Graficki prikaz serije u tlocrtu

Odgovori
esperanza0905
Postovi: 5
Pridružio se: Pet Sep 12, 2008 9:32 am
Lokacija: Zagreb

Graficki prikaz serije u tlocrtu

Post od esperanza0905 »

Zanima me zasto postoji samo prikaz: reprezent i puni prikaz serije u tlocrtu.
Bilo bi preglednije da se moze napraviti prikaz: prva i zadnja linija te proizvoljna srednja linija.
Kao sto se moze odabrati u uzduznom presjeku.
(ili ja to jos nisam apsolvirala)
DaniloS
Postovi: 110
Pridružio se: Uto Jul 08, 2008 2:34 pm
Lokacija: Sarajevo

Post od DaniloS »

Pretpostavljam da niste naišli na neki problem. U zavisnosti od toga kako i šta crtate, ArmCAD pruža mogućnosti da sve bude prilično jasno i vidljivo prikazano. Nisam imao sličnih zamjerki...!
esperanza0905
Postovi: 5
Pridružio se: Pet Sep 12, 2008 9:32 am
Lokacija: Zagreb

Post od esperanza0905 »

DaniloS wrote:Pretpostavljam da niste naišli na neki problem. U zavisnosti od toga kako i šta crtate, ArmCAD pruža mogućnosti da sve bude prilično jasno i vidljivo prikazano. Nisam imao sličnih zamjerki...!
Mislim da nisam dobila pravi odgovor. Bilo bi pozeljno da se moze manualno odrediti da li oznacitit prvu, zadnju i/ili nekoliko srednjih u seriji tlocrtnih sipki. :roll:
b.milan
Site Admin
Postovi: 2148
Pridružio se: Čet Jun 01, 2006 5:53 pm
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od b.milan »

Ne, u seriji u osnovi ne postoji prikaz 'retko' kao sto to postoji kod serija u preseku. Jednostavno, nismo smatrali da treba da postoji tako nesto a i niko to nije ni trazio (sve ove godine, racunajuci jos od ArmCAD-a 2000).

Sto da ne, mi cemo ovo staviti u spisak predloga pa cemo ga razmotriti kada dodje vreme.
esperanza0905
Postovi: 5
Pridružio se: Pet Sep 12, 2008 9:32 am
Lokacija: Zagreb

Post od esperanza0905 »

b.milan wrote:Ne, u seriji u osnovi ne postoji prikaz 'retko' kao sto to postoji kod serija u preseku. Jednostavno, nismo smatrali da treba da postoji tako nesto a i niko to nije ni trazio (sve ove godine, racunajuci jos od ArmCAD-a 2000).

Sto da ne, mi cemo ovo staviti u spisak predloga pa cemo ga razmotriti kada dodje vreme.

Hvala Milane na brzom odgovoru! Nadam se da cemo sa sljedecom verzijom ugledati i taj novitet!
Pozdrav
NBM
Postovi: 284
Pridružio se: Sre Jun 07, 2006 7:11 am

Post od NBM »

I eventualno prosiriti na uzengije jer i tu bi moglo imati smisla "retko" ili ukratko svuda gdje postoji serija.
b.milan
Site Admin
Postovi: 2148
Pridružio se: Čet Jun 01, 2006 5:53 pm
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od b.milan »

NBM wrote:I eventualno prosiriti na uzengije jer i tu bi moglo imati smisla "retko" ili ukratko svuda gdje postoji serija.
U serijama u preseku (poduznom i poprecnom) vec postoji prikaz 'retko' - nedostaje samo za serije u osnovi.
NBM
Postovi: 284
Pridružio se: Sre Jun 07, 2006 7:11 am

Post od NBM »

Kako mislite postoji, govorimo li o opciji "Pun prikaz" koju smo krstili kao "retko" ili bas postoji ta opcija. Mislio sam na slucaj kada u podzunom presjeku imate konstantnu seriju uzengija kojoj je vidljivo nekoliko sipki na pocetku i u sredini serije.
b.milan
Site Admin
Postovi: 2148
Pridružio se: Čet Jun 01, 2006 5:53 pm
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od b.milan »

"Pun prikaz" i "Retko" su dve razlicite stvari.

"Pun prikaz" se odnosi na seriju u osnovi - postavlja se kroz komandu "Izgled entiteta" (uputstvo ArmCAD 2005 poglavlje 11.6) i editovanjem entiteta serije u osnovi u dijalogu za serije u osnovi.

"Retko" se odnosi na serije u poduznom i porecnom preseku - podesava se u okviru stila kotiranja za serije u poduznom i serije u poprecnom preseku. Ovime se omogucava bas ono sto ste pomenuli - po par sipki na pocetku, sredini i kraju serije.
NBM
Postovi: 284
Pridružio se: Sre Jun 07, 2006 7:11 am

Post od NBM »

Svasta cemo mi od vas Milane nauciti.
Narocito korisnici koji ne citaju uputstva u koje spadam.
Mada, mislim da se u uputstvu ne pominje ova opcija (postojanju stila kotiranja 'Retko'), tako da ostajem pri tome da uputstva ne treba citati...
Hvala u svakom slucaju na ovom saznanju.
Odgovori