ArmCAD 2005 UE na AutoCAD 2009 i Vista

Odgovori
Paula Pikunić
Postovi: 1
Pridružio se: Ned Avg 10, 2008 9:44 am

ArmCAD 2005 UE na AutoCAD 2009 i Vista

Post od Paula Pikunić »

Dobar dan!
Prvi put sam na forumu. Imam jedan problem s crtanjem serije mreza na nacin da se postavi pojedinacna mreza, a onda se sa drag nacinom od nje napravi serija. U tom mi slucaju nacrta konturu serije mreza, ali bez dijagonala i oznaka pozicije. Kad s editom trazim poplocavanje, onda bude ok. Ali tko ce svaki put to editirat? AutoCAD mi je 2009, na Visti sam. Ima li netko slican problem, ili sam ja nesto falila. Hvala!
Paula
marko
Postovi: 53
Pridružio se: Pon Feb 26, 2007 1:33 pm

Post od marko »

Slican problem se javlja i kada se gripovima mijenja oblik pojedinacne mreze. Neovisno o tome da li se ista smanjuje ili povecava dolazi do "gubitka" dijagonale. Primijetio sam da je u tom trenutku dovoljno samo "uci" u meni Edit i zatim "izaci" pritiskom na OK.

Nakon toga program uredno prikazuje oznaku pozicije sa dijagonalom!

Kako kolegica gore spominje, ........... muka je to svakoga puta raditi!

Kod mene je takodjer instaliran ArmCAD "na" AutoCAD (Architecture) 2009!

Pozdrav!
Astrodome
Postovi: 304
Pridružio se: Sre Maj 31, 2006 7:58 pm
Lokacija: Bačka Topola

Post od Astrodome »

Kao legalni korisnici AutoCad-a u firmi i mi smo dobili verziju Autocad 2009 ali ni ne pomisljam na istalaciju iste. Svakako za crtanje armaturnih sklopva dovoljan je i stara verzija 2007 koja vec podrzava Unicode.

Sto moramo uvek najnoviji koristit to ne znam. Imao sam razgovor sa predstavnicima TeamCad-a od koga smo uzeli Autocad i pitali nas sta jos fali Autocad-u. Ono sto sam im rekao da bi bilo potrebno smannjit mogucnosti (bezpotrebne funkcije i komande za nas detaljiste) jer najveci deo uopste ni ne korisitmo a da ne bude verija Lite.

Ja ostajem pri Autocad2007 sve dok mi sluzi necu juriti nove verzije. Autocad2009 ni ne radi normalno ako nije instaliran na racunaru sa min dualcore proceorom, 64bit OS i sa min2G DDR800 RAM. Pustimo ljude u Radimpexu da usavrsavaju program a da ne jure Autocad svake godine.
Na primer da ugrade opciju crtanja armature u 3D sa realnom geometrijom i realistickim prikazima - kako se armira konzola na stubu.

Verujem da bi nam to vise pomoglo nego da radi pod 2009.

Pozdrav.
Odgovori