Armcad 2005 i Windows 7

Bitanga
Postovi: 9
Pridružio se: Uto Jul 14, 2009 6:45 am

Armcad 2005 i Windows 7

Post od Bitanga »

Imam problema sa instalacijom Armcad-a 2005UE na Windows 7. Naime, prilikom instalacije dobijam sledeću poruku: Login failed: Error 603. Šta to znači? Nadzor korisničkog računa je isklopljen, a Nethasp radi u redu, jer Tower 6 radi bez najmanjeg problema, i instalirao se bez problema.
b.milan
Site Admin
Postovi: 2148
Pridružio se: Čet Jun 01, 2006 5:53 pm
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od b.milan »

Greska sa kodom -603 ukazuje na problem sa ucitavanjem HASP drajvera, konkretnije - program ArmCAD ne moze u zadatoj putanji da pronadje odgovarajuci DLL sa kojim bi trebao da radi.

Jos uvek ne vrsimo testiranja rada nasih programa pod Windows-om 7 tako da Vam ne mozemo pomoci konkretnim savetom.
Bitanga
Postovi: 9
Pridružio se: Uto Jul 14, 2009 6:45 am

Post od Bitanga »

A trebali ste! Jer XP ipak je OS u godinama (imamo ovde par Laptop-a HP-Compaq, za koje upšte više ne postoje drajveri za XP i ne može se tamo instalirati), a Vista je najveće g****, koje je ikad bilo prodavano. Znači, ostaje samo Windows 7, koji izgleda, da če preuzeti slavu XP-a.
staticar1
Postovi: 97
Pridružio se: Pet Okt 31, 2008 7:29 pm

Post od staticar1 »

Bitanga wrote:A trebali ste! Jer XP ipak je OS u godinama (imamo ovde par Laptop-a HP-Compaq, za koje upšte više ne postoje drajveri za XP i ne može se tamo instalirati), a Vista je najveće g****, koje je ikad bilo prodavano. Znači, ostaje samo Windows 7, koji izgleda, da če preuzeti slavu XP-a.
Kolega, ja sam isprobao Vistu i Windows 7 i stvarno nisam uspio
da pronadjem razliku izmedju ova dva OS... Smece obadva.

Ipak treba razumjeti programere sto malo kasne sa ovim testiranjem,
ko moze pratiti windowse sa stalnim verzijama kao i aurocad sa njegovim
to je skoro pa nemoguce...

Neko upita na forumu kad ce biti podrska za armcad na autocad 2010,
a svjeza informacija da su uveliko radovi na autocad 2011...:-)))

Pozz
Bitanga
Postovi: 9
Pridružio se: Uto Jul 14, 2009 6:45 am

Post od Bitanga »

staticar1 wrote: Kolega, ja sam isprobao Vistu i Windows 7 i stvarno nisam uspio
da pronadjem razliku izmedju ova dva OS... Smece obadva.

Ipak treba razumjeti programere sto malo kasne sa ovim testiranjem,
ko moze pratiti windowse sa stalnim verzijama kao i aurocad sa njegovim
to je skoro pa nemoguce...

Neko upita na forumu kad ce biti podrska za armcad na autocad 2010,
a svjeza informacija da su uveliko radovi na autocad 2011...:-)))

Pozz
Ma nisam ja nista lose mislio, samo sam pitao, ako mozda neko... Jer cudno mi se cini, da Tower radi, a armcad nece, posto upotrebljavaju isti kljuc, hasp drijvere,... Problem je na dve tri masine ovde (HP Compaq laptopi), za koje ne postoje XP drijveri. I svakako je glupost svake godine novi Acad (ja ih vise nemam volju ni instalirati).

