3D šipka

Avatar
Mario P.
Postovi: 55
Pridružio se: Sre Nov 21, 2007 4:26 pm
Lokacija: x,y,z

Post od Mario P. »

Jel moze mala pomoć :?
Nisam uspio napravit promjenjivu seriju za šipku koja je kruzna i kojoj duljine mjenjaju svi segmenti.
Pokušao sam rucno zadavati duljine segmenata ali program mi nebi dao da zavrsim komandu sa OK.
Pogledajte crtez u attachu. Jasno sam oznacio geometriju promjenjive duljine (zeleni trapez) i napiso sam duljine pojedinih segmenata.

http://rapidshare.com/files/248790495/arma2.dwg.html
b.milan
Site Admin
Postovi: 2148
Pridružio se: Čet Jun 01, 2006 5:53 pm
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od b.milan »

Dobro ste poceli, potrebno je jos samo da u dijalogu za promenljivu seriju u usnovi za oba ravna segmenta unesete funkciju promene (odnosno pocetnu i krajnju duzinu Dsp 57.91 i Dsk 157.91 a onda lucnom segmentu postavite "preuzmi sa crteza"

Mislim da ce to da upali.

Slika
Avatar
Mario P.
Postovi: 55
Pridružio se: Sre Nov 21, 2007 4:26 pm
Lokacija: x,y,z

Post od Mario P. »

Isprike na kasnjenju!
Radi :D
Avatar
Mario P.
Postovi: 55
Pridružio se: Sre Nov 21, 2007 4:26 pm
Lokacija: x,y,z

Post od Mario P. »

Znam da sam dosadan al evo ovo je zadnje pitanje vezano za lucnu promjenu...
Geometrija izgleda dosta jednostavno al ne mogu dobit nikako tocne rezultate.
Mislim da se za ovakav oblik promjenjiva serija ne moze napravit pošto lucni djelovi nemaju isti centar zakrivljenosti :(
http://rapidshare.com/files/255427127/l ... a.dwg.html
Astrodome
Postovi: 304
Pridružio se: Sre Maj 31, 2006 7:58 pm
Lokacija: Bačka Topola

Post od Astrodome »

Mario P. wrote:Znam da sam dosadan al evo ovo je zadnje pitanje vezano za lucnu promjenu...
Sve cemo oprostiti samo nam opisite konstrukciju u kojoj koristite ove prelepe sipke. :)
Avatar
Mario P.
Postovi: 55
Pridružio se: Sre Nov 21, 2007 4:26 pm
Lokacija: x,y,z

Post od Mario P. »

Nisam se usudio ulovit ARmcad vec sam sve na ruke crto u Autocadu.
Last edited by Mario P. on Pon Nov 16, 2009 7:14 pm, edited 1 time in total.
b.milan
Site Admin
Postovi: 2148
Pridružio se: Čet Jun 01, 2006 5:53 pm
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od b.milan »

Problem sa obema oblastima koje se pokrivaju je taj sto se ne moze napraviti zakon promene za definisanje jedne varijabilne pozicije.

Pod zakonom promene, naravno mislim na ArmCAD-ov sistem za definisanje zakona promene.
Ovo se narocito odnosi na drugu oblast gde je promena duzina tetive u odnosu na promenu strele luka nezavisna.

U prvoj oblasti, duzina tetive je konstantna ali postoji promena zakrivljenosti.

I u jednom i u drugom slucaju nacin postavljanja sipki koji ste predvideli rezultovace neparalelnim sipkama, postavljenim "po osecaju".

Pitanje je i kako odrediti povrsinu armature koju ste ugradili postavljajuci ovakve sipke ? Kako odrediti nosivost tako rasporedjene armature ?


Moje licno misljenje je da je ovom slucaju bolje resenje da pokrivanje ove oblasti izvedete mrezastom armaturom. Inace, rizikujete da armiraci koji treba da oblikuju i postavljaju onakvu armaturu "pominju Vase ime u negativnom kontekstu" (eufemizam za slikovito i sočno izražavanje emocija)
:D
Avatar
Mario P.
Postovi: 55
Pridružio se: Sre Nov 21, 2007 4:26 pm
Lokacija: x,y,z

Post od Mario P. »

Thanx! :lol:
Avatar
Mario P.
Postovi: 55
Pridružio se: Sre Nov 21, 2007 4:26 pm
Lokacija: x,y,z

Post od Mario P. »

Jel moguće prikazat seriju sipki koja ima lucnu promjenu i krak prema osi Z kao "lucnu šipku" a ne kao ravnu sipku?
Mozete vidjet na crtezu na koji nacin je prikazana serija i na koji nacin bi zelio da izgleda.
http://rapidshare.com/files/256211439/z ... a.dwg.html
DaniloS
Postovi: 110
Pridružio se: Uto Jul 08, 2008 2:34 pm
Lokacija: Sarajevo

Post od DaniloS »

Lijep pozdrav svima! Možda je negdje pisalo i pojašnjenje za moj problem ali ja ga ne nađoh. Zanima me sledeće: crtam 3D šipku-recimo šipka 5m sa dvije pravougaone kuke na krajevima od po 30 cm. Sve ide lijepo, dio šipke od 5m prikazujem u xoy ravni a ovaj krajičak od 30 cm nekad je + nekad - 30 cm od te ravni. Ali kad pogledam specifikaciju armature taj krajičak mi se ne vidi(predstavljen je kao tačka), nego samo piše broj 30 na krajevima šipke. U bazi pozicija šipki ona je pretstavljena kao šipka П oblika, što bi volio i u specifikaciji da je tako. Da li je to moguće u specifikaciji pretstaviti na taj način(da se vidi njen П-oblik). Hvala, pozdrav još jedom.
Odgovori