INTERNAL ERROR

Odgovori
bdrazen
Postovi: 19
Pridružio se: Sub Dec 15, 2007 3:17 pm
Lokacija: Novi Sad-Brcko

INTERNAL ERROR

Post od bdrazen »

Planove armiranja crtam u ArmCad u 2005 koji radi u okruzenju ACad-a 2006 i cesto mi se desava kad jedan fajl koji sacuvam kao dwg uArmCad-u , i hocu da ga nastavim raditi kasnije da nece ArmCad da ga ucita,vec mi ispise poruku:/INTERNAL ERROR: !Oplata.cpp@156: Class Version Control Break/
Desava mi se takodje da vec odradjen i sacuvan plan armiranja u armced 2005, kad hocu da otvorim fajl u autocedu 08,on se otvori ali mi ne ucita armaturu nego mi prikaze samo oplatu tj. konture elementa u kome sam crtao armaturu u armcedu.Ucita mi lejere za armaturu i oplatu samo armature nigdje nema!
Jeli se to desavalo vec nekom?
U cemu je problem?
Pozdrav.
b.milan
Site Admin
Postovi: 2148
Pridružio se: Čet Jun 01, 2006 5:53 pm
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: INTERNAL ERROR

Post od b.milan »

bdrazen wrote:... nece ArmCad da ga ucita,vec mi ispise poruku:/INTERNAL ERROR: !Oplata.cpp@156: Class Version Control Break/...
Sa kojom Build verzijom programa ArmCAD 2005 radite ? Da li se sve ovo dogadja na jednom istom racunaru ili ste fajl crtali na jednom racunaru a onda ga preneli na drugi racunar i tamo pri otvaranju dobili ovu poruku.
Poruke ovakve vrste "Class Version Control Break" karakteristicne su za slucaj da se crtez crta u novijoj verziji programa ArmCAD 2005 a onda se taj fajl otvara u nekoj starijoj verziji programa ArmCAD 2005 (sa manjim Build brojem). Tu bi resenje bilo da se na oba mesta ima instalisana ista, a najbolje najnovija verzija programa ArmCAD 2005.

bdrazen wrote:... Desava mi se takodje da vec odradjen i sacuvan plan armiranja u armced 2005, kad hocu da otvorim fajl u autocedu 08,on se otvori ali mi ne ucita armaturu nego mi prikaze samo oplatu tj. konture elementa u kome sam crtao armaturu u armcedu...
O ovome postoji clanak na forumu :
http://www.radimpex.co.yu/forum/viewtopic.php?t=8
bdrazen
Postovi: 19
Pridružio se: Sub Dec 15, 2007 3:17 pm
Lokacija: Novi Sad-Brcko

Post od bdrazen »

~Da li se sve ovo dogadja na jednom istom racunaru ili ste fajl crtali na jednom racunaru a onda ga preneli na drugi racunar i tamo pri otvaranju dobili ovu poruku‚~
Crtao sam na jednom racunaru pa sam prenio na drugi, na kome sam htjeo da nastavim rad na projektu. Nisu isti build-ovi,ali se radi o armcad 2005 na oba racunara. instaliracu isti armcad, mislim istog build-a na oba kompjutera pa ce problem biti rijesen.nadam se
hvala na odgovoru.
pozdrav
cressisub
Postovi: 1
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 7:35 pm

Post od cressisub »

zna li netko postoji li drugi način za rješenje ovog problema jer nisam u mogućnosti na oba računala instalirati istu verziju (build)?
Astrodome
Postovi: 304
Pridružio se: Sre Maj 31, 2006 7:58 pm
Lokacija: Bačka Topola

Post od Astrodome »

cressisub wrote:zna li netko postoji li drugi način za rješenje ovog problema jer nisam u mogućnosti na oba računala instalirati istu verziju (build)?
Pitam se zasto ne mozete istalirati najnoviji build na bilo kom racunaru. Mislim da jos nisu uveli ogranicenja vezano za update na noviji build u Radimpex-u. Jednostavno Download sa sajta Radimpex i instalirate. Ili je u pitanju nesto drugo :?: Nemojmo mesati onu "drugu" verziju staru.:roll: BSA gleda nas!

Pozdrav.
b.milan
Site Admin
Postovi: 2148
Pridružio se: Čet Jun 01, 2006 5:53 pm
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od b.milan »

Bitno je da su 'Build' brojevi ArmCAD-ova sa kojima radite i razmenjujete fajlove isti. Inace, ako nisu, onda dolazi do situacije da starija verzija (ona sa manjim Build brojem) ne moze da ucita fajl koji je napravljen sa novijom verzijom.

Da ponovim jos jednom, (vec je ranije bilo reci o ovome na forumu) novija verzija programa UVEK mora da moze da procita fajl iz starije verzije. Znajuci to, logican je zakljucak da najnovija verzija programa moze da procita sve.

Znaci, instalirajte najnoviju verziju i necete imati problema.
Odgovori