A sto se tice, da nema razlike između Viste i 7-ce, tu se ne slazemo. 7-ca je brza ko XP, stoputa stabilnija od Viste,... Govorim sada o RC verziji (Build 7260), a ne o nekoj pre-beta verziji.
b.milan
Site Admin
Postovi: 2148
Pridružio se: Čet Jun 01, 2006 5:53 pm
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od b.milan »

Bitanga wrote: ... Jer cudno mi se cini, da Tower radi, a armcad nece, posto upotrebljavaju isti kljuc, hasp drijvere,... Problem je na dve tri masine ovde (HP Compaq laptopi), za koje ne postoje XP drijveri. I svakako je glupost svake godine novi Acad (ja ih vise nemam volju ni instalirati).
Da li mi mozete reci sa kojim Build-om ArmCAD-a pokusavate da radite ?
Ako nije najnovija verzija, probajte sa njom.
Drugo, da li mozete da pregledate Shortcut (desni klik na nega, pa "Properties") kojim pokrecete ArmCAD. Trebalo bi da u polju "Start in" pise puna putanja do direktorijuma u kojem je ArmCAD instalisan (recimo: "C:\Program Files (x86)\Radimpex\ArmCAD 2005 UE")

Potpuno mi je nejasno zbog cega se ovo javlja, taj deo koda je potpuno identican i kod Tower-a i kod ArmCAD-a, i trebalo bi da se identicno ponasaju.
MRG
Postovi: 6
Pridružio se: Uto Dec 23, 2008 8:43 am

Post od MRG »

Ovo je napravljeno u 64-bitnoj verziji, mislim da bi procedura trebala štimati i za 32 bita.

Problem je što instalacija Armcada instalira hasp drivere koji ne funkcioniraju pod Win7. Nakon instalacije (koja se radi u compatibility modu - Vista), potrebno je instalirati ručno HASP drivere, i to one preuzete sa službenih Aladdin-ovih stranica, pod imenom

Code: Izaberi sve

HASP_SRM_Runtime_cmd_line.zip
Instalacija se mora obaviti ručno, iz command prompta naredbom

Code: Izaberi sve

haspdinst.exe -install
Nakon toga, file-u ArmCAD.exe treba podesiti da se pokreće u compatibility mode-u (Vista).

Meni je stvar proradila, jedini mi je problem što još uvijek ne mogu prikazati ArmCAD-ov meni i ikone u ACAD-u... :(

Ako netko ovo zna riješiti, bit ću zahvalan.
b.milan
Site Admin
Postovi: 2148
Pridružio se: Čet Jun 01, 2006 5:53 pm
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od b.milan »

MRG wrote:
... jedini mi je problem što još uvijek ne mogu prikazati ArmCAD-ov meni i ikone u ACAD-u... :(

Ako netko ovo zna riješiti, bit ću zahvalan.
Hvala Vam sto ste pronasli i opisali proceduru sa kojom se omogucava rad ArmCAd-a na Windows 7 (mi cemo se potruditi da uskoro objavimo verziju sa novim drajverima)

Sto se tice problema sa ikonama i menijem, evo linka na clanak kojeg sam upravo napisao sa opisom postupka za njegovo resavanje.

http://www.radimpex.rs/forum/viewtopic.php?t=905
MRG
Postovi: 6
Pridružio se: Uto Dec 23, 2008 8:43 am

Post od MRG »

Hvala na pomoći, u međuvremenu sam uspio sam riješiti stvar. Drugi, i puno veći problem se pojavio. Armcad je jako nestabilan i ruši se bez nekakvih logičnih razloga i pravila. Moram napomenuti da je stvar vrlo slična kod korištenja AutoCAD-a 2008 i 2009, obje 64-bitne verzije.
b.milan
Site Admin
Postovi: 2148
Pridružio se: Čet Jun 01, 2006 5:53 pm
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od b.milan »

Koji ArmCAD koristite ? UE ili x64 ?
Da li ste mozda ustanovili neku pravilnost u vezi te nestabilnosti , odnosno da li se to desava pri pokretanju neke ili nekih odredjenih komandi ?
MRG
Postovi: 6
Pridružio se: Uto Dec 23, 2008 8:43 am

Post od MRG »

Koristim x64. Ne, nema pravila, generalno je software jako nestabilan. Međutim, probao sam u AutoCAD-u isključiti hardware-sku akceleraciju i čini se da je sada stvar stabilnija.
MKC
Postovi: 3
Pridružio se: Čet Okt 29, 2009 7:28 pm

Post od MKC »

Također koristim win7x64 i Autocad 2009x64 sa 64-bit Armcadom i uspio sam sve instalirati:

