ArmCAD2005 i AutoCAD Architecture 2009

Odgovori
marko
Postovi: 53
Pridružio se: Pon Feb 26, 2007 1:33 pm

ArmCAD2005 i AutoCAD Architecture 2009

Post od marko »

Imam "problem" sa ArmCAD-om i AutoCAD-om Architecture 2009! Naime, ukoliko je otvoren samo jedan crtez te istoga zatvorim naredbom "Close" ili samo sa X (iksom koji se nalazi u tom jedinom aktivnom prozoru) program "puca"! Nakon toga se javlja onaj "standardni" autovad-ov "send error report"!

Probao sam otvarati druge crteze (arhitektonske podloge i sl.) te kod istih nisam uocio nikakve poteskoce!

Da li se jos netko susreo s time ..........?

Pozdrav!
Astrodome
Postovi: 304
Pridružio se: Sre Maj 31, 2006 7:58 pm
Lokacija: Bačka Topola

Re: ArmCAD2005 i AutoCAD Architecture 2009

Post od Astrodome »

marko wrote:Imam "problem" sa ArmCAD-om i AutoCAD-om Architecture 2009! Naime, ukoliko je otvoren samo jedan crtez te istoga zatvorim naredbom "Close" ili samo sa X (iksom koji se nalazi u tom jedinom aktivnom prozoru) program "puca"! Nakon toga se javlja onaj "standardni" autovad-ov "send error report"!

Probao sam otvarati druge crteze (arhitektonske podloge i sl.) te kod istih nisam uocio nikakve poteskoce!

Da li se jos netko susreo s time ..........?

Pozdrav!
Ovaj problem nije vezano za Autocad2009, ni 2008 ni 2007. Mi radimo na 2007,2008 i 2009 verziji obicnog Autocad-a na razlicitim masinama i ponasa se na isti nacin kao sto je opisano. Zadnji crtez kad se zatvara onda puca. Sto je najcudnije da ne javlja se uvek, ali nismo mogli jo uhvatit na kojim crtezima se javlja.

Sledeca stvar koji smo primetili da uradi se neki armaturni plan. Snimi se i zatvori se file bez ikakvih problema i greske. Nakon ponovnog otvaranja Autocad prijavljulje - pita dali hocu da prekinem otvarnje ili cu nastaviti jer file mora da se Recover-uje. Odgovorim da ipak cu da otvorim file bez Recover-a i normalno se otvori i nista se ne desava. Isti file sam vec pokusao da otvorim i sa Recover ali nista ne pomaze. I dalje se pojavljulje kod svakog otvaranja odredjenih crteza.

Dali se neko sreo sa ovim fenomenom????
b.milan
Site Admin
Postovi: 2148
Pridružio se: Čet Jun 01, 2006 5:53 pm
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: ArmCAD2005 i AutoCAD Architecture 2009

Post od b.milan »

marko wrote:Imam "problem" sa ArmCAD-om i AutoCAD-om Architecture 2009! Naime, ukoliko je otvoren samo jedan crtez te istoga zatvorim naredbom "Close" ili samo sa X (iksom koji se nalazi u tom jedinom aktivnom prozoru) program "puca"! ...

O ovome je vec bilo reci na ovom forumu - evo te teme:
http://www.radimpex.co.yu/forum/viewtopic.php?t=114
Odgovori