ArmaCAD 2005 & Vista & AC2009 - problemi kod instala

Odgovori
PrimusEng
Postovi: 54
Pridružio se: Pet Nov 30, 2007 1:58 pm
Lokacija: Ljubljana

ArmaCAD 2005 & Vista & AC2009 - problemi kod instala

Post od PrimusEng »

Postovani kolegi!

Imam jedan problem, sto ne možem da instaliram ArmCAD2005 u AC2009 u Visti. Instalacija se zavrsi uspesno, ne javlja, da nema HASP-a, ali kad startujem ArmaCAD2005 posle instalacije, javi mi login failed: Error -551 - kao, da nemam HASP-a u USB portu.

Ima ko savjiet oko toga.

Srdačan pozdrav, Primoz
iba
Postovi: 10
Pridružio se: Ned Jan 11, 2009 10:58 pm
Lokacija: SLO

Post od iba »

Problem je u "nadzoru korisničkog računa", kojeg treba isključiti.

Nadzorna ploča > korisnički računi > uključenje ili isključenje nadzora korisničkog računa

Nadzor korisničkog računa treba biti isključen, da bi Armcad2005 radio u kombinaciji sa Vistom i Autocadom 2009.

Barem kod mene je situacija takva :D
nenad.t
Site Admin
Postovi: 11
Pridružio se: Pon Jan 12, 2009 9:04 am

Post od nenad.t »

У Windows-у ХР ова грешка се најчешће јављала када инсталацију програма врши администратор под својим корисничким налогом, а касније корисник покушава покретање програма под својим налогом.

У оперативном систему Windows Vista ова грешка се јавља чешће јер је након његове инсталације аутоматски укључена контрола корисничких налога.

За оне који користе оперативни систем Windows Vista на енглеском језику, ову опцију могу искључити на следећи начин:

1. Start -> Settings -> Control Panel -> User Accounts
2. Turn User Account Control on or off
Ненад Тешовић
Radimpex Software
Astrodome
Postovi: 304
Pridružio se: Sre Maj 31, 2006 7:58 pm
Lokacija: Bačka Topola

Post od Astrodome »

nenad.t wrote: За оне који користе оперативни систем Windows Vista на енглеском језику, ову опцију могу искључити на следећи начин:

1. Start -> Settings -> Control Panel -> User Accounts
2. Turn User Account Control on or off
Iskljucivanjem UAC-a iskljucuje se ceo sistem UAC-a ne samo za Tower. Na zalost ne moze se posebno iskljucivati za pojedine programe.
Odgovori