Postavljane mreza u ploče koje su pod kutem na horizontalu

Avatar
Mario P.
Postovi: 55
Pridružio se: Sre Nov 21, 2007 4:26 pm
Lokacija: x,y,z

Postavljane mreza u ploče koje su pod kutem na horizontalu

Post od Mario P. »

Pozdrav!
Trebam pomoć.
Imam jednu krovnu ploču koja ce se armirat mrezama. Gornja zona ploče je pod kutem u odnosu na horizontalu sto mozete vidjet iz slike.
Stvarna duljina mreza se jedino moze vidjet iz presjeka, dok tlocrt u kojem se obicno radi prilikom postavljanja mreža neće pokazivat stvarnu duljinu mreža.
Na koji nacin rješit ovaj problem a da se mreže postavljaju u tlocrtu krovne plohe?
Mislim da bi slična situacija bila i da se stepenište armira mrežom ili šipkma...
Puno hvala!

p.s. slika je kriva jer se sljeme tlocrta i presjeka ne poklapaju, al samo da prikazem problem :)
Slika
b.milan
Site Admin
Postovi: 2148
Pridružio se: Čet Jun 01, 2006 5:53 pm
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od b.milan »

U dijalogu za zadavanje mreza (i pojedinacne i serije) postoji grupa polje "Nagib mreze" u kojoj se nalaze edit polje "alfa = " i dva radio button-a "B" i "L"

Alfa je ugao nagiba mreze u odnosu na horizontalu, a izborom "B" ili "L" bira se da li je nagib u pravcu strane "B" ili strane "L", odnosno koja od te dve stranice ce vizuelno da se skracuje.
Avatar
Mario P.
Postovi: 55
Pridružio se: Sre Nov 21, 2007 4:26 pm
Lokacija: x,y,z

Post od Mario P. »

Milane imaš pivčinu i po! :)
Avatar
Mario P.
Postovi: 55
Pridružio se: Sre Nov 21, 2007 4:26 pm
Lokacija: x,y,z

Post od Mario P. »

Pozdrav!
Da ne otvaram novu temu, dali je moguće importirat ploču iz Towera s izolinijama koje označuju površinu potrebne armature u Armcad i zatim Armcadom pokrivat područja mrežama, šipkama...
Hvala!
b.milan
Site Admin
Postovi: 2148
Pridružio se: Čet Jun 01, 2006 5:53 pm
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od b.milan »

Da, pomocu komande "Eksport bloka u Bitmapu ili DXF" (naravno koristicete eksport u DXF fajl)

Znaci, prikazete izolinije armature, i onda sa ovom komandom (Obrada rezultata, vertikalni Toolbar na desnoj strani, peta ikona od vrha)
Avatar
Mario P.
Postovi: 55
Pridružio se: Sre Nov 21, 2007 4:26 pm
Lokacija: x,y,z

Post od Mario P. »

Milane, misliš na komandu izvoz bloka (F2) ili ?!
Ovo samo exportira sliku u izvještaj
b.milan
Site Admin
Postovi: 2148
Pridružio se: Čet Jun 01, 2006 5:53 pm
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od b.milan »

Ne, postoji posebna komanda koja se zove bas kao sto sam napisao - "Eksport bloka u Bitmapu ili DXF", opisana je u uputstvu, poglavlje 8.21.20.
Avatar
Mario P.
Postovi: 55
Pridružio se: Sre Nov 21, 2007 4:26 pm
Lokacija: x,y,z

Post od Mario P. »

Navedeno poglavlje za "Tower 5 uputstva" (sekcija download) ne postoji :roll:
Jel to neki novitet u verziji 6 ili?
b.milan
Site Admin
Postovi: 2148
Pridružio se: Čet Jun 01, 2006 5:53 pm
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od b.milan »

Da, u pitanju je Tower 6.
Avatar
Mario P.
Postovi: 55
Pridružio se: Sre Nov 21, 2007 4:26 pm
Lokacija: x,y,z