- kao što kaže MRG instalirati HASP drivere
- instalirati zadnji Service Pack za AutoCAD (za acad2009 aktualan je SP3, x32 i x64)
- acad.exe i armCAD.exe postaviti da rade u Vista modu (savjetujem Vista service pack 2 mode - radi najstabilnije)
- također za obje datoteke u istim (Compatibility) opcijama uključiti "Run this program as an Administrator"
- obavezno isključiti Adaptive Degradation u Autocad opcijama (pod system->performance settings)
- također u istom prozoru otići na Manual tune i isključiti Dynamic tesselation, Hardverska akceleracija (Direct3D) može ostati uključena a u koliko se Armcad ruši probati sa isključenom


Nakon dužeg rada primjetio sam sljedeće:
- Armcad se ponekad zna srušiti prilikom zatvaranja
- rad u armcadu je sporiji nego na win XP-u (kod većih dwg datoteka pogotovo, što je pretpostavljam stvar kompatibilnosti (Vista SP2)
- pokretanje dwg datoteka iz explorera zna ponekad zbuniti AutoCAD DWG Lanucher koji otvori Autocad umjesto Armcada, ali to se riješi tako da se u AutoCADu doda armcad4.arx datoteka u AutoCAD startup suite (Tools->AutoLISP->Load Application..) i u opcijama pod "Files" doda adresa Armcad instalacijskog direktorija pod "Support file search path"

Za sada bi bilo prioritetno riješiti kompatibilnost drivera (64-bit) a vjerujem da će se kroz neko vrijeme riješiti i ostali problemi.
b.milan
Site Admin
Postovi: 2148
Pridružio se: Čet Jun 01, 2006 5:53 pm
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od b.milan »

Za sada se jedini HASP drajveri koji su kompatibilni sa Windows 7, mogu instalirati isključivo sa komandne linije.

Dok Aladdin ne napravi drajvere koji se mogu instalirati dirktno iz programa mi nemamo šta da menjamo u procesu instalacije.

Ovi problemi koji se javljaju izgledaju kao da ne potiču od ArmCAD-a. Mi nemamo nikakve veze sa grafickim sistemom AutoCAD-a a x64 verzija ima isti kod kao i UE verzija. Na Vista x64 sistemu na kojem smo vršili testiranja x64 verzije ArmCAD-a nismo ustanovili nikakve posebne anomalije.
Bitanga
Postovi: 9
Pridružio se: Uto Jul 14, 2009 6:45 am

Post od Bitanga »

Procitao ja sve to, sve isprobao, pa opet nista! Tu pise, da treba nove drajvere staviti posle instalacije Armcad-a, a je ne mogu da instalisem Armcad, jer mi stalno javlja: Login failed: Error 603, i to na bilokoji nacin da pokusavam. Jel to zato sto imam 32 bitne Win-se i Autocad, a ovde svi pisu o 64 bitnima? Ja imam 32 bitne Windows 7 i 32 bitni Autocad 2009, a kljuc je na serveru sa Windoes 2003 Server. Pokusavao i lokalnu instalaciju (kljuc u lokalu), pa opet ista greska! Najcudnije: Tower 6 na istoj toj masini instalise se i radi bez problema!
b.milan
Site Admin
Postovi: 2148
Pridružio se: Čet Jun 01, 2006 5:53 pm
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od b.milan »

Bitanga wrote:Procitao ja sve to, sve isprobao, pa opet nista! Tu pise, da treba nove drajvere staviti posle instalacije Armcad-a, a je ne mogu da instalisem Armcad, jer mi stalno javlja: Login failed: Error 603, i to na bilokoji nacin da pokusavam. Jel to zato sto imam 32 bitne Win-se i Autocad, a ovde svi pisu o 64 bitnima? Ja imam 32 bitne Windows 7 i 32 bitni Autocad 2009, a kljuc je na serveru sa Windoes 2003 Server. Pokusavao i lokalnu instalaciju (kljuc u lokalu), pa opet ista greska! Najcudnije: Tower 6 na istoj toj masini instalise se i radi bez problema!
Da li ste pokusali da instalirate Hasp drajvere koji su kompatibilni sa Windows 7 a onda da izvrsite instalaciju ArmCAD-a ?

Da li mozete da postavite Privilege Level na Setup.exe na "Run this program as administrator" (desni klik na Setup.exe koji opkre'ete, pa properties, pa Compatibility), pa onda da pokrenete Setup.exe ?
Odgovori