Nastavljanje armature

Odgovori
SENAD
Postovi: 26
Pridružio se: Pon Okt 16, 2006 1:04 am

Nastavljanje armature

Post od SENAD »

Zašto ,poslije instalacije posljednje verzije Arm Cad-a Build 1730 UE ne mogu izvršiti nastavljanje u jednoj tački.Kada pokušam pritisnuti ok, dugme se gubi.
radim u auto cadu 2008.(ranija verzija radi normalno).
Moram pohvaliti novi način nastavljanja više istih (prava stvar).
Pozdrav.
b.milan
Site Admin
Postovi: 2148
Pridružio se: Čet Jun 01, 2006 5:53 pm
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Nastavljanje armature

Post od b.milan »

SENAD wrote:Zašto ,poslije instalacije posljednje verzije Arm Cad-a Build 1730 UE ne mogu izvršiti nastavljanje u jednoj tački.Kada pokušam pritisnuti ok, dugme se gubi...
Nije mi jasno o kojoj komandi/podkomandi se ovde radi. Nastavljanje armature ? Dugme se gubi ? Kako se to dugme gubi ?

Nama izgleda kao da komanda "Nastavljanje armature" radi normalno, nisam hteo ranije da dam odgovor dok ne proverimo. Nista neobicno nismo ustanovili. Molim da nam pojasnite to sto ste primetili.
SENAD
Postovi: 26
Pridružio se: Pon Okt 16, 2006 1:04 am

Post od SENAD »

Hvala Vam ,rješio sam problem tako što sam iskljućio opciju opisanu u daljem textu.Naime definisao sam dužine sidrenja(zaokružio ih)i tom "novom"propisu dao novo ime.Kada ukljućim"razdvojiti dužine sidrenja od dužina nastavljanja"dešavalo mi se da ne mogu izvršiti nastavljanje šipke u određenoj tački(komanda više istih se mogla izvršiti).
Kod nastavljanje šipke u referentnoj tački "dugme"(komande ok ) bukvalno se gubilo, (kada dođem kursorom do ok ,komanda ok treperi i nije dostupna za izvršenje,cancel se izvršava bez problema)
Nadam se da sam sada malo jasniji,i da ćete ovo testirati,a ja sam do rješenja došao sasvim slućajno.
Pozdrav
Odgovori