Post od Mario P. »

OK!
Hoćete li ubrzo završiti stranicu "migracija s 5 na 6" da korisnici mogu vidjeti novine u 6ici?
b.milan
Site Admin
Postovi: 2148
Pridružio se: Čet Jun 01, 2006 5:53 pm
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od b.milan »

Ne mozemo da stignemo da to uradimo - ta stranica treba da se sastoji od desetak filmova koji prikazuju glavne novine. Ti filmovi su skoro svi zavrseni (jos pre godinu dana) ali nedostaju titlovi i jos neke sitnice.

Umesto toga, preporucio bih Vam da pogledate diferencijalno uputstvo - uputstvo koje obradjuje samo ono sto je novo i razlicito u odnosu na Tower 5.

http://www.radimpex.rs/downloads/tower6-razlike.exe

Ovo diferencijalno uputstvo pokriva oko 90% svih razlika - prestali smo da ga azuriramo u trenutku kada smo objavili kompletno uputstvo za T6 a to je bilo u septembru 2008. godine. Znaci, svim razlikama koje su tu navedene treba dodati sve novine u T6 od septembra 2008 - kontrola ploca na proboj, dimenzionisanje drveta po EC, itd, itd...
Avatar
Mario P.
Postovi: 55
Pridružio se: Sre Nov 21, 2007 4:26 pm
Lokacija: x,y,z

Post od Mario P. »

Prvo treba da uvjerim gazdu da kupi novu verziju :lol:
Avatar
Mario P.
Postovi: 55
Pridružio se: Sre Nov 21, 2007 4:26 pm
Lokacija: x,y,z

Post od Mario P. »

Pozdrav!
Mislio sam na ovako nesto kad sam mislio pokrivanje ploča mrežama
http://www.robotoffice.com/n/interface/44/
Sekcija Structural Detailing--Reinforcement---Movies---Reinforcement crosses (zadnji film)

Probo sam sto ste mi rekli. Znaci export bloka u .dxf format (prikaz je bio izolininje potrebne armature u x-smjeru) Importiro sam ih u Acad i poceo pokrivanje oblasti mrezama. Međutim ponašanje koje sam mislio da cu dobit kao u navedenom filmu nisam uspio postignut. :-(
Jel mozda nesto krivo radim?
b.milan
Site Admin
Postovi: 2148
Pridružio se: Čet Jun 01, 2006 5:53 pm
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od b.milan »

Koliko sam ja uspeo da razumem ovu prezentaciju - to je proces slican onome koji se odvija u programu Tower prilikom usvajanja armature. Pri tome, cini mi se da su mogucnosti prikaza i podesavanja oblasti usvojene armature nesto skromnije nego u Tower-u.

Kada se izvrsi usvajanje armature onda se vrsi eksportovanje u ArmCAD pri cemu ArmCAD vrsi i naknadno procesiranje usvojene armature - modifikujuci oblasti na slobodnim ivicama ploce na mestima greda i zidova.
Avatar
Mario P.
Postovi: 55
Pridružio se: Sre Nov 21, 2007 4:26 pm
Lokacija: x,y,z

Post od Mario P. »

Sve ok!
Mislio sam samo da je moguće napraviti export ploče sa izolinijama u Armcad pa tamo pokrivati mrežama.
Pitam jer je manipuliranje mrezama te samim osnap komandama daleko jače u Armcadu nego u Toweru gdje se samo definira oblast pokrivanja a ne geometrija mreža, njeni preklopi, definiranje polozaja referentne mreže...
Također sam naišo ma problem definiranje debljine linijskog ležaja prilikom exporta u Armcad. Napravio sam jednu pravokutnu ploču te definiro 3 seta ležaja različite debljine 20,25,30 cm.
Prilikom exporta u Armcad ploča je bila poduprta samo lezajem od 30 cm?!
Odgovori