Sta bi to moglo biti posto Tower 6 sa istog mesta radi bez najmanjeg problema?
P.S.: DSL je na optickom vodu, tako da je brzina prenosa vise nego dovoljna.
b.milan
Site Admin
Postovi: 2140
Pridružio se: Čet Jun 01, 2006 5:53 pm
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: ArmCad i VPN

Post od b.milan »

Bitanga wrote:Imam problema kod startovanja ArmCad-a sa druge lokacije preko VPN-a. Instalacija ide bez problema, a kad hocu da ga pokrenem, dolazi ova poruka: "No answer from NetHASP License Manager (15)". Sta bi to moglo biti posto Tower 6 sa istog mesta radi bez najmanjeg problema?
P.S.: DSL je na optickom vodu, tako da je brzina prenosa vise nego dovoljna.
Pronadjite fajl NETHASP.INI u direktorijumu gde je na klijentu instaliran Tower 6 i iskopirajte ga u direktorijum gde je na klijentu instaliran ArmCAD 2005. Nakon toga bi ArmCAD trebao da radi.
Bitanga
Postovi: 9
Pridružio se: Uto Jul 14, 2009 6:45 am

Post od Bitanga »

E, sad radi. Cudno samo, da ga ne stavi automatski. Hvala.
svila
Postovi: 1
Pridružio se: Sub Mar 18, 2017 10:20 am

Re: ArmCad i VPN

Post od svila »

Imam isti problem samo obrnuto. Armcad radi normalno ali Tower ne. Nekada javlja da nije nasao hasp ili prijavljuje neku drugu vrstu greske. Nekada mi dozvoli pristup i radim normalno. Cesto u toku rada mi prijavi da ne moze da nadje hasp pa moram da restartujem Tower. Pretpostavljam da je to zbog lose konekcije i to mozda i nije tako velik problem.
Pokusao sam da konfigurisem hasp kako ste dali u objasnjenjima. Upisao sam IP adrese koje ste naveli. Medjutim posle se nista ne pojavljuje, lista sa kljucevima je i dalje prazna. Server ima staticku adresu.
b.milan
Site Admin
Postovi: 2140
Pridružio se: Čet Jun 01, 2006 5:53 pm
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: ArmCad i VPN

Post od b.milan »

svila wrote:Imam isti problem samo obrnuto. Armcad radi normalno ali Tower ne. Nekada javlja da nije nasao hasp ili prijavljuje neku drugu vrstu greske. Nekada mi dozvoli pristup i radim normalno. Cesto u toku rada mi prijavi da ne moze da nadje hasp pa moram da restartujem Tower. Pretpostavljam da je to zbog lose konekcije i to mozda i nije tako velik problem.
Pokusao sam da konfigurisem hasp kako ste dali u objasnjenjima. Upisao sam IP adrese koje ste naveli. Medjutim posle se nista ne pojavljuje, lista sa kljucevima je i dalje prazna. Server ima staticku adresu.
Server je priključen na internet preko rutera-modema. Potrebno je u da se u podešavanjima tog rutera uspostaviti "Port Forwarding" i da se saobraćaj sa portova 1947 TCP i 475 UDP prosleđuje na Server (računar na kojem se nalazi mrežni Hasp ključ).
Osim što je potrebno da Server ima statičku adresu (to je lokalna adresa u okviru lokalne mreže), potrebno je da Vaš ruter ima fiksnu globalnu IP adresu. Udaljeni klijent treba da zna tu globalnu IP adresu rutera i to će omogućiti da uz pomoć podešenog "Port Forwarding-a" "vidi" HASP ključ na serveru.
RADIMPEX SOFTWARE TEAM
Astrodome
Postovi: 304
Pridružio se: Sre Maj 31, 2006 7:58 pm
Lokacija: Bačka Topola

Re: ArmCad i VPN

Post od Astrodome »

Bitanga, proverite jos i ove postavke:
viewtopic.php?f=19&t=1624&p=6232&hilit=localhost#p6232
Odgovori