nove modifikacije

Odgovori
zid
Postovi: 9
Pridružio se: Sre Sep 17, 2008 5:43 pm

nove modifikacije

Post od zid »

Zelim da Vas pitam nesto vodjen onim: nema glupih pitanja ...

Da li je moguce napraviti i koliko je komplikovano i realno, ubaciti u ArmCAD neke opcije, poput opcija sa layer-ima, ISOLATE i OFF.
Npr. klikom na neku poziciju armature izoliramo tj. ostavljamo samo tu poziciju ili samo tu poziciju iskljucujemo.
Ne znam sta misle drugi korisnici o tome, mislim da bi bilo interesantno korisnicima.
Posao radi VIDLJIVOST, ali sa nekoliko "koraka" vise.
Takodje, zanima me da li je slicno moguce sa tower-om, ISOLATE SET, npr izolirati jedan set, npr gredu b/h koja se nalazi izmedju cvora x i cvora y (ne izolirati kompletan set sa svim elementima koji su u tom setu).
Nadam se da ste razumeli sta sam hteo da kazem.
I pod pretpostavkom da je sve ovo nemoguce, i dalje zasluzujete sve pohvale, a sto se tice novina u vasim programima, vec cete nas iznenaditi sa necim.
Hvala i pozdrav
Last edited by zid on Sre Mar 04, 2009 11:07 pm, edited 1 time in total.
b.milan
Site Admin
Postovi: 2148
Pridružio se: Čet Jun 01, 2006 5:53 pm
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od b.milan »

Naravno da nije nemoguce. Uvek smo spremni da cujemo predloge korisnika. Mnogo Vam hvala, Vas predlog je obecavajuci i obavezno cemo ga uzeti u razmatranje.

Da li mozete samo malo da pojasnite ono sto ste rekli kod Tower-a ?


"... npr izolirati jedan set, npr gredu b/g koja se nalazi izmedju svora x i cvora y (ne izolirati kompletan set sa svim elementima koji su u tom setu)"
zid
Postovi: 9
Pridružio se: Sre Sep 17, 2008 5:43 pm

Post od zid »

Da bih video da li sam dobro postavio setove, npr. stubove i grede, pri kontroli setova, sve setove stavim u neku npr. sivu boju, a konkretan set stavim u crvenu boju i na taj nacin ih isproveravam.

I ovde je mozda moglo da se olaksa da korisnik doda odredjenu boju svim setovima, iskoristiti opciju "selektuj sve/deselektuj sve", a onda promeniti boju zeljenom setu.

Ne znam da li postoji neka bolja caka za proveru da li smo dobro postavili elemente tj. elemente zeljenih dimenzija.

Mozda bi pomoglo da se ubaci VIDLJIVOST u tower, da se moze videti odredjeni set, sa opcijom iz ArmCAD-a, "prikaz pozadinskog crteza" gde bi u stvari "pozadinski crtez" bio ostatak konstrukcije, tj. sve osim trazenog seta.

Ono sta sam mislio u prvoj poruci:
odredjeni set moze da se ponavlja na x mesta, pa se moze pojaviti potreba da vidimo taj set gde se sve pojavljuje, tj. svih x mesta, a moze se pojaviti i potreba da "vidimo" samo jedan stub/jednu gredu koja pripada nekom setu.
b.milan
Site Admin
Postovi: 2148
Pridružio se: Čet Jun 01, 2006 5:53 pm
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od b.milan »

zid wrote:Da bih video da li sam dobro postavio setove, npr. stubove i grede, pri kontroli setova, sve setove stavim u neku npr. sivu boju, a konkretan set stavim u crvenu boju i na taj nacin ih isproveravam.
Pa zar nije lakse da u komandi "Kontrola setova", podopcija "Izbor", u dijalogu postavite iskljucen check-box za sve setove osim kod jednog kojeg kontrolisete. Tu se vec za sve "iskljucene" setove postavlja neupadljiva (siva) boja.
Komanda "Kontrola setova" sada radi i u 2D prikazu.


zid wrote: ... a moze se pojaviti i potreba da "vidimo" samo jedan stub/jednu gredu koja pripada nekom setu.
Opet mi nije najjasnije. :?: Ako se vec radi o jednom jedinom elementu i ako se zna njegov polozaj, zasto ga ne bi selektovali direktno, a onda na osnovu te selekcije na primer, napravili grupu sakrivanja (bezimenu) ?
zid
Postovi: 9
Pridružio se: Sre Sep 17, 2008 5:43 pm

Post od zid »

hmmm.... da, mozda sam za neke stvari pogresio, u svakom slucaju, dosta vise, a i duze se druzim sa armCAD-om, nego sa Tower-om, tako da ovaj drugi nisam uspeo da skroz provalim, sta moze, i to sto moze kako sve moze.
u svakom slucaju-hvala na pomoci i savetima.
sto se tice armcad-a, da li je moguce ocekivati predlozene izmene u skorije vreme.
Odgovori