Problem instalacije i pokretanja ARMCAD preko WLAN

Odgovori
dcorko
Postovi: 2
Pridružio se: Pon Avg 25, 2008 9:45 am

Problem instalacije i pokretanja ARMCAD preko WLAN

Post od dcorko »

Poštovani,

Imamo problem s instalacijom i pokretanjem ArmCAD 2005. Radi se o slijedećem:

• Na serveru imamo instaliranu Serversku verziju ArmCAD 2005 i uključen je usb hardlock - mrežna verzija programa
• Laptop1 se preko bežične mreže spaja na server, instalacija je prošla bez problema i program radi
• Laptop2 je potpuno isti kao Laptop1, isto računalo, isti programi (potpuno isto konfiguriran) i na njemu se instalacija ne može pokrenuti kada je spojen preko bežične mreže (WLAN), a kada je spojen preko žice (LAN) može se instalirati i program radi. Nakon instalacije preko žice, ako se spoji opet samo bežično opet se program ne može pokrenuti. Prilikom instalacije (preko WLAN) javlja se slijedeća poruka o grešci:

NO ANSWER FROM NETHASP LICENSE MANAGER (15), kad stisnem OK slijdeća poruka je ERROR 1114. Nakon toga instalacija se prekida.

Na serveru je instaliran Windows Server 2003 SBS premium, a na laptopima Windows XP+SP3 (Oba laptopa su identična i isto konfigurirana), na laptopima je instaliran AutoCAD 2008.

Molim Vas za pomoć jer nam je ovakva situacija vrlo problematična i na taj način ne možemo koristiti program (na tom radnom mjestu nemamo povučenu mrežnu instalaciju).

Unaprijed hvala!
b.milan
Site Admin
Postovi: 2148
Pridružio se: Čet Jun 01, 2006 5:53 pm
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od b.milan »

Najbrzi nacin za resavanje ovakvih hitnih problema je direktna komunikacija sa nama - sto podrazumeva slanje email-a ili telefonski poziv. Forum se ne proverava toliko frekventno pa moze proci i dan-dva, a ponekad i duze pre nego sto dobijete odgovor.

Znam da ste nam se danas u vezi ovog problema obratili i emailom i mi smo odmah odgovorili i ukljucili se u resavanje ovog problema - naveli smo par osnovnih uzroka zbog kojih je moguce ovakvo ponasanje i opisali nacine za resavanje.

Bilo bi dobro kada bi, kada problem bude resen, objavili uzrok i nacin prevazilazenja - sasvim je sigurno da bi to bilo od koristi nekom drugom korisniku - uostalom tome ovaj forum i sluzi.
dcorko
Postovi: 2
Pridružio se: Pon Avg 25, 2008 9:45 am

Post od dcorko »

Probat cu rjesenja koja ste mi ponudili. Cim cu imati kakvu info, javit cu na forum!
Pozdrav i hvala na pomoci!
Tola
Postovi: 10
Pridružio se: Čet Okt 09, 2008 12:10 pm

Post od Tola »

hej imam isti problem ako mi mozete poslati rjesenje
Odgovori